Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: xenon w xm  (Przeczytany 5031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Pyda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.5td
  • Miejscowość: Puławy
xenon w xm
« dnia: Luty 18, 2009, 17:50:50 »
posiadam xm-a 2.5 tdi 96 rok produkcji chciałbym zamontować w nim zestaw xenon hid ale niewiem jakie mam żarówki(H1 H4 H7)i jak te zestawy się sprawóją i czy jest sens je montować , prosze o pomoc w tej sprawie

  • Gość
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2009, 17:55:34 »
Kupujesz zestaw H1 i git! Kup najlepiej o temperaturze świecenia 4300K a nikt nie będzie wiedział, że masz xenony a efekt świetlny jest elegancki!

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2009, 18:09:07 »
Cytuj

Roman Bendarek napisał:
Kupujesz zestaw H1 i git! Kup najlepiej o temperaturze świecenia 4300K a nikt nie będzie wiedział, że masz xenony a efekt świetlny jest elegancki!

Efek świetlny  w postaci czego? Oślepiania wszystkich jadących z naprzeciwka??!!

XENON HID JEST NIELEGALNY! I na tym temat powinien się zakończyć.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Marcin Pyda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.5td
  • Miejscowość: Puławy
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2009, 18:09:33 »
myślałem o kolorze 6000k ajak jest z żywotnością tego typu zestawu bo słyszałem opinie że wytrzymuje 3 miesiące

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2009, 18:39:45 »
Ja posiadam 6k. Wiecej niż 3 miesiace i jeszcze zyją. Nawet kolizje wytrzymały ;) Policja nie zatrzymuje mnie za światła, tyle że mam je obniżone trochę bardziej niż jest potrzeba, ani nikt nie mrugnął jeszcze. Przegląd też przeszedłem o własnych silach bez problemu, jeszcze poprosilem o dokładna regulacje światel ;P
Poza tym taki wygląd świateł w XMie nie zwraca uwagi jakie to światła , co innego w jakimś oplu kadecie, czy Golfie II ;P
P.S. Piotrze nie bulwersuj się tak ;P
Pozdrawiam

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2009, 19:33:00 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
(ciach!)P.S. Piotrze nie bulwersuj się tak ;P
Pozdrawiam

Mateusz, ja się nie bulwersuję. Po prostu jawnie przyznajecie się do przestępstwa, nie moja sprawa...
Mam nadzieję, że w końcu policja zajemie się tym procederem, i nie skoczy się to tylko na zabraniu dowodu. Ja Wam źle nie życzę, ale chciałbym, żeby kiku takich debili z ksenonami przekonało się jak bardzo oślepiają w nocy- np. wpadając do jakiegoś rowu, bo nie będą nic widzieli oślepieni przez HIDa 6000k.
Ubezpieczyciele też powinni bardziej rygorystycznie na to patrzeć i nie wypłacać odszkodowań z OC gościa z HIDami.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2009, 21:11:34 »
Może jestem inny ale mnie w nocy prawie każde światło z przeciwka i za auta razi. Nieważne czy to jest xenon w kadecie czy calibrze, czy fabryczny z jakiegoś mondeo czy żarówka halogenowa. Taki los kierowcy jeżdżącego w nocy, bo raczej wątpię żeby powróciły żółte światła ...

  • Gość
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2009, 23:47:02 »
Temat był jużwielokrotnie wałkowany. Nie ma sensu do tego powracać. Są opinie za i przeciw. Każdy ma swoje racje. Ja mam ten kit już rok czasu i nikt mi jeszcze nie mrugał. To jest tylko kwestia ustawienia świateł i tyle! A poza tym, kiedyś były lampy naftowe, potem żarówki, halogeny, xenony... i zobaczymy czego jeszcze dożyjemyale myślę, że wkrótce to będą LEDy i tyle. Żyjemy w XXI wieku więc jak ktoś chce to niech zakłada świeczki do swego autka:)

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2009, 15:33:57 »
nikt raczej nie ruszy XM'a z xenonami bo to auto wyprzeda epoke nie tylko technicznie
 lecz jeszcze wizualnie i więkrziśc policjantów pewnie myśli te to tak jest fabrycznie z tymi xenonami
apropo
nowej technologi juz od 2 lat są Ledy  typu HID  które świecą jasniej niź xenony
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Marcin Pyda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.5td
  • Miejscowość: Puławy
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2009, 17:24:42 »
dzieki za odpowiedz wystraszyłem się troche tej "legalności" tych zestawów więc musze się teraz poważnie zastanowić.

  • Gość
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2009, 03:04:04 »
Przestańcie straszyć kolegę! Jeszcze nie słyszałem, ąby ktoś miał jakieś problemy przez te światła. W tej chwilli to już pewnie z połowa użytkowników naszych dróg jeździ na tych śwatłach! Przyjżyjcie się barwie reflektorów. Halogeny dają żółte światło w porównaniu z xenonem. Jeszcze trochę i będzie to standard w większości samochodów. Nikt tego nie powstrzyma. Tym bardziej jakieś przestarzałe hasła typu"nielegalne". Nielegalne to było za komuny pędzenie bimbru!

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2009, 13:58:18 »
Cytuj

Roman Bendarek napisał:
Przestańcie straszyć kolegę! Jeszcze nie słyszałem, ąby ktoś miał jakieś problemy przez te światła. W tej chwilli to już pewnie z połowa użytkowników naszych dróg jeździ na tych śwatłach! Przyjżyjcie się barwie reflektorów. Halogeny dają żółte światło w porównaniu z xenonem. Jeszcze trochę i będzie to standard w większości samochodów. Nikt tego nie powstrzyma. Tym bardziej jakieś przestarzałe hasła typu"nielegalne". Nielegalne to było za komuny pędzenie bimbru!


Typowa polska moralność- "jak wszyscy to i ja też"... W takim razie ja zacznę jeździć na długich, co mi tam- "przeciez to nie oślepia"....
Brak słów koledzy, brak słów:|
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2009, 08:10:47 »
Piotr wydaje mi sie ze ździebko przesadzasz morze ty akurat trafiłeś na parę aut co miało najtańsze xenony źle wyregulowane i dostałeś po  oczkach

porządne xenony kosztują powyżej 600zł za sztukę i jeśli kogoś stać na to
to i stać żeby oddać autko do serwisu gdzie mu to wyregulują porządnie

te tańsze to faktycznie jest szmelc palą sie po paru miesiącach i podczas samodzielnego montażu nie są one wyregulowane
ponieważ inaczej odbija sie światło od luster w lampie
a szkło lamp tez je inaczej rozprasza

niż standardowe H1 i z tond te Problemy z oślepianiem
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2009, 23:49:59 »
Cytuj

Mateusz Marcinkowski napisał:
Piotr wydaje mi sie ze ździebko przesadzasz morze ty akurat trafiłeś na parę aut co miało najtańsze xenony źle wyregulowane i dostałeś po  oczkach

porządne xenony kosztują powyżej 600zł za sztukę i jeśli kogoś stać na to
to i stać żeby oddać autko do serwisu gdzie mu to wyregulują porządnie

te tańsze to faktycznie jest szmelc palą sie po paru miesiącach i podczas samodzielnego montażu nie są one wyregulowane
ponieważ inaczej odbija sie światło od luster w lampie
a szkło lamp tez je inaczej rozprasza

niż standardowe H1 i z tond te Problemy z oślepianiem

Mateusz, ja nie mam nic przeciw ksenonom, jeśli są założone takie jak mają być- porządne, na soczewce, homologowane.
Jedziłem trochę autem z ksenonami i wiem, jaki dają genialny efekt w nocy (fakt, że były to ksenony nowej wtedy e-klassy ).
Tak jak piszesz- dobre ksenony kosztują, ale 90% aut z ksenonami na polskich drogach ma założone HIDy po 200PLN...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

  • Gość
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:20:15 »
Jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać? Efekt jest taki sam a żadne pozycjonowanie lamp za kilka tysięcy zł nie zniweluje tego, że na naszych dziurach i tak te mechanizmy nie zdają egzaminu bo są za wolne! To działa tylko przy wzniesieniach a nie na dziurach!

Offline Jacek Konopka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: XM ES9J4/2000 C5 ES9J4S/2005
  • Zainteresowania: balet
  • Miejscowość: katowice
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:22:49 »
zaryzykowałem, kupilem HID za 180 zł, ustawiłem światła tak jak powinny być. Granica światlo/cień jest wyraźnie widoczna, choć obawiałem się że mogą z tym być problemy. W ramach testu przejechałem się w nocy (jako kierowca) innym samochodem, przed moim XM. sprawdzałem w różnych odległościach, od zderzaka po horyzont niemal. Nie stwierdziłem aby w jakiś szczególny sposób dawał po oczach w lusterku wstecznym. A przyznam że sam odkąd mam Xm-a zawsze mam podniesione żaluzje, gdyż często mnie rażą światła w lusterkach - niekoniecznie ksenonów, niekoniecznie HID. Usiadłem na chodniku i patrzyłem w światła nadjeżdżającego po b ruku XM - zdziwicie się, nie straciłem wzroku.. Osobiście nie znam nikogo, kto uległ wypadkowi, lub uczestniczył w stłuczce w wyniku olśnienia, znam za to kilku którzy nie zauważyli w porę dziury w jezdni.... Uważam że nikomu nie robię krzywdy eksploatując nielegalne oświetlenie, a wręcz przyczyniam się do wzrostu bezpieczeństwa - jestem lepiej widoczny za dnia, sam wiele lepiej widzę w nocy.  Jako ciekawostkę podam, że dawno temu podróżując ze swoim tatą, często inni kierowcy mrugali długimi, sugerując że są oślepiani - tata się cieszył że ma mocne światła, a ja tłumaczyłem mu żarliwie że to w wyniku źle ustawionych świateł .....w jego ŻUKU!
A odnośnie "nielegalności" w motoryzacji
- Przyciemniane światła - chyba nie wymaga komentarza
- Głośne słuchanie muzyki - zabronione przez Kodeks Drogowy, można też podciągnąć pod publiczne odtwarzanie. Nie zapomnijmy też o konieczności opłacania abonamentu za radio.... nieważne że słuchasz RMF
- Wieszanie zawieszek, przyklejanie nalepek w "bezpośrednim polu widzenia kierowcy" czyli na szybach bocznych przednich i w obszarze przedniej szyby obsługiwanym przez wycieraczki. (Za wyjątkiem oczywiście nalepki z nr rejestracyjnym:) )
- Ogumienie o nieodpowiedniej szerokości
- Zimny łokieć
- Ingerencja w zawieszenie pojazdu - zmiana prześwitu i charakterystyki tłumienia. że co ? że mają homologację ? HIDy mają deklarację CE....
I absolutny numer1 :
Renalut Megane Hatchback - tylne światła umieszczone w taki sposób, że już niewielkie opady śniegu powodują zasypanie świateł. JAK TO COŚ OTRZYMAŁO HOMOLOGACJĘ?!
zapraszam do dyskusji, rozważymy za i przeciw HID
wręcz proponuję ankietę, w której klubowicze mogliby się wypowiedzieć na temat czy HID powinny zostać zalegalizowane, przez co zyskaliby możliwość prawidłowego ustawienia na SKP na przykład przy okazji przeglądu?
Moje XM-y TO NIE SKARBONKI ! - ze skarbonki czasem da się coś wyjąć .... skłamałem - sprzedałem XMa za 600zł, uprzednio opłacając OC za 500 :)

Offline Bartek Gatz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Straszyn (pomorskie)
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI, ZX LPG
  • Miejscowość: Straszyn (pomorskie)
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:43:58 »
Ja jeżdżę na xenonach już prawie trzy lata. Przedtem chwilę jeździłem na oryginalnych dziadowskich światłach więc znam doskonale różnicę. Światła mam, podobnie jak kolega z forum, ustawione nieco poniżej oficjalnych wytycznych. Światło jest mocne i ma dobrą temperaturę, chociaż świeci wyraźnie słabiej od soczewkowych modułów, głównie za sprawą konstrukcji reflektora i niesławnej płytki rozpraszającej (koloru jasno sikowego w moim 19-latku). Testy drogowe przeprowadzone osobiście potwierdziły: primo - doskonałą widoczność mojego samochodu w różnych warunkach pogodowych i o różnych porach dnia, secundo - nieoślepianie innych użytkowników drogi zarówno w podczas mijania jak i w lusterku wstecznym, tertio - realny wzrost bezpieczeństwa zarówno mojego jak i innych kierowców dzięki temu że i ja i inni widzą lepiej. Przeglądy i kontrole policyjne przechodzę bez problemów, jako że układ pomimo modyfikacji zachował wszelkie parametry układu oryginalnego (czyli tzw. mapa punktów świetlnych nie uległa zmianie), poza temperaturą i mocą światła.

To wszystko co mam do powiedzenia na temat mojego samochodu. Natomiast zgadzam się w całej rozciągłości z tezą, że bardzo często kierowcy mają źle ustawione światła, co bywa uciążliwe. Przy czym nie ma specjalnie znaczenia czy są to lampy żarowe, wyładowcze, diody, czy mają konstrukcję reflektorową, czy super hiper stabilizację soczewki, która akurat się popsuła. Będąc kierowcą trzeba myśleć, kontrolować stan pojazdu, a przepisy... cóż... one są dla tych którzy mają kłopoty z myśleniem i trzeba im rozsądek wbijać do głowy mandatami i punktami karnymi. A że przepisów jest za dużo i sporo z nich powstało nie wiadomo po co to inna sprawa. Już to kiedyś pisałem i powtórzę: ja wolę nawet zapłacić mandat za rzekomo szkodliwe światła niż rozjechać pijaczka którego nie zobaczę dostatecznie wcześnie przy światłach legalnych (pomimo tego że wina będzie nie moja).
Xsara Picasso 2.0HDI, ZX LPG
wcześniej: XM V6, BX TZD

Offline Daniel Żychowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 354
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: XM 2.5 turbo diesel DK5ATE 16.01.99R.
  • Miejscowość: Katowice
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2009, 21:12:45 »
Ja mam w swoim soczewki i ksenony i tez nie zauwazyłem abym był uciążliwy dla innych użytkowników drogi.
Wyjaśnijcie mi tylko na jakiej zasadzie działa autoregulacja soczewek w nowoczesnych zestawach hid ? wydaje mi sie że powinno to działać tak, że jak kierowca wrzuci 5 worków ziemniaków do bagażnika, to mu sie reflektory poziomują i tyle ( jak cały xm)
jaki byłby sens gdyby cały czas sie regulowały na bieżąco?
jadąc pod górkę nic byśmy nie widzieli a z górki wszystkich ślepili !
Może nie mam wybitej homologacji szkła reflektora, ani spryskiwaczy, ale uważam że trzeba iśc z duchem czasu i postępem, i wyposażać auto w rozwiązania które poprawią jego bezpieczeństwo.

Offline Jacek Konopka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: XM ES9J4/2000 C5 ES9J4S/2005
  • Zainteresowania: balet
  • Miejscowość: katowice
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:55:37 »
Kiedyś w Peugeocie 505 zauważyłem ciekawostkę - odbłyśniki reflektorów połączone były z drążkiem stabilizatora - miały w zamyśle konstruktora adoptować reflektory do obciążenia. W roku 1998 byłem pod wrażeniem tego wynalazku (de facto już w tamtych czasach archaicznego)
Moje XM-y TO NIE SKARBONKI ! - ze skarbonki czasem da się coś wyjąć .... skłamałem - sprzedałem XMa za 600zł, uprzednio opłacając OC za 500 :)

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 21, 2009, 18:04:38 »
DS i SM mial już takie skrętne reflektory 30 lat temu jak nie wiecej ;) Co do tematu Xenonów, dzisiaj mojemu ojcu zabrali dowodzik gdzieś za Nowym sączem i wysłali na stację diagnostyczną w celu usuniecia usterki... Nawet postojówki białej się czepili twierdząc że jest niebieskie, a światlo z przodu powinno być barwy żółtej :/ Ciekawe od kiedy powinno się jeździć na światłach żóltych wedle kodeksu... I tak je założe spowrotem bo nawet phillipsa żarówki nie pozwalają zauwazyc w nocy ludzi idących poboczem ...

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 21, 2009, 18:29:05 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
DS i SM mial już takie skrętne reflektory 30 lat temu jak nie wiecej ;) Co do tematu Xenonów, dzisiaj mojemu ojcu zabrali dowodzik gdzieś za Nowym sączem i wysłali na stację diagnostyczną w celu usuniecia usterki... Nawet postojówki białej się czepili twierdząc że jest niebieskie, a światlo z przodu powinno być barwy żółtej :/ Ciekawe od kiedy powinno się jeździć na światłach żóltych wedle kodeksu... I tak je założe spowrotem bo nawet phillipsa żarówki nie pozwalają zauwazyc w nocy ludzi idących poboczem ...

Miał HIDy? Bardzo dobrze, że zabrali dowód! Moje zdanie nt. tego znasz...
A za diody się czepiają, bo one rzeczywiście są niebieskie- ja kupiłem ostatnio W5W białe Philipsa, przynajmniej lepiej świecą niż diody.

Mateusz- wybacz, ale na twoich kombinowanych światłach, to chyba drogę w nocy ledwno widać, nie (na hid'ach), czy zrobiłeś już soczewki?;) Wystarczą odbłyśniki w dobrym stanie i szkła, nie trzeba kombinować...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: xenon w xm
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 21, 2009, 19:56:50 »
Wiedzialem że pierwszy Piotrze odpiszesz, wiedziałem ! :) Moim autkiem pojechali na wakacje . Diody W5W były phillipsa białe i świecily na biało. Odbłysniki mam wyczyszczone i szkła tez. Przed każdą jazdą czyszcze reflektor jak i w czasie dluższej jazdy przy tankowaniach (co ok 240km).Ustawienia mam poniżej normy wymaganej...znaczy się miałem , bo przed trasa jakiś tydzien temu podnosilem przód o ok5 cm bo za nisko byl i zapomniałem o światłach, a w nocy nie jeździlem ostatnimi czasy i podejrzewam że przez to zatrzymali ojca ... Soczewek nie mam jeszcze ... LEdwo widać w nocy nawet na oryginalnych żarowkach Phillipsa za 100 zl ...