Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana osłony przegubu, ale czy da się go od półosi odłączyć?  (Przeczytany 900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joachim Dresler

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Krapkowice
  • Posiadany samochód: 1.4 ZX r. 96
  • Zainteresowania: Live for Speed
  • Miejscowość: Krapkowice
Witam po dłuższej przerwie,
zabrałem się za kolejne naprawy w autku i jestem w kropce - mam instrukcje od haynesa ale nie daję rady.
Kupiłem gumową osłonę przegubu (lewego) zewnętrznego, ale nie wiem jak ją nałożyć, skoro z zewnętrznej strony nie ma żadnego złącza, tylko półoś płynnie przechodzi w przegub. Z drugiej strony natomiast, jest przegub wewnętrzny, i też nie wiem jak go ściągnąć, a nie da się zobaczyć co pod jego osłoną jest, bo jest połączona z tą puszką. Dołączam zdjęcia pokazujące ten wewnętrzny przegub, może któryś z was już przechodził tę problem.
Osłonę wymieniałem bo się pojawił na niej smar z przegubu.

Z tego co poszukałem na forach wychodzi na to że w wielu ZXach przegub NIE jest rozłączany... ale normalnie w głowie mi się to nie mieści dlatego zanim zacznę się rozglądać za całym przegubem, pytam tutaj.


http://img185.imageshack.us/img185/4903/pict5974.th.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/6646/pict5973.th.jpg

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Wymiana osłony przegubu, ale czy da się go od półosi odłączyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2010, 09:58:34 »
Przegubu zewnętrznego nie rozbierzesz, a jak jakimś cudem Ci się uda to już go nie złożysz. :) Zostaje Ci zdjąć przegub wewnętrzny i przełożyć gumę przez całą półoś na przegub zewnętrzny. Żeby zdjąć przegub wewnętrzny trzeba rozgiąć tą puszkę połączoną z gumą przegubu na całym obrzeżu. Rozgina się tą puszkę przegubu od strony frezów wchodzących w skrzynię biegów. Jak to poodginasz na całym obwodzie to wtedy rozsuwa się półoś w tym miejscu. Dalej to już zobaczysz jak to jest zrobione. :)