Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Poszukiwana Xsara II  (Przeczytany 1803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Janiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: 2x C4 1.6 HDI 5D
  • Miejscowość: Toruń
Poszukiwana Xsara II
« dnia: Luty 02, 2010, 12:53:40 »
Witam!

Chciałbym w niedalekiej przyszłości zamienić (sprzedać) moją obecną Xsarę I 1.4 (rocznik) z LPG, na Xsarę II z końcówki produkcji.

Napewno w wersji 3d (tak, jak obecnie). Minimum wyposażenia to klimatyzacja i elektryczne szyby. Zastanawiam się nad silnikiem. Chciałbym jakiegoś diesla, głównie ze względu na niskie spalanie choć obawiam się takich zim jak obecnie. A autko niestety musi stać przed blokiem. Proszę więc o poradę na temat silników, którymi warto się zainteresować.

Jeszcze do niedawna byłem wprost pewien, że nigdy więcej nie kupię "francuza". Miałem sporo drobnych awarii, które naprawdę dały się we znaki (obecnie walczę z cewką i centralnym zamkiem, którego zima nie oszczędziła). Dziś już jednak wiem, że kupując kolejnego Citrfoena przynajmniej mogę go niedrogo eksploatować i wiem, co może odmówić posłuszeństwa.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Poszukiwana Xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 13:39:28 »
Mam auto z końcówki produkcji I rej. 12.01.2005, diesel 110KM, tylko niestety jest to kombi ale za to znajduje się 15km od Torunia.
Gdyby zmiana wersji nadwozia weszła jednak pod uwagę to zapraszam.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Michał Janiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: 2x C4 1.6 HDI 5D
  • Miejscowość: Toruń
Re: Poszukiwana Xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2010, 13:04:09 »
Dziękuję bardzo.

Niestety chcę pozostać wierny wersji 3d. Xsarę II w wersji kombii ma mój przyszły (mam nadzieję) teść, więc nie chciałbym aby przypadkiem uznał to za jakiś szczególny wyraz "wazeliniarstwa" :)

A tak na poważnie, to szukam wyłącznie wersji coupe i mam zamiar poważnie rozglądać się za nowym samochodem dopiero w drugiej połowie tego roku. Póki co próbuję się dowiedzieć więcej na temat silników diesla, które sprawdziłyby się w tym samochodzie. Kompromis pomiędzy ekonomicznym spalaniem, przyzwoitymi osiągami a małą awaryjnością.

Nie mniej jednak dziekuję za propozycję!!!

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Poszukiwana Xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2010, 23:29:02 »
Witam. Ja akurat nie mam do zaproponowania samochodu ale chciałbym dodać coś od siebie. Pamiętaj że najważniejsze w jakim stanie jest samochód przy zakupie... jak kupisz złoma to sie będzie sypał cały czas :P  Silniki diesla są dwa... HDI 90 i 110 KM. Obydwie wersje spalają podobną ilość ropy. W rzeczywistości przy normalnej jeździe i dynamicznym przyspieszaniu na krzyżówkach czyli realia cyklu miejskiego mój kombiak spala (na razie na 500 KM bo niedawno zacząłem liczyć "ręcznie" ) średnio 6.5 L z tym że jest to ok 80% cykl tylko miejski więc wynik bez żadnego "ecodriving" chyba niezły. Wcześniej napisałeś coś o zimach... a co w tej zimie było strasznego ? Troszke śniegu popadało i było kilka dni po ponad -20 stopni. Martwisz sie pewnie o odpalanie w mrozie... no cóż. Kupiłem Xsarcie pół roku temu Nie wiem co miała wymieniane i kiedy, jestem tylko pewny że silnik na 100% sprawny bo po "małym" remoncie. Przy takich mrozach ważny jest akumulator (kupiłem nowy przed zimą) świece i to żeby ropa nie zamarzła w przewodach paliwowych. Nie wiem jakim cudem ale nie dolewałem żadnych ulepszaczy i zawsze odpaliła... fakt że ciężej przy -20 ale odpalała. Podejrzewam, że mam rozrusznik do regeneracji bo jakoś tak strasznie wolniutko kręciła na mrozie i pewnie z tego powodu problemy z odpaleniem (max za 4 razem ). Spalanie w zime nie przekraczało ok 8 L ( pracuje jako kurier i odpalam samochód ok 15 razy dziennie więc chyba i tak bez tragedii). Podsumowując. Mimo że diesel wymaga "specjalnej troski"  to przypuszczam że już zawsze będę miał diesla :) Jak o niego dbasz to sie odwdzięczy, no i ten moment obrotowy... :D Powodzenia w rozważaniach :)
Aha czy wspomniałem o spalaniu w trasie ok 5 L/100km ;> ?

Offline Marcin Chołko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso - 2002 2.0 HDi
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Poszukiwana Xsara II
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2010, 00:18:10 »
Hej,
od ponad 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Xsary VTR, ponieważ w listopadzie spodziewam się powiększenia rodzinki i jestem planuję kupić kombi.
Do tej pory auto nigdy mnie nie zawiodło i nigdy nie miało żadnej stłuczki. Samochodzik jest z 2002 roku, silnik 1.6 16v 110KM + LPG, stale na syntetyku, regularnie robię przeglądy i dbam o nie, 2 komplety kół (alusy i stalowe, chociaż opony letnie już będą do wymiany), auto jest rewelacyjne i mogę za nie ręczyć. Wyposażenie: ABS, wspomaganie, el. lusterka i szyby, komputer, CD, klima.
Jeśli jesteś zainteresowany możemy się umówić na jakieś oględziny, ale auto planuję zmienić we wrześniu.
--------------------------------------
Marcin Chołko
Xsara Picasso - 2002 2.0 HDi (90KM -> 115 KM)
wcześniej:
Xsara II VTR - 2002 1.6 16v (110KM)
ZX 3d - 1997 1.8D (60KM)

Offline Marcin Chołko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso - 2002 2.0 HDi
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Poszukiwana Xsara II
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2010, 00:21:13 »
...aha, średnie spalanie (50% w mieście): ES95 ok. 7-8l/100km, LPG: 9-10l/100km
--------------------------------------
Marcin Chołko
Xsara Picasso - 2002 2.0 HDi (90KM -> 115 KM)
wcześniej:
Xsara II VTR - 2002 1.6 16v (110KM)
ZX 3d - 1997 1.8D (60KM)

  • Gość
Re: Poszukiwana Xsara II
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2010, 14:55:07 »
Witam.

Jeśli jesteś zainteresowany to mam na sprzedaż tyle,że wersje 5d ale w full opcji wyposażenia ;)

Bardzo ładna i super zadbana...pozdrawiam