Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: podgrzewanie foteli pewien pomysł  (Przeczytany 1233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Wardynn

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Skąd: Łąg
  • Posiadany samochód: Był Citroen XM 2,5 TurboD exclusive
  • Zainteresowania: technika, historia
  • Miejscowość: Łąg
podgrzewanie foteli pewien pomysł
« dnia: Październik 18, 2009, 13:39:17 »
Witam posiadam XM - a z podgrzewanymi fotelami niestety przednie fotele mają przerwane kable grzewcze no i ogrzewanie nie działa. Czytałem jak to naprawić jednak wymaga to sporo czasu i umiejętności. Jak wiadomo w fotelach podgrzewane jest siedzisko i oparcie. Kable grzejne w siedzisku mam na 100% uszkodzone, lecz w oparciu są sprawne. W związku z powyższym wpadł mi do głowy taki pomysł. Gdyby odłączyć podgrzewanie siedziska, a zostawić ogrzewanie oparcia to, czy mogłoby  się udać. Nie jestem elektrykiem więc zastanawiam się czy w ten sposób nie zmniejszyłby się opór instalacji i czy nie spaliłaby się. Ponadto nie wiem może w siedzisku jest jakiś termostat, który byłby potrzebny do prawidłowej pracy instalacji. Co o tym myślicie. Samo podgrzewanie pleców nie byłoby takie złe.
Citroen XM 2,5 TurboD auto dla pasjonatów
Tom z Borów

Offline Darek Chyła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen XM V6 12v Mk II
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: podgrzewanie foteli pewien pomysł
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2009, 13:51:43 »
Zły pomysł. Siedzisko i oparcie jest połączone szeregowo. Odłączysz jedno i zewrzesz to zmniejszysz rezystancję i po chwili zjarasz druty oporowe w oparciu. lepiej poświęcić trochę czasu i porządnie naprawić uszkodzenie.