Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 II - szyba czołowa  (Przeczytany 7825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
C5 II - szyba czołowa
« dnia: Kwiecień 22, 2010, 18:38:51 »
W minionej zimie w szybę trafił kamień,  po dwóch dniach poszła pozioma kreska (pęknięcie) do obu stron.
Wymieniłem szybę w serwisie i coś tu nie pasuje.

1. Wcześniej, patrząc z przodu szyba miała błękitny odblask.
2. Siedząc w środku było odczucie tłumienia wpadającego światła.
Obecnie brak jest odbłysku błękitu i światło wpadające do kabiny jest jakby intensywniejsze.
Wiem że są dwa rodzaje szyb.


8116 KA - Atermiczna z czujnikiem opadów
8116 KC - Atermiczna z czujnikiem opadów + AKUST. +REFL +
                                                        BOCZN. WARSTW.+TLN

I tu pytanie do wszystkich:
Która to szyba, bo mam wrażenie że zamontowali mi inną szybę niż była.
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, jaką miąłem zamontowaną szybę, nie mając starej.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2010, 19:20:31 »
Podaj nr VIN
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2010, 19:36:46 »
to ja sam sprawdzałem i wg. nr VIN pokazuje tylko szyba atermiczna, ale może tak wszystkim pokazuje.
Moja wersja auta jest doposażona bardziej niż z seryjnego modelu tego typu.
Będę musiał sprawdzić dokładnie czy wszystko co mam, jest w opisie po nr, VIN.
Ciekawy jestem jeżeli ktoś ma tę lepszą szybę, czy mu wtedy pokazuje w tym opisie.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2010, 19:41:02 »
Bez numeru VIN Tobie nikt nie pomoze,to ze masz specyfikacje wyposazenia wszystko fajnie ale numer ref czesci jest sklasyfikowany pod VIN.

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2010, 08:48:36 »
Cytuj

Roman Kłosiński napisał:
W minionej zimie w szybę trafił kamień,  po dwóch dniach poszła pozioma kreska (pęknięcie) do obu stron.
Wymieniłem szybę w serwisie i coś tu nie pasuje.

1. Wcześniej, patrząc z przodu szyba miała błękitny odblask.
2. Siedząc w środku było odczucie tłumienia wpadającego światła.
Obecnie brak jest odbłysku błękitu i światło wpadające do kabiny jest jakby intensywniejsze.
Wiem że są dwa rodzaje szyb.


8116 KA - Atermiczna z czujnikiem opadów
8116 KC - Atermiczna z czujnikiem opadów + AKUST. +REFL +
                                                        BOCZN. WARSTW.+TLN

I tu pytanie do wszystkich:
Która to szyba, bo mam wrażenie że zamontowali mi inną szybę niż była.
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, jaką miąłem zamontowaną szybę, nie mając starej.


Witam,

przerabiałem temat wczoraj, nowa szyba jeszcze schnie pod domem. I tak:
- wymiana szyby w serwisie? grubo, możesz z ciekawości podać koszt?
- ja wymieniałem szybę u szybiarza, operacja trwała godzinę, schnięcie trzy, koszt to 795,-pln, szyba NordGlass`a
- szyba atermiczna (potocznie u szybiarzy "solarna", z sensorem opadów i światła, tłumi światło (antyrefleks?) tak jak fabryczna. Ma taki sam odblask, jak fabryczna. Generalnie pierwsze wrażenie takie, jakby szyby nie było :-)

Ale zaoferowano mi również szybę tzw "zieloną", która właśnie nie ma tego fioletowo/błękitnego połysku, nie jest atermiczna, i na której nie do końca prawidłowo działa sensor. Fakt, kosztowała prawie połowę mniej, nie zdecydowałem się. Jeśli chcesz, mogę później wrzucić tu nr szyby NordGlass`a, faktura została w aucie.

Pozdrawiam

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:37:38 »
Cytuj

Kamil Krawczyk napisał:

przerabiałem temat wczoraj, nowa szyba jeszcze schnie pod domem. I tak:
- wymiana szyby w serwisie? grubo, możesz z ciekawości podać koszt?
- ja wymieniałem szybę u szybiarza, operacja trwała godzinę, schnięcie trzy, koszt to 795,-pln, szyba NordGlass`a
- szyba atermiczna (potocznie u szybiarzy "solarna", z sensorem opadów i światła, tłumi światło (antyrefleks?) tak jak fabryczna. Ma taki sam odblask, jak fabryczna. Generalnie pierwsze wrażenie takie, jakby szyby nie było :-)

Pozdrawiam


Koszt wymiany przedniej szyby na solar z czujnikami w serwisie to 1900 za szybę plus 350 materiały i 300 robocizna
koszt całkowity ponad 2500PLN.
Co do szyby Nordglass to są one uważane za szyby niskiej jakości często z wadami (np. rozmazywanie się obrazu).Lepiej dać 100-200 zł za lepsza gatunkowo.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 641
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2010, 21:22:34 »
Witam!!!
Jakiś czas temu zmuszony byłem wymienić szybę czołową. Także zdecydowałem się na NORDGLASS. Co do jakości nie mam zastrzeżeń, żadnych rozmazań itd, Także mam szybę solarną z czujnikami. Tak więc myślę, że nie ma po co przełacać bo ok 1500 zostaje w kieszeni w stosunku do serwisu.  Ja jako użytkownik nie widzę żadnej różnicy pomiędzy oryginalną jaką miałem a obecną, ten sam odcień, bardzo dobra widoczność, wycieraczki rewelacyjnie zbierają wodę itd, tak więc, że ktoś tam sobie w serwisie uważa, że jest niższej jakości to normalne, tam zawsze twierdzą, że mają wszystko najlepsze, najlepszych fachowców i oczywiście najlepiej kasują.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2010, 00:26:24 »
Jasne, pewnie są lepsze szyby. Tylko poczekamy, jak kolega Roman odpisze, co mu wstawili, jestem bardzo ciekaw. Jeśli szyba nie ma błekitno-fioletowego odblasku, to najprawdopodobniej nie jest to solar, zamiennik można kupić za 450,-zł. Marki szyby też na razie nie znamy, a kolega na pewno swoje zapłacil. I co wtedy? Wojna z serwisem? Chcial Pan szybę, to Pan ma. Pasuje? Pasuje. To w czym problem? Szara polska rzeczywistość.
Własnie pod katem rozmazywania sprawdzałem szybę jeszcze przed montażem, i zarówno wtedy, jak i teraz nie znalazłem jakichkolwiek wad, a naprawdę szukałem. Ok, może ja trafiłem, inne egzemplarze mogą być gorsze. Szyba Pilkingtona kosztowała 250,-zł więcej. Nie zdecydowałem się. Nawet jeśli NordGlass w perspektywie np 5 lat okaże się mniej trwały, bardziej podatny na zarysowania, itp, to znając moje szczęście i nasze drogi z latającymi kamyczkami, zdążę ja wcześniej wymienić.

Podobnie miałem w serwisie z dwumasą; pan z serwisu potwornie przekonywał mnie, że tylko oryginał Citroena za chore pieniądze jest jedynym właściwym, wszystkie inne zamienniki to jakieś nietrwałe podróbki. Na moją jasną odpowiedź, że zarówno na pierwszy montaż, jak i na wymianę dwumasę robi Luk, łącznie z podaniem nr katalogowego Luk`a, pan serwisant bardzo postanowił mi udowodnić, że nie mam racji. Zaprosił mnie na halę, gdzie właśnie montowano dwumasę do identycznego samochodu, akurat stara była już wymontowana, a nowa leżała obok.
W pięknym żółto-czarnym pudełku z napisem Luk, i z dokładnie tym samym nr katalogowym. Ta stara rownież miała ten sam numer...
Mina pana serwisanta - bezcenna... :-)

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2010, 09:43:02 »
Cytuj

Mariusz Trzybulski napisał:
Witam!!!
Jakiś czas temu zmuszony byłem wymienić szybę czołową. Także zdecydowałem się na NORDGLASS. Co do jakości nie mam zastrzeżeń, żadnych rozmazań itd, Także mam szybę solarną z czujnikami. Tak więc myślę, że nie ma po co przełacać bo ok 1500 zostaje w kieszeni w stosunku do serwisu.  Ja jako użytkownik nie widzę żadnej różnicy pomiędzy oryginalną jaką miałem a obecną, ten sam odcień, bardzo dobra widoczność, wycieraczki rewelacyjnie zbierają wodę itd, tak więc, że ktoś tam sobie w serwisie uważa, że jest niższej jakości to normalne, tam zawsze twierdzą, że mają wszystko najlepsze, najlepszych fachowców i oczywiście najlepiej kasują.


Ja jestem daleki od namawiania do wymiany szyby w serwisie, ale wolę dopłacić 150 zł za Pilkington'a ( i tak właśnie zrobiłem) niż zakładać Nordglass'a (złe doświadczenie znajomego)
za zakładaniem szyby u "szybiarzy" przemawiają 2 rzeczy:
- koszt często niższy o jakieś 60 do nawet 70%
- fachowość (doświadczenie). Zakłady szybiarskie zakładają nierzadko dziennie więcej szyb niż w serwisie przez kwartał.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2010, 01:44:02 »
a więc za szybę zapłaciłem 1564,14 + silikon 133+ robocizna 396 wszystko razem wyszło 2093,15
Szyba jest Oryginał SAINT GOBAIN SECURIT lecz teraz jest niestety bez "tego fioletowo/błękitnego połysku" i nie tłumi światła. które teraz wpada do auta.
Wychodzi na to że miałem zamontowaną szybę
8116 KC - Atermiczna z czujnikiem opadów + AKUST. +REFL +
BOCZN. WARSTW.+TLN
a zamontowali mi tę trochę tańszą naturalnie wg. nr referencyjnego po nr, VIN.  Atermiczną
Powiem że odczucia w różnicy szyby są znaczne.

W Serwisie, na moje spostrzeżenia i odczucia stwierdzono że producent najwyraźniej zmienił technologie produkcji szyby i mam taką samą jaką miałem.
Będę próbował się dowiedzieć u producenta czy ew. rzeczywiście coś takiego miało miejsce.
Może jest również możliwość sprawdzenia po specyfikacji zamówienia nowego samochodu przez pierwszego właściciela.
Wg. nr VIN pokazuje 8116 KA  ale może na zamówienie klienta była zamontowana inna szyba, bo gdzie te tłumienie co było i fioletowo/błękitny połysk.
Jak teraz udowodnić że była inna szyba ?
Poszukam jakieś zdjęcia z autem.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2010, 10:27:44 »
Właśnie po nr VIN dojdziesz do wszystkiego, co masz (miałeś?) zamontowane w tym akurat konkretnym egzemplarzu. Ja w swoim po nr VIN miałem zamontowaną szybę 8116 KA, i to właśnie była szyba atermiczna z czujnikiem, taka jak to piszesz "z połyskiem", i "tłumieniem". I dalej taka jest, tylko teraz zamiennik.
Poproś w serwisie o odpowiedź, zresztą powinieneś to mieć na fakturze, jaka szyba została zamontowana. Jeśli nie jest to taka sama szyba, jak w specyfikacji, spytaj dlaczego?
Spójrz po samochodach nawet innych marek - każda chyba szyba atermiczna ma ten fioletowy odcień.
Pozostaje jeszcze opcja, że juz ktoś wcześniej wymieniał szybę, ale to powinno być w historii serwisowej auta.
A propo`s; może ktoś wyjaśni od strony serwisowej skróty z opisu szyby 8116 KC?

Offline Artur Puźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Skąd: Warszawa, Ząbki
  • Posiadany samochód: Były Xsara 1,6i SX; C5 II 1,8i SX. Jest C5 III 2,0 HDI Exclusive
  • Zainteresowania: Citroen, muzyka, zamki i takie tam rozne >:o)
  • Miejscowość: Warszawa, Ząbki
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2010, 13:43:46 »
Roman, zapłaciłeś ponad 2000 za szybę, a nie lepiej było zrobić z AC? Mi też kamień uderzył i mam odprysk. Póki co jeszcze żadne pęknięcie nie idzie, ale jak się "odezwie" zrobię to z Auto Casco, w sumie po coś się składki płaci...
Artur Puźniak
Były: Xsara 1,6i SX; C5 II 1,8i SX. Jest C5 III 2,0 HDI Exclusive
[email protected]
GG: 2448261

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2010, 21:06:10 »
Cytuj

Roman Kłosiński napisał:
to ja sam sprawdzałem i wg. nr VIN pokazuje tylko szyba atermiczna, ale może tak wszystkim pokazuje.
Moja wersja auta jest doposażona bardziej niż z seryjnego modelu tego typu.
Będę musiał sprawdzić dokładnie czy wszystko co mam, jest w opisie po nr, VIN.
Ciekawy jestem jeżeli ktoś ma tę lepszą szybę, czy mu wtedy pokazuje w tym opisie.


Witam.
U mnie wg nr VIN mam szybę 8116KC czyli  WYCIERACZKA PRZED Z CZUJNIKIEM OPADÓW I SZYBA PRZ. ATER.+AKUST.+REFL+BOCZN. WARSTW.+TLN.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2010, 21:13:09 »
Cytuj

Roman Kłosiński napisał:
Jak teraz udowodnić że była inna szyba ?
Poszukam jakieś zdjęcia z autem.


Na starej szybie w miejscu gdzie się przykleja naklejkę rejestracyjną są symbole oznaczające własciwości szyby.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Daniel Horbowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
  • Posiadany samochód: Były AX ,ZX a obecnie :C5 MKII 1,6 FAP 2005,C5 MK3 3,0HDI,DS5 HYBRID4 +C6 2,7 HDI Exlussiv, XM 2,5 TDI 1994
  • Miejscowość: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2010, 20:34:31 »
2008,00 zł  NA GOTOWO.Dwa tygodnie temu serwis Citroena KDL w Zamościu.
Szybko sprawnie profesjonalnie .Wymiana w ramach AC.
Jedyny problem wykłócanie się z PZU ,ale to inna bajka :)

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: C5 II - szyba czołowa
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2010, 21:01:08 »
no koledzy, pewnie że zrobiłem to na AC. Ale ASO nie miało usług bezgotówkowo z moją ubezpieczalnią i najpierw zapłaciłem gotówką na stacji ASO, później zwrot na podstawie rachunku.
Jeżeli chodzi o oznaczenia mojej szyby tej pękniętej to:
   SAINT GOBAIN SECURIT
// DOT 39  ASI  M  541
     43R-006017
Obecna to:
   SAINT GOBAIN SECURIT
// DOT 39  ASI  M  251
     43R-000996
       E000189
Napisałem do producenta szyby (przedstawiciela w Polsce), ale nic nie odpisują, chyba mają mnie gdzieś - krótko mówiąc.

Może ktoś z was potrafi rozszyfrować te oznaczenia i czy w ogóle jest to możliwe.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r