Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak odpalić samochód z gazu jeśli padła pompa paliwa??  (Przeczytany 1896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Maluch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4
  • Miejscowość: Jędrzejów
Jak odpalić samochód z gazu jeśli padła pompa paliwa??
« dnia: Listopad 22, 2009, 12:00:45 »
Witam wszystkich. Jestem tu nowy, zapisałem się tu ponieważ moi rodzice jeżdżą xsarą, a ja jako że mam smykałkę do mechaniki to zajmuję się całą serwisówką i informacje zawarte na tym forum muszą być przydatne. Pierwsze pytanie na początek mam takie: W zeszłym tygodniu padła mi pompa paliwa i samochód utknął. Słyszałem kiedyś o możliwości odpalenia samochodu z gazu. Mam xsarę 1.4 na instalacji Landi Renzo (niesekwencyjna) - odpala zawsze na benzynie, po osiągnięciu 2 tys obr przełącza się na LPG. Poniżej zamieszczam fotki sterownika i przełącznika. Słyszałem że przytrzymywało się przycisk przez 10sek, albo wciskało kilkakrotnie włącznik, ale to nic nie pomogło, wykręciłem cały akumulator i musiałem zostawić samochód. Może ktoś wie czy da się odpalić samochód na takiej instalacji z LPG??

  • Gość
Re: Jak odpalić samochód z gazu jeśli padła pompa paliwa??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2009, 15:08:14 »
1. Przekręcasz kluczyk - włączając zapłon,
2. Przyciskasz przycisk od gazu i trzymasz go tak długo aż dioda przestanie się szybko migać i zacznie się ciągle świecić (jeśli masz mało gazu w butli to będzie powoli migać)
3. Odpalasz samochód długo kręcąc i dodając gazu.

Tato ma ten typ przełącznika w Uno :-)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Jak odpalić samochód z gazu jeśli padła pompa paliwa??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2009, 23:18:19 »
Chyba ze ma ustawiona temperature przelaczania u mnie tak jest to za chiny nie odpali na zimnym nawet na krotko kabelkiem otwierajac elektrozawor caly czas.Bedzie gasl. Sprawdzone.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jak odpalić samochód z gazu jeśli padła pompa paliwa??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2009, 11:19:57 »
Cytuj

Marek Marecki napisał:
Chyba ze ma ustawiona temperature przelaczania u mnie tak jest to za chiny nie odpali na zimnym nawet na krotko kabelkiem otwierajac elektrozawor caly czas.Bedzie gasl. Sprawdzone.


Są instalacje, które mają procedurę odpalania na LPG w sytuacjach awaryjnych. Ja testowałem to kiedyś w sekwencji Lovato - faktycznie auto chciało gasnąć, ale wystarczyło przez kilka chwil przytrzymać na wysokich obrotach i jakoś auto potem jechało. W sytuacjach awaryjnych (brak paliwa, czy awaria pompy) jest to fajne rozwiązanie i ja osobiście żałuje, że w moim BRC nie ma takiej funkcji.
 
Xsara
 

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Jak odpalić samochód z gazu jeśli padła pompa paliwa??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2009, 17:17:48 »
Pewnie po podtrzymaniu na wysokich obrotach silnik troszke sie podgrzal i mial zblizona temperature przelaczenia.Nie probowalem tego.