Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka  (Przeczytany 2521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
[MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 23:26:17 »
Zdecydowalem sie zapytac o nastepujacą rzecz. Czy po przekreceniu kluczyka-gaszenie silnika... silnik powinien przestac dzialac natychmiast? U mnie pracuje jeszcze przez jakas 1 sekunde...moze dluzej. Jest to wyraźnie wyczuwalne. Moze ktos ma podobny problem?! Moze wie jaka jest tego przyczyna? Moj to MkI z 2002 roku HDI 170 000 tys km automat.

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:06:12 »
Wydaje mi się ,że zawór wysokiego ciśnienia na pompie CR  zaczyna odmawiać posłuszeństwa.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

  • Gość
Re: [MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:54:07 »
Czy miales podobne doswiadczenia, czy jestes mechanikiem? Samochod mam od sierpnia 2009 i nie moge sie polapac z nim... mam problem z Antypollution System Faulty oraz blad ESP/ASR system faulty. Powiedziano mi, ze to moze byc przeplywomierz, lub czujnik paliwa, albo zawory(wezyk) podcisnienia. Pomyslalem, ze to moze ma to zwiazek z opoźnionym wylaczaniem silnika...

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:27:08 »
Nie jestem mechanikiem,ale podobny przypadek był już poruszany na forum.A byłeś na diagnostyce komputerowej?Dobry diagnosta który potrafi "rozmawiać " z cytrynką postawi dobrą diagnozę.Widzę ,że jesteś z okolic Szczecina więc polecam www.webster.auto.pl .Diagnosta w Przecławiu z bardzo dużym doświadczeniem jeżeli chodzi o cytrynki.Posiada odpowiedni sprzęt i nie jest za drogi.Ja bylem ostatnio u niego i za pełną diagnostykę komputerową plus aktywowanie świateł przeciwmgielnych oraz wiele innych cennych informacji o mojej "limonce" zapłaciłem 80 zł.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

  • Gość
Re: [MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:54:59 »
Bardzo...bardzo dziekuje. Na pewno pojade tam...jak juz pisalem troche po omacku zajmuje sie cytrynka. Im wiecej czytam tu na forum tym wiekszego mam stracha jezdzic samochodem...mam takie uczucie, ze w tym samochodzie to wiecej awarii jest niz jazdy.
Nota-bene obecnie jestem na Swietach b blisko Ciebie ... :) Stara Dobrzyca okolo 30km od Swidwina. Jeszcze raz dzieki!

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [MkI] 2,2 hdi silnik nie gasnie po przekreceniu kluczyka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:31:07 »
Nie załamuj się ,może poprzedni właściciel nie dbał za bardzo o autko.Jak już dojdziesz do ładu ,to myślę ,że będziesz zadowolony.Wesołych Świąt i miłego pobytu w St.Dobrzycy :) .
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5