Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK I] Przyuczanie czujników ciśnienia w kołach ?  (Przeczytany 2691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Baranowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Peugeot 207, Citroen C5 3.0 v6
  • Zainteresowania: muzyka elektroniczna
  • Miejscowość: Gdynia
[MK I] Przyuczanie czujników ciśnienia w kołach ?
« dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:20:40 »
Witam

Wymiana kół z zimowych na letnie już niebawem. Mam natomiast następujące pytanie do użytkowników C5 z systemem monitorowania spadku ciśnienia w ogumieniu.
 Po poprzednim właścicielu odziedziczyłem zestaw felg aluminiowych firmy alessio z zamontowanymi dodatkowo czujnikami ciśnienia tak jak i oryginalne felgi stosowane z ogumieniem zimowym. Poprzedni właściciel twierdził ze po każdorazowej zmianie kompletu kół sezonowo – udawał się do ASO na tak zwane przyuczenie czujników w kołach monitorujących odpowiedni stan ciśnienia w ogumieniu. Informacja potwierdzona przez ASO z wydruku wykonywanych usługa serwisowych, z których wynika ze dwa razy do roku owa czynność kosztowała 150pln.(podłączenie do komputera i przeuczenie)

Moje pytanie jest takie czy jest to konieczne?

Pytam, ponieważ posiadam peugeota 207 z podobnym systemem monitorującym i dwa komplety kół zimowe/letnie.  Obydwa komplety posiadają czujniki. Różnica w peugeocie polega na tym ze jak po zmianie koła zostanie ono odpowiednio oznaczone to ponowne złożenie na ta samą oś/piastę nie wymaga ponownego przyuczania. System działa poprawnie przy zachowaniu dokładnego zastosowania zmiany na to samo miejsce. Dodam jeszcze ze rozmiar felgi tez nie stanowi dla peugeota problemu. Na sezon zimowy mam 15stki na lato17stki.

Czy w Citroenie jest podobnie? Może poprzedni właściciel po prostu o tym nie wiedział?

Offline Wiciu Rudziński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 926
  • Skąd: Szamotuły-Poznań
  • Posiadany samochód: C3 1.4sx / Dacia Lodgy 1.6Mpi
  • Zainteresowania: eksploracja
  • Miejscowość: Szamotuły-Poznań
Re: [MK I] Przyuczanie czujników ciśnienia w kołach ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:52:45 »
Z tego co wiem to niestety musisz podpiąć Lexię. Zdaje się, że "uczenie" ma na celu wyeliminowanie fałszywych sygnałów od innych aut z tym systemem. Czy PUG ma tak samo to nie wiem.
Były 2CV,BX,ZX,XM,C5  a są C3 1,4sx, Dacia Lodgy 1.6Mpi, czyli jak mówi moja baba:
Facet rozwija się do 6 roku życia, potem już tylko rośnie....

Offline Marek Korzeniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Sławatycze
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 2,0 2003
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Sławatycze
Re: [MK I] Przyuczanie czujników ciśnienia w kołach ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2010, 20:32:09 »
Witaj od razu na wstępie życzę wszystkim wesołych świąt. Jak chciałem dodać na zimówkach nie posiadam takowych czujników ale na letnich tak więc z obserwacji jakie mogę wyrazić po odpaleniu samochodu po jakimś czasie wyskakiwał błąd na wyświetlaczu środkowym o braku czujników na oponach zimowych ale w momencie jak sam zmieniłem opony na letnie które jak mówiłem że posiadają czujniki błędu tego nie ma i nic się nie wyświetla żadna informacja a ponadto dla sprawdzenia systemu spuściłem ciśnienie w oponie i zacząłem jechać błąd wyskoczył że niewystarczające ciśnienie w kole i STOP się zapalił więc nie rozumiem po co jechać do salonu??????

Offline Radosław Ołdak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Wawa Żoliborska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16V SX
  • Miejscowość: Wawa Żoliborska
Re: [MK I] Przyuczanie czujników ciśnienia w kołach ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2010, 09:31:04 »
Przepiękne zdanie :D (off top)