Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zamiana xsary  (Przeczytany 1506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Zamiana xsary
« dnia: Marzec 25, 2010, 19:31:19 »
Jak myslicie czy oplacaloby sie zamienic xsare ta co mam na seata arosa z 2000 roku silnik 1.0 benzyna?96 tys przebieg .Auto dobrego znajomego takze bez przewalow.

Offline Krystian Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 443
  • Skąd: Konstantynów Łódzki
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6i Break&HH 600
  • Zainteresowania: Motoryzacja i Elektronika
  • Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Re: Zamiana xsary
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2010, 22:41:13 »
Według mnie Nie dlatego że widzę tylko 3 plusy takiej zamiany.
1. Arosa jest młodsza, 2. łatwiej ją upchnąć gdzieś na ciasnym parkingu, 3. mały przebieg (jeśli autentyczny),  Z minusów to masz ciaśniejsze auto co pewnie odbija się na komforcie jazdy, twoja X ma lpg co obniża koszty eksploatacji , Xsarę znasz dokładnie wiesz co ją boli  i czego się możesz spodziewać. Jeśli używasz auta tylko do jazdy po mieście w pojedynkę albo z 1 pasażerem to propozycja zamiany może być całkiem ciekawa natomiast wszystko zależy od tego czego oczekujesz od samochodu.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Zamiana xsary
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2010, 23:06:57 »
Arosa ma spalanie ponoc 6,5l w miescie co mnie zaskoczylo ze tak niskie spalanie jest.Ja jezdze w wiekszosci po miescie do pracy i do dziewczyny i tylko do tego mi auto potrzebne.Tylko wlasnie obawiam sie ze komfort bedzie duzo gorszy ze wzgledu na male auto no i mowil mi znajomy ze w trasie auto na wyzszych predkosciach gorzej sie prowadzi w koleinach niz jak jest wieksze i ciezsze.Ale w xsarze troche wydatki mnie czekaja olej cieknie z silnika chociaz w arosie sprzeglo i skrzynia biegow srednio juz pracuje uprzedzil mnie znajomy.Wiec czy tak czy tak kase trzeba wlozyc.

Offline Bartosz Połatyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Słupca
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Miejscowość: Słupca
Re: Zamiana xsary
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2010, 19:02:19 »
moim skromnym zdaniem, nie jest to zbyt dobry pomysl. napewno samochod bedzie mniej wygodny, silnik nie ejst za mocny, a podrozowało bedzie Ci sie napewno gorzej bo.. drozej.. xsarke masz w gazie jest wygodniejsza i tansza w eksploatacji..

Offline Łukasz Adamczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 028
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: BX GTI 16V MKII 93,BX GTI 16V MKI i inne
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Zamiana xsary
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2010, 09:41:13 »
Dokładnie xsarka jest większa i bardziej funkcjonalna a seat arosa to takie małe pudełko do jeżdzeia po mieście bo po za miastem to raczej nie bardzo z racji małego silnika jaki kryje no i możliwości przewozowych... Jeśli będziesz chciał wyjechac z dziewczyną na wakacje na na mazury czy polskie morze to musisz wsiążć pod uwagę jeszcze to że po załadowaniu arosy bagażami prowadzenie i wszelkie walory jezdne pogorszą się ze względu na większe obciążenie zawieszenia jak i silnika więc bymajmniej ja nie poszedł bym na taką wymianę a jeśłi już inne auto i inna marka to coś pokroju xsary bo xsara nie jest tez wielkim autem jak na dwie osoby ma potencjał przewozowy i w razie np dziecka nie musisz szukać czegoś innego a takowy młody człowiek potrzebuje naprawdę dużo miejsca w aucie :)
SUDECKI KLUB CITROENA

Na sprzedaż wszystkie części z XMa 2.1 td-wszystko co potrzeba!!! Oraz jakies większe, mniejsze graty do BXa...

PS.
Było kilka AXów, BXów, XMów jeden ZX i inne a historia dalej pisze swój ...