Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?  (Przeczytany 4306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik Żmijewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Prestige, rok: 1994, 1.4i+GAZ.
  • Zainteresowania: Sport, muzyka.
  • Miejscowość: Poznań
Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« dnia: Sierpień 28, 2009, 13:52:29 »
W poniedziałek jechałem z Gdańska do Torunia.
Na autostradzie cały czas jechałem około 140 km/h (85 km bez przerwy). Jak włączyłem V bieg na początku tak nie wyłączałem cały czas.

Jak już musiałem zjechać ślimakiem do poboru opłat, chciałem zredukować na trójkę...nie mogłem jej w ogóle wrzucić! Dojechałem jakoś na luzie, zapłaciłem, włączyłem I bieg (z niespotykanym wcześniej oporem) i zacząłem jechać dalej. Im dalej tym biegi wchodziły już lepiej. Dojechałem spokojnie do Torunia, a dzisiaj do Poznania. Czasami tylko "jedynka" wchodzi ciężej (wtedy włączam II bieg i z II biegu na jedynkę).

Jednak przy jeździe na I, II i III biegu słychać taki dość cichy bliżej nieokreślony "pisk", którego wcześniej nie było. Biegi wchodzą ok, można spokojnie jechać, jednak ten dźwięk mi nie daje spokoju...Na IV i V biegu dźwięku nie słychać.

Co to może być? Przypominam, że autem można spokojnie jechać. Tylko czasem jedynka wejdzie ciut ciężej, ale da się ją bez problemu wrzucić.

Pozdrawiam.
Pierwsze w życiu auto...

Offline Dominik Żmijewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Prestige, rok: 1994, 1.4i+GAZ.
  • Zainteresowania: Sport, muzyka.
  • Miejscowość: Poznań
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 18:34:58 »
Może ktoś pomóc?

Chciałem tylko dodać, że czasem ten pisk się wydobywa, a czasem nie. Nie wiem od czego to zależy...
Pierwsze w życiu auto...

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2009, 22:02:31 »
Wg mnie pada Ci łożysko oporowe sprzęgła. Stad ten pisk i problemy z włączaniem biegów.
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Dominik Żmijewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Prestige, rok: 1994, 1.4i+GAZ.
  • Zainteresowania: Sport, muzyka.
  • Miejscowość: Poznań
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:42:10 »
Dużo roboty i duży koszt?

P.S. Słychać dźwięk łożyska oporowego podczas postoju na luzie bez sprzęgła. Jak wcisnę sprzęgło, to jest ok...
Pierwsze w życiu auto...

  • Gość
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 17:27:19 »
Żeby wymienić łożysko musisz wyciągnąć całą skrzynię czyli roboty jest dużo. Lepiej byłoby odrazu wymienić cały komplet sprzęgła przy okazji. Koszt samego łożyska to około 150zł. Ja niestety mam podobny problem tylko że troche inny. Po przejechaniu 20 km w trasie na 4 i 5 biegu zaczyna się dziwny pisk który ma miejsce najpierw podczas przyspieszania a po jakims czasie piszczy jak chce. Ustępuje to po wciśnięciu sprzęgła. Napewno na początek sprawdze czy mam wogóle olej :| Ale nie wiem czy to łozysko oporowe czy skrzynia, co sądzicie?

  • Gość
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2009, 18:30:41 »
Czy mógłby mi ktoś w jakiś sposób coś doradzić?

Niestety olej w mojej skrzyni jest. Udało mi się wreszcie to sprawdzić.

Offline Krzysztof Kostrz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zawiercie
  • Posiadany samochód: zx reflex 1.4 '92 + gaz
  • Zainteresowania: motoryzacja,informatyka
  • Miejscowość: Zawiercie
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2009, 20:09:51 »
Witam wszystkich cytryniarzy. Mam podobny problem , to znaczy po przejechaniu kilku kilometrów z lewej strony (tak mi się przynajmiej wydaję) dochodzi dziwny dźwięk (tak jakby coś metalowego obcierało o metal w rytm obrotów koła to znaczy im wolnie jadę tym wolniej to zgrzyta), któremu  towarzyszą drgania na kierownicy i podłodze.Nie ma różnicy czy nacisnę hamulec czy sprzęgło.Natomiast naciśnięcie gazu lub skręt w lewo zmniejsza albo też czasami likwiduje ten objaw, a jazda na luzie i podczas hamowania silnikie to sie nasila.Olej w skrzyni jest-sprawdzałem.Nie ma śladów obcierania.Pozdrawiam.
:-)

  • Gość
Re: Dziwny pisk podczas jazdy...Skrzynia?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:02:09 »
Witam, wibracje pojawiają się dopiero po tych paru km? przy jakich prędkościach? sprawdź czy ta lewa felga na środku się gotuje, może wywaliło całkiem łożysko piasty ;-)

Szkoda że nikt mi nie potrafił pomoc ale problem chyba rozwiązałem. Otóż podciągnięcie linki sprzęgła załatwiło sprawę był słaby docisk i widać po rozgrzaniu tarcza się ślizgała. Pozdrawiam