Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne kolebotanie w okolicach prawego koła  (Przeczytany 1133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Jakubiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gościno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK3 X7 Kombi 2009
  • Zainteresowania: IT, Know How, IoT,
  • Miejscowość: Szczecin
Dziwne kolebotanie w okolicach prawego koła
« dnia: Styczeń 26, 2010, 12:41:54 »
Witam.
Przy jeździe na wprost przy nierównościach na drodze słychać dziwne tak jakby kolebotanie (nie wiem jak to opisać) dochodzące z prawej strony (z okolic koła przedniego od pasażera)
Wymienione tuleje metalowo-gumowe, łącznik stabilizatora nowy, niedawno wymieniana osłona przegubu.
Jakie są objawy uszkodzenia (luzów) drążka kierowniczego?

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: Dziwne kolebotanie w okolicach prawego koła
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:10:48 »
Przyczyn może być kilka. Najsłynniejsza to sworzeń wahacza ale on raczej postukuje, amortyzatory też raczej by ci stukały. "kolebotanie" jak to nazwałeś mi się kojarzy raczej z obijającą się częścią. podejrzewam że może to być klocek hamulcowy. sprawdz czy na nierównościach jak troszeczkę przyhamujesz to czy dalej "kolebocze".
Jak ci się wybije końcówka drążka kierowniczego to i na postoju jak poruszasz kierownicą powinieneś poczuć że coś gdzieś jest nie halo i stuka.

Offline Daniel Jakubiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gościno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK3 X7 Kombi 2009
  • Zainteresowania: IT, Know How, IoT,
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Dziwne kolebotanie w okolicach prawego koła
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:33:01 »
Hm... wymieniałem ostatnimi czasy zaciski hamulcowe i chyba faktycznie "gdzieś" od tamtej pory są te stuki. Musze sprawdzić te klocki hamulcowe ...

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne kolebotanie w okolicach prawego koła
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2010, 12:32:00 »
Cytuj

Daniel Jakubiak napisał:
Hm... wymieniałem ostatnimi czasy zaciski hamulcowe i chyba faktycznie "gdzieś" od tamtej pory są te stuki. Musze sprawdzić te klocki hamulcowe ...


Ja mialem taka sytuacje ze mi cos stukalo i myslalem ze to moze zawieszenie. Ale okazalo sie ze klocek hamulcowy byl zle troche zalozony. Sprawdz czy jak hamujesz to slychac ten dzwiek u mnie nie bylo slychac tylko jak jechalem. I tak wpadlem na to ze to ten kolcek:)