Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 Mk 1 2002 HDI 20 sprężarka klimatyzacji nie włącza sie  (Przeczytany 1820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Fafik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 HDI 2.0 rocznik 2002
  • Miejscowość: Wrocław
Witam. Ponownie zawitałem na forum z kłopotami technicznymi w moim C5 Mk 1 HDI 2, 0 rok 2002. Niestety na forach nie znalazłem  takich objawów jak w moim samochodzie. Ewidentnie sprężarka klimatyzacji nie włącza się - samochód wyposażony w Klimatyzację  automatyczna 2 strefową .  W połowie maja 2010 uzupełniłem czynnik. Po napełnieniu Klimę używałem kilka razy, wszystko ok. Kilka dni temu  jechałem przez całą Polskę  temperatura  na zewnątrz w niektórych momentach dochodziła do 23 stopni. A tu sprężarka nie zaskakuje.  Dzisiaj  byłem u klimatyzatora który sprawdził auto i stwierdził, że: czynnik w układzie ok., bezpieczniki i przekaźniki również.  Po włączeniu na panelu serowania,  funkcji auto  lub funkcji ręcznego sterowania klimatyzacją  kontrolki zapałają się  a sprężarka nie włącza się.  Mechanik stwierdził brak zasilnia w  kostce elektrycznej dochodzącej do sprężarki. Skierował mnie do elektronika sugerując awarie panelu sterowania.
Proszę o cenne podpowiedzi czy ktoś z Was  spotkał się z takimi objawami.

Offline Piotr Gorzkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Działdowo
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 2.0 HPi 2001 r exclusive
  • Miejscowość: Działdowo
Re: C5 Mk 1 2002 HDI 20 sprężarka klimatyzacji nie włącza sie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2010, 20:30:52 »
Kolego ja miałem podobny przypadek  tylko że u mnie nie zapalała się kontrolka klimy. jak trzymałem przycisk od klimy to się paliła ,jak puściłem gasła (normalne).Siadło mi BSI,wymiana ok 450 zł .
Pozdrawiam Piotrek! ;-)

Offline Jarosław Fafik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 HDI 2.0 rocznik 2002
  • Miejscowość: Wrocław
Re: C5 Mk 1 2002 HDI 20 sprężarka klimatyzacji nie włącza sie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2010, 22:12:24 »
Dzięki Ci Piotrze za  szybką odpowiedź.
Jak dobrze zrozumiałem BSI to moduł sterujący.  Czy Ty też miałeś ten sam problem z instalacja elektryczną tzn. brakiem zasilania w kostce przy sprężarce. Moje kontrolki nie gasną po włączeniu klawisza auto i nie trzeba ich trzymać jak u Ciebie. Natomiast trochę wcześniej przed problemem z Klimą na kompie pokładowym pojawiał się komunikat „Brake pads worn" - zwarcie w wiązce. Wątek o tym komunikacie na forum pojawił się już wcześniej  i tam  koledzy piszą o BSI  i klockach hamulcowych.  U mnie komunikat  ten też pojawiał się  w momencie maksymalnego skrętu kołami. Teraz  się nie pojawia. Ale od czasu do czasu mruga żółty  napis „serwis”  przy zegarach.   Zauważyłem też, że jeden z przewodów idący do klocków hamulcowych jest przerwany.  Może to ma związek .  Czy możesz  napisać więcej o BSI np. nr katalogowy, gdzie kupić  itp. może jakieś zdjęcie.  
Dzięki  życzliwości i wiedzy  Ludzi z forum już wcześniej sam poradziłem sobie z usterką w mojej cytrynie.   Teraz też może się uda. Jak tak się stanie to  napiszę jak sobie poradziłem  z tym problemem.  
 Z góry dziękuje  i pozdrawiam.
  Jarek F.  [email protected]