Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] przestal sie podnosic.  (Przeczytany 9715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:00:45 »
a to prawda.. i audice tez maja tylna os pompowana  :) ja tam ogolnie lubie wynalazki i sie nimi bawic dlatego kupilem c5 ale kurde chyba troche dojechany wzialem... ;/ albo poprostu teskni za poprzednim wlascicielem a mi psikusy wali :P
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:25:30 »
Ja podobnie mam stałych klientów co to mercedesami jeżdżą, psuje się to strasznie a w szczególności CDI, i elektroniczne kluczyki im padają. No ale jak stać na mercedesa to i stać na naprawę. Ja do mojej cytrynki dokładam w porównaniu do innych samochodów nie wiele. Przymierzam się teraz do łożysk wahacza tylnego bo strzelają.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:57:21 »
to chyba nagminne bo ostatnio wiele osob ma ten problem z lozyskami... lacznie ze mną......... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:25:33 »
To mnie zaskoczylas bo myslalem ze te z przed liftu w 2006 byly kiszki ale te z 2006 w gore to naprawde dobrze zrobione i wiekszosc elektronicznych problemow rozwiazane. Airmatic zakladali za bardzo duza doplata wiec ma je jakies 3-5% e class a wszystkie s'ki. Tak jak a8 a np. a6 bardzo rzadko. Cytryny bede sie chcial pozbyc (jednak). To mialo byc auto zonki ale mam go dosc. Musze poprawic i zgonic. Pozniej zobaczymy...
Citroen no more!!!

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:51:49 »
tylko prosze nie kupuj VW passat :( jezu to jest nagminne u polakow tutaj w uk nie wiem czemu przeciez to takie ciasne auto... i nic szczegolnego nie reprezentuje...
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 16, 2009, 22:48:35 »
Sorry za OT. Moze powinnismy zalozyc nowy topic pod tytulem "co kupic po cytrynie?" Passat? Mialem a4 wystarczajace z 1 dzieciaczkiem. Teraz -zapomnij!!!  Zastanawialem sie nad Sharanem powyzej 2002, Galaxy tez nowsze lub alhambra. Te same auta z innymi znaczkami.  Dzis dowiedzialem sie od brytola ze kupil na aukcji w Preston A4 2.0 tdi estate s-line 115k. 2007-56reg 3200+ jakies fees razem 3600. Wada -pogryziona klamka w tylnych drzwiach przez psa i siersc na fotelach. Tez bym sie pisal.
Citroen no more!!!

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 16, 2009, 23:12:58 »
ja tylko chcialem odpedzic od polskich stereotypow ze VW albo audi  bo tym najczesciej polacy chca sie wozic jak sa w uk bo to tansze... ale widze ze i tak zdecydowales sie na 2 francuzy laga i c5 wiec duzy +
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 16, 2009, 23:31:02 »
Lata temu sciagalem peugeoty 405 jetty i golfy, czasem jakas astra lub vento. Ale dla siebie nigdy nie mialem francuza. Laga to chyba jakas mila pomylka i po 2.5 roku uzytkowania bede ja stawial w czolowce moich aut. Postawie ja wyzej niz BMW i A4, chociaz bmw to radosc z jazdy i placz na stacji benzynowej. Laga ma nowszego DTI-ka i 50mpg to nie zaskoczenie. Max na dual carriageway to 130 mph sam nie moglem uwierzyc.Jezdzi i zbiera sie lepiej niz A4. A C5 jak C5, przybylem ,zobaczylem i sie wyleczylem. Chociaz ladna. Ale to many things to go wrong.
Citroen no more!!!

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:17:08 »
no jak pisalem w lagunie (starej) nic nie trzeba bylo robic... a tu.... uch..
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2009, 19:55:38 »
Najwazniejsze ze franca, przepraszam fracuzka sie podniosla.
Citroen no more!!!

Offline Krzysztof Połuch

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Selby, UK
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.0 HDI 02r,Accord 2.2I-CTDI Kombi 08r,Mondeo 1.8Pb Kombi 93r,Transit 2.4 TDi 03r. Camper
  • Zainteresowania: Jak sie posiada C5 to zainteresowania musza wiazac sie z jego naprawianiem ;-)
  • Miejscowość: Selby, UK
Re: [MkI] przestal sie podnosic.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 02, 2009, 00:24:30 »
Witam

Dwie strony zapisaliscie a tylko dwa posty o "podnoszeniu sie" ... straszne dla takich jak ja co szukaja informacji.

Czy ktos mial problem z podnoszeniem sie samochodu ?
U mnie wystepuje nastepujaca usterka - jade parkuje gasze silnik a tu samochod zaczyna sie troche podnosic i opuszcza i tak kilka razy. Czasami po tych kilku razach przestaje, tak jak by znalazl wlasciwe sobie ustawienie ale bywalo i tak ze czekalem i czekalem i wolalem zapalic samochod troche nim ruszyc i gasic wtedy nic.

Czy to jest poczatek czegos ? czeka mnie jakas naprawa ?

Pozdrawiam
Dziekuje mojej Cytrynce, za wspaniale 4 lata, ale zbliza sie czas emerytury. Wszystkie male usterki, sklaniaja mnie aby juz autku odpuscic. Czy ktos potrzebuje czesci, lub chce "anglika" w calosci ? DO Polski dojedzie spokojnie ;-)