Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Magiczne stuki w silniku  (Przeczytany 5008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alicja Tarkowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MKI 2.0 Benzyna
  • Zainteresowania: taniec i samochody
  • Miejscowość: Lublin
Magiczne stuki w silniku
« dnia: Czerwiec 07, 2008, 13:06:18 »
Dzień dobry mam problem a mianowicie przy około 2000 tyś. Obrotów zaczyna coś stukać w silniku aż do 3000 tyś. Poczym stuki ustają, ale jeśli hamuje silnikiem i obroty spadają z 3000 tyś. Do 2000 tyś to nic nie stuka, na zimnym silniku też nic nie stuka, na luzie też nic mechanik sprawdzał wał korbowy luzów niema, zawory też nie, półosie nie, Chce mi rozbierać cały silnik i za samą robociznę chce 400 zł.  Samochód ma siłę, pali od pierwszego bez żadnych problemów, zużycie paliwa też w normie, pracuje cicho (poza pojawiającymi się stukami w w/w zakresie obrotów) A może to wcale nie w silniku? Proszę uprzejmie o jakąś rade, co z tym problemem zrobić? Jak w ogóle do tego podejść, bo ja nie wiem? Dziękuję za uwagę
Alunia

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2008, 14:15:20 »
panewki ?
przegubik?
cos w zawieszeniu przy szybszej jezdzie ??
a może stuka ci ta podstawka od filtra powietrza ?? bo mi ostatnio sie odkrecila i stukało :P

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2008, 17:07:29 »
no na forum ci raczej nie powiemy co ci stuka bo nie wiemy co tam w nim siedzi:) posprawdzaj czy nie masz czegos luznego. a jesli z silnikiem wszystko ok to bym nie ruszal na twoim miejscu;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Alicja Tarkowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MKI 2.0 Benzyna
  • Zainteresowania: taniec i samochody
  • Miejscowość: Lublin
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2008, 17:10:37 »
Nie wszystko jest dokręcone, mechanik sprawdzał nawet luz wirnika rozrusznika na tulejkach ale rozrusznik niema luzu, poduszki też są OK. Kiedyś miałam F 125p  hałasowało wtedy łożysko sprzęgła i co jakiś czas gasł silnik. Tu niby nie gaśnie silniki ale może to też łożysko sprzęgła? Czuć pod pedałem sprzęgła właśnie takie drganie. Kolega mówił że to może sworzeń tłoka ale znowu drugi kolega zaprzeczał  takiej diagnozie. Panewki były sprawdzone bo  pokrywa zaworów była zdejmowana jak i miska olejowa nie ma żadnych niepokojących luzów czysta magia
Alunia

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2008, 17:44:46 »
to zostaw to w spokoju i smigaj dopoki cos sie nie zepsuje :) a moze sie nie zepsuc nawet przez kilka lat. a takto wydasz 400 zl i nie wiadomo jeszcze co ci tam wymysli;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Alicja Tarkowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MKI 2.0 Benzyna
  • Zainteresowania: taniec i samochody
  • Miejscowość: Lublin
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2008, 18:19:32 »
Tak mi się wydaje zepsuje się to i tak trzeba będzie wydać pieniądze (a może się nie zepsuje) a pchać się w koszta, bo coś tam stuka chyba niema sensu.:-) Według sondaży zarabiamy coraz więcej, więc kto wie? Może kiedyś z telewizji dowiem się, że stać przeciętną polkę na nowy samochód i pójdę do autoryzowanego salonu samochodowego w celu wejścia w posiadanie nowego dwuśladowego pojazdu mechanicznego za obowiązujące środki płatnicze przystosowanego do polskich autostrad? KTO WIE???  KTO WIE??? :D :D Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.    :evil:  :-)
Alunia

Offline Alicja Tarkowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MKI 2.0 Benzyna
  • Zainteresowania: taniec i samochody
  • Miejscowość: Lublin
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 18:41:50 »
Magia się skończyła, samochód zaczął kangury robić (opcjonalnie zające) na wysokich obrotach jakoś jechał a potem jak staną tak stoi do tej pory. Jednym słowem stuki ustały i nastała cisza (błoga cisza) rachunek nie będzie już taki błogi. Życie jest okrutne!!!   :-(
Alunia

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2009, 08:53:05 »
Cytuj

Alicja Tarkowska napisał:
Magia się skończyła, samochód zaczął kangury robić (opcjonalnie zające) na wysokich obrotach jakoś jechał a potem jak staną tak stoi do tej pory. Jednym słowem stuki ustały i nastała cisza (błoga cisza) rachunek nie będzie już taki błogi. Życie jest okrutne!!!   :-(


Cóż za język... :D A stuki też mogły pochodzić ze skrzyni biegów. Najlepszy sposób to na doktora. Stetoskop i słuchasz. Sprawdzone :)

Offline Alicja Tarkowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MKI 2.0 Benzyna
  • Zainteresowania: taniec i samochody
  • Miejscowość: Lublin
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:23:10 »
Wszystko się wyjaśniło zepsuła się pompa paliwowa. Naprawa z częścią zamienną wyniosła 260zł w tym pompa 160zł i robocizna 100zł. Na rynku jest bardzo dużo pomp do tego modelu ceny wahają się od 90zł do ponad 2000zł (nie wiem ze złota czy jaka? Może wodę zamienia w benzynę?). Samochód zupełnie inaczej jeździ: po 1-sze jest dużo ciszej, po 2-gie auto stało się bardziej dynamiczne nooo i najważniejsze wróciły stuki (A jednak magia wiedziałam) . Jeszcze mnie ciekawi czy spalanie się zmniejszy? Zobaczę. Także motor wesoło mruczy mru mru i jestem zadowolona. :-)  :-)  :-) Pozdawiam wszystkich
Alunia

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2009, 21:37:41 »
Jeśli dobrze rozumiem z Twojej wypowiedzi, że stuki wróciły to niech mechanik sprawdzi rozrząd. Zwłaszcza jeśli będzie tak, że stuki będą znikać przy mocnym przyspieszaniu pomiędzy 2000 a 3000 obrotów a występować tylko przy jeździe ze stałą prędkością lub lekkim przyspieszaniu.

Ja miałem u siebie stukanie tego typu - tylko po rozgrzaniu bebechów pod maską - zimą słabiej, latem mocniej. Po wymianie kompletnego rozrządu problem zniknął.

Z innej beczki - masz wspomaganie kierownicy? Jeśli tak to kiedyś ktoś pisał, że jest problem w 1.4 ze wspomaganiem taki, że naciąg paska osprzętu wyrabia panewki główne i pojawia się stukanie.

Offline Alicja Tarkowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MKI 2.0 Benzyna
  • Zainteresowania: taniec i samochody
  • Miejscowość: Lublin
Re: Magiczne stuki w silniku
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2010, 10:59:24 »
Dzień dobry tak mój ZX ma wspomaganie
Alunia