Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?  (Przeczytany 1727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek Parzyjagła

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 i Avantage
Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« dnia: Styczeń 19, 2010, 22:12:59 »
Witam!

Mam do Was pytanie
Właśnie zamierzam zakupić klocki hamulcowe (przód)  do mojej cytrynki 1,4i Avantage Hatchback. Jakich producentów polecacie bądź proszę o linka gdyż wcześniej nie robiłem zakupów dotyczących odnośnie klocków. Jest kilka ofert na allegro tylko nie wiem jaka wybrać. Rozbieżności cenowe są dość duże ale czy to idzie w parze z doskonałą jakością  - bo nie chce też zbytnio przepłacać.
Za wszelkie pomocne informacje z góry dziękuje.

Pozdrawiam!!

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:19:20 »
Pamiętaj, że montowano dwa rodzaje zaciskówklocków.

Offline Przemek Parzyjagła

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 i Avantage
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:29:31 »
Panie Tomku, a jak sprawdzić jaki to jest rodzaj klocka/zacisku?
Różnią się one wymiarami gabarytowymi, bądź materiałem wykonania ewentualnie funkcjonalnością.
Powiem szczerze, że niestety nie znam się na takich rzeczach jedynie co zrobiłem to ściągnąłem koło i zobaczyłem jak klocek wygląda (mogłem go w sumie jeszcze zmierzyć) :)
Czyli co mi jeszcze jest potrzebne do zdefiniowania idealnego klocka pod mój model. Co jeszcze wiem - ma w dowodzie wbite, że jest to składak i data rejestracji jest 1996.

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:39:13 »
Cytuj

Przemek Parzyjagła napisał:
Panie Tomku (...)


Jaki ja pan :D Tomek albo Wrona jestem.

Łatwo sprawdzić wystarczy zobaczyć jak podłączone są do nich kable. Na 90% kabel jest na końcu klocka, a na 10% na jego środku.

Offline Przemek Parzyjagła

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 i Avantage
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:51:44 »
Sorry że tak oficjalnie :)

Tomek jeśli chodzi o kable to jak sobie przypominam miałem je podłączone na końcu klocka (jutro jeszcze dla pewności sprawdzę). Ale ogólnie masz jakąś sprawdzoną firmę bądź Ty jakiej firmy używasz klocków. Nie chce trafić na jakąś tandetę a takiemu laikowi jak ja sprzedawca może wcisnąć wszystko :)

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:01:02 »
Póki co to nie mam doświadczenia. Zrobiłem dopiero 35kkm ZXem i tylko dwa razy wymieniałem klocki. Poprzednie ścierały się masakrycznie ale jest trochę mojej winy w tym (1.4 mały ale wariat :D ). Obecne kupiłem jakoś jesienią i mało co ich ubyło.

Na lato myślę o zmianie na wentylowane tarcze :)

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:13:34 »
Z tego co ja się orientuję w tym temacie to wiele sprzedawców usiłuje wcisnąć klocki drogie i mówią że to sportowe super klocki i wogóle ale prawda jest taka że sportowy klocek dobrze hamuje i się sprawdza jak jest dobrze wygrzany więc na trasie jak się nagle okaże że trzeba się zatrzymać a klocki są zimne to pedał w podłoge a auto jedzie. zajrzyj na stronę

 http://sklep.intercars.com.pl/

Tam wybierz e-katalog, znajdz swoje autko i popatrz na klocki. osobiście kupiłem Valeo i jestem zadowolony ;)

Offline Marcin Biniszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: zx 1.4i 94r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:49:56 »
Ja u siebie mam klocki ferrodo, pamietam ze kupiłem je dosyc niedrogo, a jestem bardzo zadowolony, narazie zrobiły jakies 10 000 km i nie widac zbyt dużego zużycia. Autko hamuje podobnie jak na poprzednich (chyba Valeo) ja nie zauważyłem różnicy.

Jeśli byś sam wymieniał, to nie zniechęcaj sie gdy nie będą chciały wejsć w zacisk ;] u mnie (chyba zacisk Bendix) klocki zawsze trzeba milimetr spiłować (kawałek "obudowy" z jednej strony) Nie wiem czemu tak jest, ale z tego co wiem, nie tylko mi sie tak przytrafiło :D

Offline Krzysztof Gomoła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Kielcza
  • Posiadany samochód: ZX 1,9 TD wersja Furio (składak wczesniej 1,9 130KM) VW POLO 6N2 1,4 TDI
  • Miejscowość: Kielcza
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:37:25 »
ja u siebie odkleiłem blaszkę z nazwa firmy oraz spiłowałem z jednej strony i weszło bez problemu później:) 3 minuty roboty i spokój:)
Gaz i do przodu>>>

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Jakie klocki hamulcowe do cytrynki 1.4 i ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2010, 17:24:43 »
nie kupuj tylko twardych klockow:) moze ktos sie ze mna nie zgodzi ale ja nie mam zbyt dobrych doswiadczen z nimi. Kiedys mialem zalozone twarde klocki nie dosc ze piszczaly to jeszcze tarcze zjechalem a klocki zostaly:D Teraz mam u siebie na tyle najtansze hart (polski producent) spisuja sie w miare dobrze ale szybko sie scieraja, co sie dziwic dalem za nie okolo 30 zl :) Na przod pewnie beda drozsze ale ja bym nie szalal z klockami bo jak ktos jezdzi w miare normalnie to w zupelnosci wystarcza te tansze, a hamowania od 150 do 0 nie biore pod uwage bo staram sie tak nie jezdzic;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.