Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Instalacjia silnik czujniki problem kabelki poocy  (Przeczytany 1084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Ostrowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen xm 3.0 v6
  • Zainteresowania: wyscigi, stunt, moto
  • Miejscowość: Pruszków
Instalacjia silnik czujniki problem kabelki poocy
« dnia: Styczeń 31, 2010, 19:19:01 »
Witam w czasie zmiany silniczka na nowy bo w starym korbowodzik wyskoczyl zorjentowalem sie ze kilka czujnikiow kalelkow sa nie podlaczone lub urwane lub wszystkie do kupy szczepione piiity poprzedni wlasciciel potrzebuje opis schemat instalacji elektrycznej wokul silnika czujniki i tak dalej lub zakupic cala dobra instalacjie silnika.

jay

  • Gość
Re: Instalacjia silnik czujniki problem kabelki poocy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 01:19:34 »
Witam,podaj maila to Ci wysle schematy elektryczne ;)

Offline Czesław Matynia

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: XM 2.1 td. 97r aut.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Instalacjia silnik czujniki problem kabelki poocy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 13:15:26 »
czy jest prawdopodobne ,że w trakcie uszczelniania pompy sterowaną elektronicznie,komputer ma teraz błąd, a mianowice wykręciłem śrubę 32 bez odpinania akumulatora,bo w tej chwili odpala i zaraz komp wyłącza silnik a przy tym kopci,zaznaczam że przed robotą odpalał na dotyk i bez dymku,coś jeszcze dziwnego zaczęło się dziać  tz. po przykręceniu zapłonu włacza się wentylator chłodnicy,po wyłączeniu zapłonu dalej chodzi ,ale ma mniejsze obroty,i jeszcze jedno,nigdy tego we wczesniejszych cytrynkach tego nie miałem ,więc nie wiem jak to nazwać,ale tam wpisuje się kod po przekręceniu stacyjki nie pali się czerwona tylko przechodzi od razu na zieloną,a wczesniej  swieciła się zawsze czerwona.Dzwoniłem tu i tam ,ale za każdym razem każą przywieśc  pompę do regeneracji,ale ja się pytam po co?skoro jest już w pożądku i nic nie cieknie,a oni dalej swoje,zaznaczając że koszt to 800pln.
Ja obstawiał bym że to komputer coś fiksuje,ma jakiś błąd,ale tak mi się wydaje,może ktoś zna ten problem?i zechciał się podzielić wiedzą na ten temat.


Z góry dziękuję czesław
CX 2,5D.BX1,9D.XANTIA1,9TD.OBECNIE XM2,1TD

Offline Paweł Ostrowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen xm 3.0 v6
  • Zainteresowania: wyscigi, stunt, moto
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Instalacjia silnik czujniki problem kabelki poocy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2010, 16:22:13 »
witam mail [email protected] o te schematy dzienki:)

jay

  • Gość
Re: Instalacjia silnik czujniki problem kabelki poocy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2010, 12:03:58 »
Panie Pawle,schematy poszly ;)
Panie Czesławie,założy Pan osobny temat najlepiej z odpowiednim tematem,żeby chętni do pomocy wiedzieli o co chodzi bezpośrednio ;)
Pozdrawiam