Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nietypowe zachowanie klimatyzacji  (Przeczytany 1163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Gabryniewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Xsara 1,4 Kombi
Nietypowe zachowanie klimatyzacji
« dnia: Marzec 26, 2010, 18:19:53 »
Witam serdeczne
Tak jak w temacie klimatyzacja w mojej Xsarze 1,4i po włączeniu załącza się i przez jakiś czas działa prawidłowo, ale później zaczyna się to co dla mnie jest niezrozumiałe, a polega to na tym, że przy skręcie w prawo zaczyna "buczeć" z przodu z prawej strony. Buczenie to występuje tylko gdy auto jedzie i tylko przy skręcie w prawo. Na postoju gdy obracam kierownicę oraz przy skręcaniu w lewo w czasie jazdy nie ma buczenia.
Co to może być?

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Nietypowe zachowanie klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2010, 22:53:24 »
Czy mamy rozumieć że to  buczenie  występuje  tylko podczas włączonej  klimatyzacji ?    Wydaje mi się  że powinneś  sprawdzić  stan łożysk w kołach.
:devil: ;-)

Offline Artur Gabryniewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Xsara 1,4 Kombi
Re: Nietypowe zachowanie klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2010, 07:40:55 »
Cytuj

Jozef Kowalski napisał:
Czy mamy rozumieć że to  buczenie  występuje  tylko podczas włączonej  klimatyzacji ?    Wydaje mi się  że powinneś  sprawdzić  stan łożysk w kołach.


Tak właśnie to buczenie występuje tylko przy włączonej klimatyzacji. W chwili gdy wyłączę klimatyzację jest zupełnie cicho (nie ma żadnych chałasów)

Offline Artur Gabryniewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Xsara 1,4 Kombi
Re: Nietypowe zachowanie klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2010, 14:44:31 »
Witam serdecznie

Wkońcu namierzyłem przyczynę tego dziwnego buczenia. Jak się okazało łożyskowanie wałka w jednym z silniczków wentylatora chłodnicy było zużyte.
Po załączeniu klimatyzacji załączały się oba silniczki wentylatora chłodnicy, w momencie gdy auto jechało prosto lub skręcało w lewo wszystko było w porządku, jednak przy skręcie w prawo wałek jednego z silniczków wraz z kołem wentylatora przechylało się co powodowało, że koło ocierało o obudowę wywołując to nietypowe buczenie. Chałas ten przenosił się po całym przodzie i odniosłem początkowo wrażenie, że dochodzi z prawej strony.
Po rozebraniu silnika i wymianie przedniego łożyskowania wałka problem ustał

Pozdrawiam :-)  :-)