Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana gum ochronnych na przegubie  (Przeczytany 1871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Brzeźniakiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Zx 1.4i reflex '93
  • Miejscowość: Zielona Góra
Wymiana gum ochronnych na przegubie
« dnia: Październik 19, 2009, 20:45:00 »
Witam wszystkich mam takie pytanie czy jest możliwość wymiany gum ochronnych (w długim i krótszym przegubie) i jak to zrobić? trudna jest taka wymiana? i czy trzeba mieć do tego jakiś specjalny sprzęt? proszę o pomoc xD Pozdrawiam Rafał
GG   5776522
Citroen Zx Reflex 1,4i 75km 1993r  
 Pozdrawiam Rafał Brzeźniakiewicz ;)

Offline Łukasz Dzik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Krobica
  • Posiadany samochód: Citroen ZX1.4i
  • Miejscowość: Krobica
Re: Wymiana gum ochronnych na przegubie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2009, 20:52:28 »
Cytuj

Rafał Brzeźniakiewicz napisał:
Witam wszystkich mam takie pytanie czy jest możliwość wymiany gum ochronnych (w długim i krótszym przegubie) i jak to zrobić? trudna jest taka wymiana? i czy trzeba mieć do tego jakiś specjalny sprzęt? proszę o pomoc xD Pozdrawiam Rafał



Widzę że masz 1.4i z 93 ja mam z 94 i wydaje mi się że w tych silnikach do wymiany jest cały przegub jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi :)
Citroen ZX 1.4i 94r  :)

Offline Rafał Brzeźniakiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Zx 1.4i reflex '93
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Wymiana gum ochronnych na przegubie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2009, 21:00:43 »
no właśnie słyszałem że "niby" się nie wymienia ale na allegro widziałem że sprzedają do Zx'a takie gumy (poj 1,4i) i teraz pytanie jak to zrobić. Bo u mnie są tylko gumy pęknięte a nie chce żeby dostał mi się tam jakiś syf
GG   5776522
Citroen Zx Reflex 1,4i 75km 1993r  
 Pozdrawiam Rafał Brzeźniakiewicz ;)

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Wymiana gum ochronnych na przegubie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2009, 21:04:45 »
Oczywiście, że da się wymienić gumy. Zależy, którą chcesz wymienić. Lepiej jest wymienić wszystkie od razu bo żeby dostać się do gumy przegubów przy kołach trzeba rozebrać przegub od strony skrzyni. Więc jak poleci Ci guma od skrzyni i nie zmienisz drugiej to za jakiś czas żeby wymienić tą od koła musisz rozebrać znowu tą co już zakładałeś. :-) Sprzętów specjalnych to młotek i jakiś mały przecinak. :-) Szczypce do zdjęcia zabezpieczenia. Trzeba rozgiąć tą metalową puszkę na przegubie tym od skrzyni. Ona trzyma ten przegub jak to zsuniesz to wtedy się rozchodzi na pół i zdejmujesz dopiero gumę z zewnętrznego i później zdejmujesz gumę z wewnętrznego przez całą półoś. :-) Ewentualnie można kupić gumę, która jest nakładana bez rozbierania przez przegub, ale do tego trzeba trochę siły i wytworzyć jakiś lejek żeby to naciągnąć. :-) Godzina czasu i wymienione.

Offline Łukasz Dziedzic

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen zx
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Wymiana gum ochronnych na przegubie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2009, 21:06:11 »
Jesli masz przeguby ktore sa nie rozpinane to masz utrudniona prace ale nie trzeba miec sprzetu specjalistycznego. Ja zmienialem tylko na polosi krotkiej gume ale w dlugiej zasada jest podobna. Na poczatek odkrec sworzen wachacza i wybij go (nie odkrecaj piasty, nie bylo potrzeby). Wyciagnij polos ze skrzyni biegow, uwazaj bo pocieknie ci olej "zlap go" zeby pozniej wlac go z powrotem. Przegub wewnetrzy jest osloniety guma z blacha. Musisz rozgiac ta blache (nie od strony gumy), i zsunac ja do srodka osi. Rozpinasz przegub wewnetrzny, sciagasz gume z blacha oraz gume z przeguba zewnetrzego; i zostalo skladanie;p Zycze przyjemnej pracy...