Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...  (Przeczytany 2343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Dudzik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Kraków
Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« dnia: Sierpień 13, 2009, 23:19:58 »
Witam. Kumpel zakupił wlasnie to auto:
http://moto.allegro.pl/item711920409_sprzedam_okazja_citroen_zx_diesel.html

Problem taki, ze lewe i prawe drzwi (tylnie) nie działają. Nie reaguje ten dzyndzel (przycisk) z tego co mi kumpel mowil. Ja naprawialem to samo ale w Nexii Deawoo.

Czy moze mi ktos napisac jak w citroenie rozebrac drzwi ? sa sruby ? zatrzaski ? na co uwazac przy rozbieraniu drzwi ? I co moze byc tam zepsuje ? do dzyndzla jest przyłączony metalowy pręt z silnikiem pewnie ?

Jakies informacje ? Prosze o pomoc. Jutro z ranca naprawiamy :-)

  • Gość
Re: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2009, 08:32:43 »
Serdecznie witamy ;)

Cytuj

Piotr Dudzik napisał:
Witam. Kumpel zakupił wlasnie to auto:
http://moto.allegro.pl/item711920409_sprzedam_okazja_citroen_zx_diesel.html

Problem taki, ze lewe i prawe drzwi (tylnie) nie działają. Nie reaguje ten dzyndzel (przycisk) z tego co mi kumpel mowil. Ja naprawialem to samo ale w Nexii Deawoo.

Czy moze mi ktos napisac jak w citroenie rozebrac drzwi ? sa sruby ? zatrzaski ? na co uwazac przy rozbieraniu drzwi ? I co moze byc tam zepsuje ? do dzyndzla jest przyłączony metalowy pręt z silnikiem pewnie ?

Jakies informacje ? Prosze o pomoc. Jutro z ranca naprawiamy :-)


Może drzwi działają tylko rygielki są wyłamane ? :) A otwierają się jak zdejmiesz rygielki a ruszysz samym prętem góra/dół? Rygielki w ASO po ok 5-10zł są.

Widzę że auto ma centralny zamek - zamykają/otwierają się tylne drzwi z centralnego?

Boczki zdejmujesz bardzo prosto, zdejmujesz rygielek, wykręcasz śruby (torxy) pod oparciem ręki, wyjmujesz głosnik (jeżeli masz), osłonę klamki a potem reszta już jest na kilka spinek - odpinasz je boczek Ci wyjdzie do góry wraz z uszczelką wytłumiającą.

Offline Piotr Dudzik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Kraków
Re: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2009, 13:15:53 »
Ogolnie to tak:
Nie wiedzialem jak odkręcic ten dzyndzel (rygiel), zeby zdjąć tapicerke drzwi...nie dalo sie tegy wypchnąć ani nic, zadnych srobek, zatrzaskow.


To wszystko dzieje sie przy centralnym z pilota - rygielki sie ruszają, elektryka dziala, nawet te rygielki sie chowaly przy zamykaniu, ale drzwi pozostawaly otwarte ;-)

Udalo sie jednak naprawic bez tego - problem byl w tym, ze wszystko zapieczone i zabrudzone, WD 40 sobie poradzilo i rygielki podnoszą sie i chowają a drzwi otwieraja i zamykaja jak trzeba. Nie wiem tylko na jaki czas, wiec jak moglbys opisac dodokladniej jak te rygielki wyczepic to bylbym wdzieczny.

  • Gość
Re: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2009, 13:50:49 »
Przy otwartych drzwiach (rygielek w górze) pod grzybkiem jest zatrzask dwustopniowy (dwa małe otwory, jeden zatrzask). Naciskasz na zatrzask (mały śrubokręcik) i rygielek wychodzi do góry.

Offline Marcin Winsławski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 Avantage
  • Miejscowość: Ełk
Re: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2009, 20:37:11 »
A może mi ktoś powiedzieć jak poradzić sobie, gdy rygielek (?) -(ten co sie podnosi do otwarcia drzwi i naciska aby zamknąć) jest połamany? Mianowicie mogę go wyjąć całkiem i tam jest metalowy drut aby otworzyc i zamknąć drzwi, ale ten "plastik"-rygielek nie trzyma tego drutu? Można dokupić ten rygiel, czy próbować skleić plastik z metalem?

Offline Paweł Niedzielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i kat Reflex
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputer, tuning
  • Miejscowość: Police
Re: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:56:38 »
Witam wszystkich mam problem z centralnym zamkiem mianowicie chodzi o to że jak uruchamiam alarm to centralny nie reaguje ręcznie jak wciskam to też nie działa czy ktoś może mi pomóc?
.::Niech cztery koła będą z wami::.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Drzwi tylnie nie działają (nie zamykają sie)...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2010, 04:54:06 »
alarm i centralny jest fabryczny ?
auto 3d czy 5d ?
słychać pracujące siłowniki czy po prostu nic nie słychać - jeśli nic nie słychać znaczy, że nie działa połączenie elektryczne. sprawdź bezpieczniki, podpięcie siłowników, centralki od alarmu. w 3D za lewym tylnym boczkiem lub koło ręcznego (już sam nie wiem). w 5D koło ręcznego albo gdzieś indziej, sprawdź archiwum (kiedyś już to opisywałem ale nie pamiętam szczegółów)

jeśli nie reaguje też na kluczyk to masz uszkodzony coś takiego jak 'master'. co to ten 'master' nie wiem.

zacznij sprawdzanie od centralki i bezpiecznika centralnego zamka i alarmu.
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2