Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: kupuje xare  (Przeczytany 1381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Pluta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Grzegorzówka
  • Posiadany samochód: citroen xantia 1,6i 94r stag 300
  • Miejscowość: Grzegorzówka
kupuje xare
« dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:15:34 »
witam

koledzy mozecie napisac co sodzicie o tym ohttp://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13383761
jak sie spraeuje ten silnik zawieszenie i ogulnie jak sie sprawuje w codzienym uzytkowaniu .

Offline Paweł Kudelski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDi (90KM) 2001r
  • Miejscowość: Siedlce
Re: kupuje xare
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:43:01 »
podany link juz nie istnieje można nowy?
Xsara II 2.0 HDi  2001r

Offline Konrad Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Zainteresowania: motoryzacja
Re: kupuje xare
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2010, 19:20:53 »
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13383761

wpisałeś o przed http i nie chciało wyświetlać, poprawiłem.


Co do Xsarki to bardzo fajne autko (sam takie posiadam :) 1.4 )
Jeśli chodzi o silnik mi mocy wystarcza tzn. bez większych problemów można wyprzedzić. Może jak się w 4 albo 5 osób jedzie to troszkę muli ale jest dobrze. Nie narzekam.
Zwróć uwagę na uszczelkę pod głowicą. Te silniki mają pewne ała jeśli o to chodzi. Po otwarciu maski po lewej stronie bloku patrz czy nie cieknie olej i sprawdź płyn chłodniczy czy jest czysty. Ogólnie widzę na zdjęciach że autko jest nieźle podpicowane...silnik wymyty wszystko się świeci.W dodatku sprzedawane przez komis. Przejrzyj je dobrze.
Co do zawieszenia jest dobre. Nieźle trzyma w zakrętach. Całkiem dobrze wybiera dziury. Wcześniej jeździłem Matizem więc porównania nie mam zbyt dużego. Zwróć uwagę na belkę tylnią. Czy nie skrzypi i czy koła nie trą o nadkola. Nie mogą być zbyt pochylone /  . Dla mnie osobiście zawieszenie jest naprawdę okej.

Jakieś minusy Ci wypiszę.
- słabe światła...w deszczu w nocy naprawdę jest kiepsko.
- niewygodny fotel - w dłuższych trasach robi się niewygodnie...lecz to pewnie przez mój wzrost 190cm.
- czasami wkurza elektryka...to się kabelek przerwie....to się kontrolka poduszek zapali ( wtedy łapa pod fotel i trza pogmerać :) )
- klamki...czasem zdarzy im się pęknąć :)

nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Ogólnie fajne autko. Polecam
pozdrawiam

Offline Tomasz Fedorow

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 99' 1,4i SX X-PACK+
  • Zainteresowania: mtb
  • Miejscowość: Warszawa
Re: kupuje xare
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2010, 20:08:02 »
Co do fotela to rzeczywiście na dłuższe trasy jest mało wygodny (a mam 170cm wzrostu), za to jest sporo miejsca z przodu (z tyłu jak to wygląda w wersji 5D nie wiem bo mam 3D). Plastyki wytrzymałe, całkiem niezłej jakości, jak ich nikt często nie rozbierał to nie powinny nawet trzeszczeć.
Zawieszenie na pewno jest komfortowe, ale jak kolega Konrad napisał, trzeba zwrócić uwagę na belkę. Co do zawieszenia z przodu to trzeba zwrócić uwagę na wahacze i ich tuleje.
Co do silnika to w tej wersji często wydmuchuje uszczelkę pod głowicą.
Ja bym na Twoim miejscu rozejrzał się nad większym silnikiem. Te 75KM na ten samochód to trochę mało (dobry do spokojnej jazdy, przy wyprzedzaniu mogą być problemy).
Części w miarę tanie: np. sprzęgło 250zł, części blacharskie do wersji 5D w razie co ;) też są dostępne, ja przy mojej wersji trzydrzwiowej mam z tym małe kłopoty.
Samochód ogólnie przyzwoity. Na mój nie mogę narzekać, zawsze odpala, nie marudzi, średnie całkowite spalanie to 8l/100km.

Dodam jeszcze że skrzynia biegów jest głośna i ciężko pracuje, to najbardziej wkurza mnie w tym samochodzie.