Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Gniazdo diagnostyczne w C5 2002  (Przeczytany 17075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Zarzyka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 109KM
  • Miejscowość: Lublin
[MkI] Gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« dnia: Lipiec 05, 2010, 15:42:44 »
Witam wszystkich i proszę o pomoc kupiłem 2 tygodnie temu citroena C5 kombi z 2002r i ok 3 dni temu na komputerze wyświetla się błąd antipollution fault ale samochód jeździ normalnie nie ma żadnych objaw.Pytałem sie kolegi który lubi grzebać  w samochodach i powiedział mi ze ma kabel diagnostyczny z audi a3  z 1998r obd2 i mówił ze może będzie pasowal tylko ja nawet nie wiem gdzie jest to gniazdo diagnostyczne .Prosił bym o jakieś podpowiedzi dziękuje i pozdrawiam

Offline Dariusz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C5 [Mk I] 2002, 2,0 HDi
  • Miejscowość: Gdynia
Re: pomocy! Gdzie jest gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2010, 15:53:24 »
Z lewej strony kierownicy masz schowek. Jak go otworzysz (można troszkę bardziej, ale z wyczuciem), zobaczysz gniazdo.

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: pomocy! Gdzie jest gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2010, 19:38:08 »
Cytuj

Karol Zarzyka napisał:
Pytałem sie kolegi który lubi grzebać  w samochodach i powiedział mi ze ma kabel diagnostyczny z audi a3  z 1998r obd2 i mówił ze może będzie pasowal tylko ja nawet nie wiem gdzie jest to gniazdo diagnostyczne .Prosił bym o jakieś podpowiedzi dziękuje i pozdrawiam


Źyczę powodzenia z tym kablem od Audi.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Daniel Horbowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
  • Posiadany samochód: Były AX ,ZX a obecnie :C5 MKII 1,6 FAP 2005,C5 MK3 3,0HDI,DS5 HYBRID4 +C6 2,7 HDI Exlussiv, XM 2,5 TDI 1994
  • Miejscowość: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
Re: pomocy! Gdzie jest gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2010, 21:12:16 »
Taaak kabel od Ałdi A.D. 1998 może się okazać b.pomocny.:) Jeśli ktoś ma do zrobienia duże pranie i sznurka mu zabrakło:)A tak poważnie diagnostykę C5 robimy wyłącznie programami dedykowanymi PSA -lexia ,proxia.Do tego oprogramowania dołączany jest specjalny kabel.Swoja drogą ciekawe że kupuje się auto nie robiąc diagnostyki w serwisie przed zakupem.To że się zapalił komunikat jeszcze o niczym nie świadczy,czasem zapala się bo paliwie marnej jakości ,lub w deszczowy dzień. Jeśli komunikat nie zniknie po kilku kilkunastu uruchomieniach silnika możesz zacząć biegać naprawiać (polecam Serwis KDL w Zamościu diagnostyka 50 złociszy)A jak zniknie to trzeba się do pojawiania przyzwyczaić ni nie lać byle czego do baku.I jeszcze jedno nie dolewać małych porcji paliwa -jak tankować to przynajmniej pół baku -bo pójdziesz z torbami (takie będziesz miał zużycie Eolys)

Offline Karol Zarzyka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 109KM
  • Miejscowość: Lublin
Re: pomocy! Gdzie jest gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2010, 16:00:48 »
przy kupnie byl na diagnostyce ale wtedy jeszcze nie bylo zadnego bledu dopiero po jakims tygodniu od kupna zaczol sie pojawiac chociaz nie zawsze



-----
[color=FF0000]Proszę używać poprawnej polszczyzny !!![/color][/b]

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: pomocy! Gdzie jest gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2010, 19:15:59 »
A jaki jest silnik w tym citroenie,bo nie mogę się dopatrzeć ?.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Daniel Horbowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
  • Posiadany samochód: Były AX ,ZX a obecnie :C5 MKII 1,6 FAP 2005,C5 MK3 3,0HDI,DS5 HYBRID4 +C6 2,7 HDI Exlussiv, XM 2,5 TDI 1994
  • Miejscowość: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
Re: [MkI] Gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2010, 21:25:46 »
A to tak jak pisałem wcześniej.Kiepskie paliwo, wilgoć  po deszczu zazwyczaj ,powodują u mnie  ten komunikat.Powinien zniknąć  po kilku odpaleniach silnika i raczej nie jest to b. niepokojący objaw.

Offline Karol Zarzyka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 109KM
  • Miejscowość: Lublin
Re: [MkI] Gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:51:40 »
Jest to silnik 2.0 HDI 109KM. Zauważyłem jeszcze że wskazówka na wskaźniku temperatury dochodzi do 2 czerwonej kreski, moze to chodzi o czujnik temperatury sprawdzałem poziom płynu chłodniczego i jest ok. Niestety nie udało mi się podłączyć do komputera próbowałem z kolega 2 kablami ale nie chciał się połączyć z programem. Jak by mi mógł ktoś powiedzie jaki trzeba mieć kabel i jakie programy będą się łączyły  ewentualnie jak je skonfigurować żeby się połączyć  to bym był bardzo wdzięczny. Nigdy nie miałem do czynienia z takimi rzeczami tak wiec nie mam o tym bladego pojęcia. Mój nr GG:2014073 z góry dzięki za podpowiedz i pozdrawiam

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MkI] Gniazdo diagnostyczne w C5 2002
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:42:03 »
jak nie masz o tym pojęcia to lepiej oddaj samochód w dobre ręce żebyś sam sobie nie narobił szkody :)

Co do programu jak byś chciał zakupić coś co działa bez problemu to polecam to