Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Filtr oleju - chłodnica  (Przeczytany 1814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
[MkI] Filtr oleju - chłodnica
« dnia: Marzec 26, 2010, 18:21:43 »
Witam.
Ostatnimi czasy moja C5 zaczęła obsikiwać ;-) silnik olejem. W związku z tym, że nie jestem pewny czy olej na silniku jest wynikiem mojej nieuwagi przy dolewce, czy też jest to efekt jakejś nieszczelności, postanowiłem obejrzeć silnik w ciągu dnia. Pocenie jest widoczne wokół filtra oleju, lecz nie przy nim bezpośrednio, tylko wokól tej nadstawki między filtrem a silnikiem. Moje pytanie brzmi: czy ktoś rozbierał tę nadstawkę po zdjęciu filtra i jak ewentualnie się do tego zabrać. Może ma ktoś jakiś schemat tego elementu, bo moje podejrzenia padają na niego, gdyż między nim a silnikiem jest zapewne jakaś uszczelka , która dokonała swojego żywota. Za rady i wskazówki z góry wielkie dzięki.

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MkI] Filtr oleju - chłodnica
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2010, 13:17:38 »
Czy nikt faktycznie z klubu nie naprawiał tego elementu?. Ciekawi mnie co zazwyczaj ulega uszkodzeniu, czy uszczelka, czy chłodniczka ulega rozszczelnieniu. Chcę zebrać info, bo nie chcę się zabierać za ten element kilka razy, a w związku z tym, że na chwilę obecną nie mogę chodzić i za auto wezmę się za kilka dni, chciałbym wiedzieć jak się do tego zabrać.