Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: nieprzyjemne wibracje od obrotów silnika  (Przeczytany 1100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad Chmielik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: ZX 94' Aura 1,6i
  • Miejscowość: Lublin
nieprzyjemne wibracje od obrotów silnika
« dnia: Marzec 09, 2010, 07:59:18 »
Witam forumowiczów:) Jestem posiadaczem ZX 1,6i 94' ,258 tys. przebiegu.

Mam pewien nieprzyjemny kłopot, a mianowicie od pewnego czasu tzn. od ok. 3-4 miesięcy, zacząłem odczuwać bardzo nieprzyjemne wibracje uzależnione od szybkości obrotów silnika. Toważyszy temu zjawisku dźwięk podobny do tego jaki uzyskujemy siędząc na fotelu u dentysty, gdy ten wierci nam dziurę w zębie (tylko na wolnych obrotach). Mam nadzieję, że każdy wie o co chodzi i nie często ma tą nieprzyjemność. Ale do rzeczy.

Podczas postoju lub jazdy na wprost po równym terenie żadne nieprzyjemne dźwięki, ani wibracje nie są odczuwalne.
Dopiero gdy pojawiają się wgłębienia w jezdni tzw fale lub podczas jazdy po łuku oraz skrętu ale tylko w lewą stronę, wtedy słychać opisane powyżej dzwięki i czuć mocne wibracje, których natężenie zmienia się wraz ze zmianą szybkości obrotów silnika.

Najmocniej są odczuwalne gdy silnik jest zupełnie zimny tzn. rano i po postoju w pracy(wtedy czuję się jak w ruskim czołgu).Problem jakby zanika, ale jest to moje subiektywne wrażenie gdy silnik jest już mocno nagrzany tzn . pochodzi jakieś pół godziny. Jednakże objawy nie znikają całkowicie.

Proszę o pomoc. Może ktoś z was też miał podobny problem i wie jak temu zaradzić.
pozdrawiam miłośników cytryn:-)
Citroen ZX Aura 1,6i 94'

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: nieprzyjemne wibracje od obrotów silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2010, 18:35:46 »
prawdopodobnie poduszki silnika. sprawdź najpierw tą lewą, która jest po lewej stronie silnika patrząc od przodu
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Konrad Chmielik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: ZX 94' Aura 1,6i
  • Miejscowość: Lublin
Re: nieprzyjemne wibracje od obrotów silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2010, 16:39:12 »
Cytuj

Marcin Ilcewicz napisał:
prawdopodobnie poduszki silnika. sprawdź najpierw tą lewą, która jest po lewej stronie silnika patrząc od przodu


Tą górną poduszkę od lewej strony wymieniałem ostatnio przy zmianie rozrządu, ale przed wymianą poduszki było podobnie. Chyba, że to wina pozostałych poduszek. Hmmm!?
pozdrawiam miłośników cytryn:-)
Citroen ZX Aura 1,6i 94'

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: nieprzyjemne wibracje od obrotów silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2010, 19:22:00 »
trzeba sprawdzić
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2