Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.  (Przeczytany 3269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
[mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« dnia: Marzec 24, 2010, 15:54:18 »
Witam serdecznie i odrazu zaznaczam ze szukałem ale nie znalazłem bo chyba coś nie działa.
Ale do rzeczy-jest chwycony zacisk hamulca ręcznego i oczywiscie do wymiany zacisk i linki-podobno.I tu moje pytanie czy muszą byc to nowe części tak jak twierdzi mechanik(zacisk ok 450 zł linki 350zł :( )Mam do kupienia zacisk i linki z prowadnicami używke wyciągnięta z jeżdzącego auta za 200 komplet.moze tylko linki nowe za ok 30-40 zł na strone.Co o tym myslicie.

ps.A czy na serio nie ma rady już na chwycony zacisk????

Pozdro.
Sex i wydobycie!!!

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2010, 16:06:07 »
Co do zacisku to ci nie doradzę ,ale linki kup włoskie za 60pln bo są dobre ,co do prowadnic jeśli linki stare lekko wysuną się z prowadnic to wymień linki jeśli nie z reguły tak jest to niestety prowadnice z ASO chyba ze pobawisz się i wykonasz z 12mm rurki miedzianej bo i taki pomysł miałem opisane to jest na moich postach na temat linek ręcznego .Co do ceny linki to ASO 350 właśnie a prowadnice 145 około .Na zacisk ktoś pisał że WD40 i ręczna  mozolna praca przy dźwigni ręcznego podobno puściło .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2010, 21:33:19 »
Cytuj

karol pudło napisał:
Witam serdecznie i odrazu zaznaczam ze szukałem ale nie znalazłem bo chyba coś nie działa.
Ale do rzeczy-jest chwycony zacisk hamulca ręcznego i oczywiscie do wymiany zacisk i linki-podobno.I tu moje pytanie czy muszą byc to nowe części tak jak twierdzi mechanik(zacisk ok 450 zł linki 350zł :( )Mam do kupienia zacisk i linki z prowadnicami używke wyciągnięta z jeżdzącego auta za 200 komplet.moze tylko linki nowe za ok 30-40 zł na strone.Co o tym myslicie.

ps.A czy na serio nie ma rady już na chwycony zacisk????

Pozdro.


Ja kupiłem używane zaciski i jest OK, tylko,że te moje używane  to jeszcze złote były (ocynk) także prawie jak nówki.
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

woytasmi

  • Gość
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2010, 15:46:03 »
Dziwna ta cena linek 350zł.
Dziś kupiłem włoskie linki Telco za 42zł sztuka.
We Wrocławiu w autowojciechu.
Wyglądają jak oryginalne :)

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2010, 16:33:03 »
Mam właśnie taką od roku sprawność 100%
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Artur Roliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Żychlin
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2003r.Break
  • Miejscowość: Żychlin
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2010, 17:32:13 »
Zaciski od ręcznego do naprawienia,a linki wraz z pancerzami kupiłem rok temu używane i jest ok.pozdrawiam!
arturo54 :-)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2010, 09:30:14 »
a ja wczoraj przy okazji poszukiwań luźnego elementu w zawieszeniu natknąłem sie na linkę ręcznego a raczej to co z niej zostało.... Tragedia, pancerz z linką od lewego koła dosłownie się pokruszył i rozpadł na 3 części.o dziwo w prawym kole wszystko bez zarzutu.
Floating on ;)

woytasmi

  • Gość
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2010, 10:02:26 »
Przy okazji bo wyszukiwarka na forum nie radzi sobie z wyszukaniem czegokolwiek.
Kiedyś ktoś zakładał temat o tym, jak wymienić prowadnice hamulca ręcznego i sprzedawał tam pomysł o zrobieniu prowadnicy z rurki miedzianej 12mm.
Za chiny nie mogę tego tematu znaleźć - może ktoś może pomóc w lokalizacji tego tematu ?
Właśnie rozebrałem swoje prowadnice więc jestem w temacie :)

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2010, 10:57:24 »
No i dopadł mnie mechanik z wyceną.wymiana tarcz+klocki TRW(420 kmp.) , regeneracja zacisku 1sz.(120zł) wymiana linek hamulca ręcznego obie strony(50 zł strona)prowadnice linki hamulca ręcznego(137 zł strona) drążki stabilizatora dwie strony(chyba 60 za strone) no i mam nadzieje że to koniec.Za robote ok 100-150.Miałem nadzieje ze to primaq-aprilis ale to rzeczywistość.Zaznaczam ze to  fachowiec a nie service.ma facet fach w ręku wiec wierze(bo musze) mu że to bedzie chodziło i wymienia co trzeba a nie jak inni to na co ma ochote.No i dużym plusem jest to ze obiecał ze robota bedzie trwała 1 dzień.
napisze jeszcze jak to sie wszystko spisuje po wypróbowaniu i ochłonięciu.

Pozdro dla was.
Sex i wydobycie!!!

woytasmi

  • Gość
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:48:12 »
Trochę drogo za te prowadnice.
Ja wymieniałem wczoraj - kupiłem rurkę miedzianą 12mm ze szpuli - taka się gnie w rękach - koszt 11zł/m - potrzebne jest 2,5-3m. Założyłem też nowe linki i ręczny śmiga jak nowy.
Czas pracy w jaki udało mi się wymienić linki i prowadnice to 2 godziny - nie jestem mechanikiem i nie mam doświadczenia -dobry mechanik powinien to zrobić w max 1,5h. Linka 50zł - spytaj co Tobie zamontuje - żeby nie były to linki "linex" Bo są gołe i będą piłować prowadnicę. Ja polecam linki Telco - włoskie - w podwójnej osłonce. Warto też nasmarować wnętrze prowadnic - dla zmiejszenia tarcia :)

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2010, 20:23:07 »
no i jeszcze doszedł drugi zacisk.Podobno też chwycił i czeka go regeneracja.Juz chyba wsztystko to 1400 mnie bedzie kosztowało.Do tego co wymieniłem w postach wyżej to jeszcze wymiana płynu hamulcowego doszła.

Pozdro/
Sex i wydobycie!!!

woytasmi

  • Gość
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2010, 15:12:02 »
Gdyby kogoś interesowało na na terenie Wrocławia znam mechanika, który wymianę prowadnic i linek na miejscu w ciągu 2-3 godzin robi za 400zł w tej cenie jest komplet części i robocizna. Mam 2 znajomych, którzy u niego robili i są bardzo zadowoleni. Gdyby coś piszcie na PW.
Te ceny o których tutaj czytam to jakiś kosmos :)

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Problem z "ręcznym" i zaciskiem i linkami.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2010, 17:30:48 »
no to jak u mnie.u mnie może nawet taniej.Zalezy jakie cześci tam wkłada.Ja mam części z górnej półki.Sam zamawiałem i miałem do wyboru ale nazw nie pamiętam.Był komplet tańszy o 100 zł i to może być ta różnica.

A może Wrocław tańszy????
Sex i wydobycie!!!