Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1]Olej  (Przeczytany 2670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Tomczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI EXLUSIVE
  • Zainteresowania: obszerne
  • Miejscowość: Legnica
[MK1]Olej
« dnia: Styczeń 31, 2010, 19:20:03 »
Witam, w czerwcu zeszlego roku wymienialem olej w aucie, kupilem 5L wiec troche zostalo, jakos w grudniu sprawdzilem stan i okazalo sie ze na bagnecie na zimnym silniku stan jest ciut nizszy niz byl ostatnio wiec wlalem reszte oleju jaka mi zostala z tej 5 litrowej banki i stan byl ok ale od paru dni wskaznik ten przy przebiegu zaczal pokazywac tylko jedno oczko, sprawdzam bagnet a tam raptem 1/3 stanu wiec znowu do sklepu po litr oleju i dolalem. Kurde ponoc nie ma zadngo wycieku, gdzie w takim razie podziewa sie olej? czy wam tez ubywa?
Żaden madafaka nie podskoczy do ERMACA

Offline Krzysztof Krzyszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 [MKI], 2.0i+lpg, 2002
  • Miejscowość: Lublin
Re: Olej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2010, 19:52:30 »
Moja cytrynka też "bierze" olej (przebieg to 120 tys.), ale u mnie to zależy od rodzaju jakim zaleję silnik. Na oryginalnym bierze około 1l. na 10 tys., a jak zalałem vavoline, to 0,1 l.  na 10 tys. Podobno branie oleju w tym modelu, to norma. Pozdrawiam.
Citroen C5, 2.0i 16V, 2002 rok

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Olej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2010, 21:58:11 »
popraw temat bo będzie burza :)

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Olej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2010, 22:02:31 »
Ale Ty Krzysztofie masz benzyne i jeszcze + gaz  to inaczej a kolega Karol ma Diesla takiego jak ja tylko że u mnie nie ma ubytku jak pisze Karol drobne wycieki z okolic intercoolera ale nie ubywa strasznie duzo,od wymiany do wymiany nie dolewam wogóle a silnik mam zalany olej total 9000 10w/40

Offline Karol Tomczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI EXLUSIVE
  • Zainteresowania: obszerne
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MK1]Olej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 13:33:49 »
jesli nie widac nigdzie pod autem wyciekow ani na oslonie silnika od spodu to gdzie szukac?
Żaden madafaka nie podskoczy do ERMACA

Offline Rafał szczepański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.2HDi 2001r
  • Miejscowość: katowice
Re: [MK1]Olej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2010, 14:57:05 »
witam po pierwsze czy autko stoi zawsze w tym samym miejscu jak sprawdzasz dwa w zimne ni czasmi nie ma sie co sugerować oczkami na wyświetlaczu lapij miarka do ręki  , pozatym wszystkim jakie odległości pokonujesz mzoe jazda na krótkich odcinakach w taki razie to normalne ponieważ metal ma tendencje do kurczenia na zimnie dlatego podejżewam że po gładzi cylindra w zimne dni po prostu spala olej co jest normalnym zjawiskiem a jeżeli pokonujesz krótkie odcinki to zaczym sie rozgrzeje i pierscienie sie rozszerzą znowu go gasisz i tak właśnie z tym jest ja powiem ci na swoim przykładnie wskazania miarki taj na wyświetlaczu mam rózne zależy na jakiej małej górce ze sniegu stane kołem lekki przechył i pokazuje róznie pozdrawiam

Offline Mirosław Ciesielski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDi Break, 2003
  • Miejscowość: Lublin
Re: [MK1]Olej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 11:25:57 »
Moja cytryna ma przejechane 230000 km ( stan rzeczywisty) . Od czasu do czasu sprawdzam stan oleju i nigdy się nie zdarzyło bym musiał cokolwiek dolewać  .. no może ok 0,5 l od wymiany do wymiany.

Offline Paweł Krawczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: C4 z 2005r automat
  • Miejscowość: Wągrowiec
Re: [MK1]Olej
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2010, 19:59:50 »
Małe żużycie oleju to rzecz normalna dla silników , także nie ma się co martwić , gorzej jak to zużuycie drastycznie rośnie to coś jest nie tak ... A co do wskaźnika oleju na liczniku to się zgadza , że jak stoi autko na lekkim pochyle w bok to pokazuje bzdury , także trzeba stać autkiem na wmiare równym terenie i wtedy porównać odczyt z deski ze stanem oleju na miarce ...