Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Problem z nawigacją  (Przeczytany 5062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: c5 exclusive 2.2 kombi
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Gdańsk
[MkI] Problem z nawigacją
« dnia: Listopad 14, 2009, 18:51:03 »
Witam
Wydawało mi się że czytałem na tym forum odnosnie problemów z fabryczną navi ale nie mogę w tej chwili nic znaleźć.
Kupiłem auto tydzień temu z uszkodzoną navi.
Usterka jest taka że nic nie wyświetla się , nie działa sterowanie radiem, oraz tempomat.
Z tego co wyczytałem i dowiedziałem się w ASO to wyświetlacz na 99%. Niestety po wymianie wyświetlacza jest to samo. Przy właczeniu zapłony lekki jakby przebłysk i nic wiecej.
Koleś który sprzedawał mi wyświetlacz twierdzi że napewno działał. I tu pierwsza prośba, czy jest ktoś może z trójmiasta i okolic? chciałbym przepiąć LCD na chwile, zajmie to 5min.
pliss :D

Skoro nie wyświetlacz to w takim razie kalkulator/komputer, czy jest to naprawialne? no i gdzie on jest zamontowany w samochodzie???
Widziałem aukcje na allegro uszkodzonego kalkulatora i opisane efekty były identyczne.

Generalnie mało kto chce to weryfikować, wiec sam nie wiem czy podjąć ryzyko zakupu kompa.
Dzieki wielkie za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam :D


[color=006600]EDIT by Kris309: nie piszemy CapsLockiem![/color]

Offline robert jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: zabrze
  • Posiadany samochód: c5 2,2 hdi 2001r
  • Miejscowość: zabrze
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2009, 17:41:54 »
witam na 100%masz kalkulator uszkodzony ja w swoim miałem to samo podmieniałem wyświetlacz i nic kupiłem kalkulator i wszystko działa a czy ktoś to naprawia to nie wiem pozdrawiam

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: c5 exclusive 2.2 kombi
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2009, 18:38:02 »
dzieki
a musiałeś to kodować? czy coś?

Offline Mariusz Szawernoga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6 HDI i trochę innego sprzętu
  • Zainteresowania: samochody , fotografia
  • Miejscowość: wrocław
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2009, 18:45:40 »
to się nazywa wzmacniacz obrazu - jest pod deską rozdzielczą nad schowkiem pasażera /wyjąć trzeba schowek po wymontowaniu z niego odtwarzacza płyt do navi/ . nic nie trzeba kodować , usterka przeważnie tak jak u mnie występuje po strzale poduszki pasażera . po prostu nikt tego nie wymienia na nowe , a o używane trudno ... przez jakiś czas jeżdziłem z modułem od peug 607 , ale nie działa tempomat i nie można kasować przebiegów na komputerze . nowa część w serwisie ponad 8 kolasów ... używka 3-4 stówki . i tego się nie koduje i raczej nie naprawia .  :-(  :)
"Ludzie nadal będą używać koni. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda"

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: c5 exclusive 2.2 kombi
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2009, 16:36:56 »
Witam
Dzięki za info.
Przy okazji wymiany szyby w ASO kazałem im zweryfikować uszkodzenia.
Elektryk powiedział że to 90% wyświetlacz... masakra już gupi jestem. Pomierzył wszystkie sygnały wyjscia i wejscie z jednostki sterującej i wsio jest ok, jak również komunikacja z komputerem serwisowym.
Chyba zaryzykuje zakup kolejnego wyswietlacza.

Jeszcze raz zapytam czy nie ma tu kogoś z okolicy 3city ???
Podmianke możemy zrobić w ASO jezeli ktoś sie boi ;)

Offline Dawid Jochymek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Trzebinia
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi 109 KM 2003
  • Miejscowość: Trzebinia
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2009, 20:39:02 »
Witam

Otóż miałem ten sam problem. Zakupiłem jakiś czas temu citroena c5 mkI 2.2 hdi 2001 rocznik wersja exclusive z nawigacja.

Bity był z przodu. Nawigacja Nie działała od początku tak samo ze sterowaniem do radia za kierownicą i tempomatem. dodakowo włączała się kontrolka czujnika abs.


Pojechałem po samochód tydzień temu do mechaników za poznaniem aby go odebrać.

w Drodze powrotnej oczywiscie miałem awarie zamka maski, o czym nie wiedziałem i prawie mi macha odleciała bo ciupałem prawie 150. no ale to mniejsza z tym.

NAprawiłem to i jak już wyjechałem z warsztatu to mowie nadrobie troche kilometrów i mu depne. no i jak depłem to siup pisiory mnie złapały. Ciupałem przez wioske jakas stówką i jak mi z lizaczkiem wyleciał to prawie na masce sie zatrzymał. Odrazu noga na hamulec i w momencie sie furka zatrzymała. ( rewelka, nie musieli mnie gonić ;-))

wysiadłem mandacik 400 plus 8 punktów! no ale do rzeczy...

Wsiadam do samochodu, odpalam... !! wszystko działa ! niespodziewanka normalnie.


I tak sobie myśle że albo od tego nagłego hamowania bo OSTRO BYŁO albo poprostu przez te trzysta kilometrów naładował sie akumulator bo na szrocie we francji jakiś od starej beemki włożyłem.

Także coś tam albo nie stykało i przy hamowaniu sie stykło
:-D albo poprostu słabe napięcie od akumulatora jest.

Bo nawet ten wskaźnik na desce rodzielczej, w instrukcji pisze ze to jakiś voltomierz jest czy cuś- wskazuje ponad połowe napięcia. chyba powinno być max?

ale jak narazie akumulatora nie wymieniałem i działa cały czas jeżdże wiec samochód jakiś tam prąd dostaje.

mam nadzieje ze ta przypowieść jakoś pomoże


narciarz

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: c5 exclusive 2.2 kombi
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:54:24 »
Prześledzone schematy oraz wizyta u kilku fachowców doprowadza do wniosku że uszkodzony jest sterownik LCD czyli komp ten nad schowkiem, ale znaleźć tą część z drugiej ręki graniczy z cudem.
anyone?

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: c5 exclusive 2.2 kombi
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2010, 09:46:57 »
Temat ogarnięty, sterownik wymieniony wsio gra i trąbi ;)

Offline Mariusz Szawernoga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6 HDI i trochę innego sprzętu
  • Zainteresowania: samochody , fotografia
  • Miejscowość: wrocław
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:24:51 »
też to miałem - efekt wystrzalu poduszki pasażera . nikt tego nie naprawia , później sprzedają z uszkodzoną nawigacją . w moim po diagnozie w serwisie pojechałem po wyświetlacz do pana gdzieś w polsce /250 tam i tyle samo z powrotem/ , i oczywiście nie zatrybiło !!! pan malo w zęby nie dostał że badziewie uszkodzone mi sprzedał , wkurzony wrócilem do domu i zacząłem pytać ... . w końcu kupiłem cudem wzmacniacz obrazu na allegro i wszystko w aucie zaczęło działac : sterowanie radiem , tempomat , komputer itp , itd . jakby ktoś nie mógł trafić na właściwy , to pasuje z peugeota 607 , ale niestety tylko pod względem wyświetlacza . wskazań komputera nie da się zresetować . ale na chwilkę może umilić życie .
"Ludzie nadal będą używać koni. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda"

Offline Marcin Suszczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDi Break
  • Zainteresowania: moto, media
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2010, 22:07:01 »
ja mam inna usterke, pisalem juz o tym ale bez odzewu, moze teraz ktos cos podpowie. navi dziala perfekcyjnie z wyjatkiem tego, ze radio wycisza na podanie komendy glosowej, ktora nie pada. lektor/ka nie odzywaja sie wcale. macie jakis pomysl o powod?
AX, BX, XM a teraz C5
Wyszukane Samochody

Offline Michał Fijewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDi Exclusive [MKI '02]
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:35:10 »
Marcin, miałem to samo. W moim przypadku okazało się, że była odłączona jedna z wtyczek przy radiu (nie pamiętam jaki kolor). Radio wyjmuje się bardzo łatwo, można to sprawdzić w 5 minut. Opis wyjęcia radia był gdzieś na forum, ale na pewno i bez niego dasz sobie radę.

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: c5 exclusive 2.2 kombi
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:54:08 »
A to gadać ma jeszcze? u mnie nie gada :(
No i nię mogę tempomatu uruchomić, fak, jakiś pomysł ?
pozdr

ps
czy jest możliwosc zdjęcia blokady z odtwarzacza multimediów? żeby podczas jazdy można było odtwarzać?

Offline Rafał Bącler

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: citroen c5 [Mk1] 2.2 hdi exclusive
  • Miejscowość: bytom
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2010, 00:19:48 »
nie znacie kogos kto by mial do sprzedania takie cos ten tzw. kalkulator poniewaz szukam i nie moge dostac nigdzie pozdrawiam

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2010, 09:01:41 »
Trochę bałagan jest w tym wątku, bo nie piszecie jakie nawigacje macie w cytrynach. A jak wiadomo w 2003 roku system się zmienił z VDO Dayton na Magneti Marelli RT3 i te navi sa zupełnie inne. Więc takie doradzanie bez wiedzy jaki system ma dyskutant jest bez sensu.
Jeśli macie RT3 to mogę z własnego doświadczenia polecić faceta, który RT3 ma w przysłowiowym małym palcu. Jest w Ostrowie Wlkp i ogłasza się na allegro jako "radiofabric".
Do Piotra Nowaka: w RT3 lektora nawigacji można ściszyć w konfiguracji, jest to Speech Synthesis, bodajże jest to jedna z pod-opcji pod ikoną Guidance (piszę z pamięci). Jeśli chodzi o blokadę multimediów, to softwareowo nie da się tego zrobić, tylko sprzętowo. Znalazłem gdzieś w necie opis, ale jest sporo lutowania, rozszywania wiązek itp. Ja spasowałem. W RT4 da sie softwareowo, oczywiście nieoficjalnie ale można ustawić blokadę prędkości na np. 255 i wgrać tak zmodyfikowany soft, co w efekcie daje brak blokady. W RT3 niestety nie da się tak zrobić, bo tej wartości nie można nigdzie w sofcie wyśledzić, jeśli ktoś to rozgryzie to będzie wielki ;)
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MkI] Problem z nawigacją
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:13:28 »
Witam! Czy jest już ktoś, co potrafi zdjąć blokadę prędkości funkcji VIDEO w RT3 ?