Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(  (Przeczytany 5779 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł Zawierta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: Ford Focus 1.8 + gazik
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2009, 17:58:32 »
Cytuj

Krzysztof Gomoła napisał:
co do przekaźnika to rozkręc go i przeczyśc porzadnie wszytskie styki, do mojego dostała się woda i tez myslłem ze do wyrzucenia ale wyczyściłem i działa:)


Chciałem tak zrobić, ale nie mogę dostać się do środka - wygląda na nierozbieralny...jeśli masz taki sam przekaźnik to opisz proszę jak go rozebrać

Offline Krzysztof Gomoła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Kielcza
  • Posiadany samochód: ZX 1,9 TD wersja Furio (składak wczesniej 1,9 130KM) VW POLO 6N2 1,4 TDI
  • Miejscowość: Kielcza
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 26, 2009, 08:38:08 »
Ja mam przekaźnik nagares i od dołu można go normalnie rozkrecić, jeżeli u Ciebie nie ma śrubek do rozkrecenia to poszukaj miejsca sklejenia i przetnij go w tym miejscu (lub innym a potem skleisz)żeby zobaczyc co tam sie w środku dzieje:)
Gaz i do przodu>>>

Offline Damian Kubiak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Miejscowość: Poznań
Re: Moja cytrynka nie zawsze odpala. PROSZE O POMOC
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 26, 2009, 12:14:48 »
Przewody na pewno są sprawne. Czy powodem może być kostka od stacyjki.

Offline Marcin Stosio

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Gniezno
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Aura 19TD
  • Miejscowość: Gniezno
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2009, 23:28:49 »
zaczynacie od bardzo pesymistycznych prognoz. mój 1.9 TD tez miał takei objawy - ubiegłej zimy, jak był zimny w lutym to musiałem 2-3 razy świece nagrzać, bo nie odpalał, lub odpalał i zaraz gasnał. Myślałem że świece, ale wymieniłem olej (po 8kkm) i wszystko idelanie. myślałem że przypadek, ale w 2 tygodnie temu problem zaczął się powtarzać zawsze rano, (nie odpala lub odpala i gaśnie, oraz obowiazkowo wahania obrotów 600-1000obrotów). wymieniłem olej i filtry (minęło akurat 9,6kkm od ostatniej zmiany) i problem znów zniknął. choć wiem że jedna swieca nie grzeje (ocena elektryka). w przyszłym tygodniu wymieniam wszystkie, moze jeszcze bardziej ogranicze spalanie :-)
ps. na świecach żarowych do zx 1.9TD lepiej nie oszczedzać. wymiana jest bardzo kłopotliwa, więc lepiej dobre a nie tanie.

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 27, 2009, 17:35:12 »
sugerujesz zebym zmieniła olej i filtry?? i bedzie dobrze?:> u mnie pora na zmiane oleju i filtrów wypada dopiero w lutym...ale skoro tak mówisz skonsultuje to ze swoim mechanikiem:)

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:30:29 »
Cytuj

Ewelina Szydłowska napisał:
sugerujesz zebym zmieniła olej i filtry?? i bedzie dobrze?:> u mnie pora na zmiane oleju i filtrów wypada dopiero w lutym...ale skoro tak mówisz skonsultuje to ze swoim mechanikiem:)


Ewelina kolega napisał, ze wymienił olej i filtry - pewnie też filtr paliwa i tam mogła być przyczyna - bo na pewno nie wymianie oleju. Z tego co piszesz, może być też tak, że się zapowietrza układ paliwowy i stąd problem z uruchomieniem - częsta przypadłość diesli
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Ryszard Cudek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 173
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xantia 2.1td 1997
  • Zainteresowania: mechanika sport muzyka
  • Miejscowość: Kraków
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:08:15 »
Ja tez obstawiam powietrze w paliwie...Niech ten ala mechanik zaloży wężyki od paliwa tylko przeźroczyste i po postoju 2 godzinnym niech nasz szanowna koleżanka uda sie do samochodu i obserwuje te wężyki ściskając gruszkę ... Jak pojawia sie bąale to mamy winnego...Aha wężyki przeźroczyste także przed sama pompa wtryskową...
Czyli od gruszki do pompy....powodzenia
człowiek uczy się całe życie, i umiera głupi...

Offline Łukasz Godula

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 525
  • Skąd: Stolica/ Michałowice/Chylice
  • Posiadany samochód: Xantia naftova 1,9 s turbodmychadlem, C1 Desire, Dacia Logan MCV 0,9 s Turbodmychadlem
  • Zainteresowania: Lubię grzebac w hydro-zawieszeniach
  • Miejscowość: Stolica/ Michałowice/Chylice
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2009, 15:11:59 »
Cytuj

Ryszard Cudek napisał:
Ja tez obstawiam powietrze w paliwie...Niech ten ala mechanik zaloży wężyki od paliwa tylko przeźroczyste i po postoju 2 godzinnym niech nasz szanowna koleżanka uda sie do samochodu i obserwuje te wężyki ściskając gruszkę ... Jak pojawia sie bąale to mamy winnego...Aha wężyki przeźroczyste także przed sama pompa wtryskową...
Czyli od gruszki do pompy....powodzenia

E tam- wystarczy jeden- na powrocie. jak sie gdzieś pojawi powietrze to i tak wyląduje w przewodzie powrotnym gdzie go łatwo wytropić.

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:26:24 »
Co mają świece żarowe do spalania? ;)

Jeśli nie trzyma obrotów i gaśnie to pogrzej świece kilka razy, najlepiej raz pogrzej a poźniej kilka-kilkanaście razy pstrykaj kluczykiem i natychmiast odpal, jak złapie to pewnie świece albo przekaźnik zbyt szybko je wyłącza.

Swoją drogą to co to za mechanik, że po dwóch wizytach nie rozwiązał problemu a Ty piszesz post na forum? No chyba, że znajomy-amator. ;)

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Re: Moja cytrynka nie zawsze odpala. PROSZE O POMOC
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:32:19 »
Poproś drugą osobę żeby kręciła rozrusznikiem a Ty sprawdź czy wtrysk podaje paliwo (musisz ściągnąć plastikowy dolot powietrza).

Skąd wiesz, że przewody są sprawne? Po ciemku spryskaj je wodą, najlepiej takim spryskiwaczem do szyb i zobacz czy nie pojawiają się iskierki - mogą mieć przebicie. Ale najlepiej jakbyś pożyczył od kogoś na pewno sprawne, bo to w sumie najtańsza usterka więc warto od niej zacząć.

Niestety temat rzeka.

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Ratunku nie odpala za 1szym razem!!:(
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2009, 08:21:44 »
hehe mechanik - mój osobisty :P kolega mechanik z wykształcenia i zamiłowania:) grzebie sie w moim samochodzie jak ma wolną chwile :) dlatego to sie tak wszytsko ciągnie ... za te wszytskie pierdoły które on mi roi zapłąciłabym w warsztacie majątek;/  te jego naprawy trochę trwają ale nic mnie - prócz części- nie kosztują:) jutro kolejne podejście - wymiana kółeczka zębatego  w rozruszniku;] zobaczymy czy pomoże