Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Instalacja LPG  (Przeczytany 1224 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Pruski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: tuchola
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: tuchola
Instalacja LPG
« dnia: Kwiecień 14, 2010, 09:16:39 »
miałem wczoraj przygode z instalacja LPG.
jechalem na skrzyzowaniu i nagle cos wybuchlo i widzialem tylko w lusterku kupe dymu i silnik zgasł natychmiast(napewno nie pasek rozrzadu poniewaz pozniej odpalilem na benzynie i wszystko gralo) po tym zauwazylem ze nie mam juz plynu chlodniczego i zauwazylem ze kapie na tłumik (zaraz za katalizatorem) silnik nie byl przegrzany ani nic z tych rzeczy i plynu chlodniczego jak i wszystkich plynow bylo dosyc  i nie wiem co jest powodem tego wybuchu. czy do butli z gazem idzie jakis przewod z plynem chlodniczym??
mam citroena zx 1.6 benzyna z 1993 roku

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2010, 11:04:59 »
najprawdopodobniej powodem 'wybuchu' było rozszczelnienie się układu chłodzenia przy reduktorze lub uszkodzenie samego reduktora/parownika.

chmura za autem to pewnie chmura rozprężonego gazu, który przy uszkodzeniu reduktora wydobył się poza układ. auto zgasło i elektrozawór na szczęście odciął dopływ gazu z butli. taka teoria na szybko.

żeby sprawnie jeździć na benzynie musisz sprawdź gdzie pod maską ten reduktor się znajduje i sprawdź węże doprowadzające wodę.
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Krzysztof Pruski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: tuchola
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: tuchola
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2010, 17:36:25 »
no wlasnie dzis sprawdzilem dzialanie silnika i odpala prawidlowo na benzynie i gazie tylko co robi wąż od plynu chlodniczego pod autem? wlałem wode zeby sprawdzic gdzie jest wyciek no i leci na tlumik jak w morde strzelił. czy butla jest podgrzewana czy cos?
nie znam sie na tym a boje sie cokolwiek zrobic zeby nie spieprzyc a to moj pierwszy benzyniak z LPG a predzej mialem diesla (nadal mam tylko musze go poskladac)

Offline Krzysztof Pruski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: tuchola
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: tuchola
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2010, 17:37:53 »
chcialbym dodac ze parownik jest caly i jest obok akumlatora

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:11:25 »
parownik jest ogrzewany wodą z układu chłodzenia
odpiął się w takim razie tylko wąż. poszukaj miejsca na jego podpięcie w parowniku. załóż i zakręć opaską i będzie działać

porób dla pewności zdjęcia
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2