Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Co sprawdzić w Xsarze przed zakupem?  (Przeczytany 1555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Berdychowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6 98r.
  • Miejscowość: Kraków
Co sprawdzić w Xsarze przed zakupem?
« dnia: Maj 10, 2010, 14:47:20 »
Witam
mam możliwość kupna Xsary z 98r. z ok 153 tys km przebiegu, silnik 1.6 - z zaufanego źródła.
Do dzisiaj, z poważniejszych rzeczy, zrobione były belka skrętna, zawieszenie z przodu i tłumiki.
Wymieniona była uszczelka pod pokrywą zaworów, oleje, kable, świece. Blacha jest ok.
Będzie to mój pierwszy citroen i proszę o kilka sugestii na co sam powinienem zwrócić uwagę podczas jazdy a co można sprawdzić na kanale oraz po podpięciu do komputera?
z góry dziękuję za pomoc
Grzesiek
Pozdrawiam
Xsara 98' 1.6 SX

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Co sprawdzić w Xsarze przed zakupem?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2010, 13:55:33 »
Sprawdz katalizator czy sie nie konczy , czy nie zapala sie kontrolka od poduchy ale to latwo mozna naprawic , sprawdz tez stan podlogi od spodu czy nie bierze juz bo lubi w niektorych miejscach brac to zawsze z ceny zejdziesz przy tych elementach.A tak wiecej to nie ma takich drozszych usterek jak belka byla robiona i uszczelka pod glowica ok.Mozesz jeszcze stan sprzegla zlecic na sprawdzenie oraz uklad chlodzenia jak pracuje popatrz czy nie osiaga wysokich temperatur albo nie dzieje sie cos dziwnego ze wskazaniami temperatury.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Co sprawdzić w Xsarze przed zakupem?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2010, 15:05:47 »
Ja napiszę trochę inaczej, przy sprawdzaniu zwróć szczególną uwagę (jeśli o rdzy mowa) miejsce koła zapasowego bo jeśli Xsarę bierze to tylko tam. No i wiadomo takie rzeczy jak luzy w zawieszeniu, podociskaj na zakrętach troszkę boki żeby sprawdzić łożyska w kołach, oglądnij dokładnie silniczek czy nie sączy oleju gdzieś. Jeśli z pewnego źródła to pewnie nie bita, ogólnie zachowaj się jak przy każdym aucie bo testu ręcznego robić nie musisz skoro masz pewność że beleczka była robiona :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Grzegorz Berdychowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6 98r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Co sprawdzić w Xsarze przed zakupem?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2010, 13:37:16 »
Witam
Dzięki Panowie za informacje.
Xsara już jest moja - i jestem baaardzo zadowolony.
Jeździ się tym autkiem z prawdziwą przyjemnością.

Spalanie - po 1 tankowaniu wychodzi mi koło 6,7l /100km  jazda spokojna, mieszana miasto/trasa - zobaczymy jak będzie dalej.

Z tych  rzeczy o których pisaliście to jedynym mankamentem jest wilgotna podłoga bagażnika po deszczu - wygląda na to że od strony prawego nadkola dostaje się tam woda. Ciekawe, że rdza nie bierze podłogi nad kołem tylko z boku.
Pozdrawiam
Xsara 98' 1.6 SX

Offline Łukasz Szymanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 88
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.4i
  • Miejscowość: Łódź
Re: Co sprawdzić w Xsarze przed zakupem?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2010, 23:33:16 »
Cytuj

Adam Harych napisał:
 ogólnie zachowaj się jak przy każdym aucie bo testu ręcznego spa robić nie musisz skoro masz pewność że beleczka była robiona :)


Możesz to opisać dokładniej?
nawigacja GPS: http://gps.wroclaw.pl