Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zaświeca się kontrolka silnika, sam wchodzi na obroty i gaśnie  (Przeczytany 881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Krzanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Pułanki
  • Posiadany samochód: XM MKII HA 2,1TD 1997 LUCAS EPIC
  • Zainteresowania: fotografia,
  • Miejscowość: Pułanki
Witam,
Dzisiaj zdarzyła mi się taka historia. Jadąc pod góreczkę chciałem zmienić bieg z 3 na 4 i samochód zgasł, przy czym wcześniej zapaliła się kontrolka silnika. Przekręciłem kluczyk, odpaliłem jeszcze raz i wszystko ok. Nie dawało mi to spokoju i próbowałem sam wywołać taką akcję. Jadąc na 4 biegu pociągnąłem do 2,5 tys obrotów, puściłem gaz, wcisnąłem sprzęgło - chcąc wbić 5-ke, a auto na luzie (podczas wciśniętego sprzęgła) weszło na ok 4-5 tys obrotów (w tym zakresie - sprawdzałem kilka razy), zapaliła się kontrolka silnika i silnik zgasł. Sytuacje starałem się powtórzyć kilka razy i działo się to samo. Dodam, że mam przetwornice umieszczoną na zewnętrznej obudowie od komputerów. Aczkolwiek jest ona tam już 7 miesięcy i nic się takiego nie działo...

Czekam na sugestie...

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Zaświeca się kontrolka silnika, sam wchodzi na obroty i gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2010, 23:34:54 »
Wygląda na "zdychanie" komputera od wtrysku. Miałem podobnie po zainstalowaniu ksenonów, przy "wybuchu" komputer od wtrysku dostawal czkwawki, auto potrafilo zgasnąć.
Ewidentnie coś nie tak z elektro w tamtym regionie.

Offline Marcin Krzanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Pułanki
  • Posiadany samochód: XM MKII HA 2,1TD 1997 LUCAS EPIC
  • Zainteresowania: fotografia,
  • Miejscowość: Pułanki
Re: Zaświeca się kontrolka silnika, sam wchodzi na obroty i gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2010, 08:22:29 »
Wiesz, dzisiaj jadąc do pracy nie udało mi się wywołać takiego efektu. Dodam, że do pracy mam 6 km. A wczoraj wracałem zdarzyło mi się to gdy wracałem z trasy i miałem już przejechane ok 70 km.