Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.  (Przeczytany 1813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Bardzo kontrowersyjny temat. Co myślicie o wszelkiego typu uszlachetniaczach do oleju, typu ceramizer, militec / motor life itd.

Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o reanimacje jakiegoś padniętego silnika czy też cudotwórcze zjawiska, tylko o zwykłą profilaktykę dla zdrowego silnika, tj. przedłużenie jego żywotności czy też zmniejszenie ryzyka zatartej panewki. Zaznaczam też, że nie chodzi mi również o różnego typu "moto doktory".

Testował ktoś takie cudeńka? i jak efekty? Bardziej mnie interesuje fakt, czy ktoś po mimo wlania jakiegoś super-extra-mega-wypas (z reklamy) uszlachetniacza zatarł silnik/panewkę.

Mnie znajomy mechanik polecił motor life'a. Cudów nie czyni, ale zmniejsza tarcie. Zalałem eksperymentalnie do silnika, a jeszcze się zastanawiam czy nie zalać do skrzyni i wspomagania.

Zanim zostanę zjechany przez innych klubowiczów, zaznaczę że silniczek mam zdrowy i jeżdżę na syntetycznym motulu.

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2010, 19:54:01 »
Chłopaki z klubu forda zrobili zrzutę na porządny test ceramizera. Według nich nie działa. http://www.youtube.com/watch?v=5hIZIB8MHug

crprog

  • Gość
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2010, 11:43:35 »
Ja kiedyś zalałem do pierwszego ZX'a Volcane ceramizera, efekt? nic poza zmuleniem silnika :/ może fakt przed zatarciem panewki to chroni ale czemu widocznie spadły osiągi ?

  • Gość
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2010, 13:25:07 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Ja kiedyś zalałem do pierwszego ZX'a Volcane ceramizera, efekt? nic poza zmuleniem silnika :/ może fakt przed zatarciem panewki to chroni ale czemu widocznie spadły osiągi ?


no bo się wlewa do silnika a nie do zbiornika :P

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2010, 15:42:04 »
tez sie nad tym zastanawialem i jak ktos wyprobuje cos dobrego to moze przed zima sie skusze. poki co przechodze na pelen syntetyk totala;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

  • Gość
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2010, 10:25:52 »
Z mojego eksperymentu wyjdzie tylko tyle, że jak zatrę panewkę to motor-life nie działa, a jak jej nie zatrę to nie wiadomo ;) Już mam pewne odczucia co do pracy silnika i skrzyni ale na razie nic nie piszę bo to subiekcja - pojeżdżę zobaczymy.

Co do ceramizera są mieszane uczucia wśród użytkowników, a na temat motor life'a złego słowa nie słyszałem. Jest cięższy od wody, nie miesza się z olejem, tylko olej jest medium transportowym. Osiada sobie na ściankach metalowych i zmniejsza tarcie - i tyle (coś jak magnatec w castrolu?). W ogóle specyfik ma kilkanaście lat i już 'podobno' sprawdzony, produkcja USA. Był używany w armii i założenie było takie że jak w aucie przedziurawi się miska olejowa to jeszcze ma dojechać do bazy. Jedno jest pewne, gdyby technologię smarowania opanowali tak samo dobrze jak marketing sprzedawanego produktu to jeździlibyśmy wiecznymi silnikami ;) Ale jak ma tylko pomóc, a nie zaszkodzić, do tego zmniejszyć ryzyko zatartej panewki to chyba warto zainwestować te kilkadziesiąt złotych.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2010, 17:13:08 »
opisuj jakie wrazenia ;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2010, 17:36:37 »
Mój znajomy 2 lata temu zauważył że jego lanos zaczął brać olej. Kupił sobie właśnie motor lajfa żeby coś polepszyć lub żeby się nie pogarszało bo silnik nie był już najlepszy, ale po pewnym czasie chodził jak sieczkarnia i go sprzedał.

  • Gość
Re: Uszlachetniacze oleju do silnika, skrzyni, wspomagania itd.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2010, 19:17:03 »
bo to nie jest leczenie skutków tylko zapobieganie im