Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] łożysko przód co polecacie.  (Przeczytany 1585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
[mkI] łożysko przód co polecacie.
« dnia: Lipiec 28, 2010, 18:21:37 »
witam mam pytanko.
Mam do wymiany łozysko przednie i nie wiem jaki mam zamontowac. Na allegro jest z firmy optimal za 120 lub snr za 150 ale są też ns skf za 220-250 zł. nie wiem czy to ma jakies duze znaczenie.oczywiscie potrzebuje łożysko z ABS-em.
Co polecacie.
Czy zrobie to sam.
Sex i wydobycie!!!

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [mkI] łożysko przód co polecacie.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2010, 19:38:15 »
Polecam SNR sam je mam i bardzo dobrze się sprawuje już ponad rok.Jeśli dobrze pamiętam łożyska SNR idą na pierwszy montaż.
A co do roboty ja robiłem sam ,prościzna ,jedyny problem to wciśnięcie łożyska w zwrotnicę,nie polecam wbijania go poprzez stary pierścień(można uszkodzić pierścień ASB) najlepiej zrobić to na prasie.Ja wymontowałem całą zwrotnicę i znajomy mechanik wcisnął mi łożysko za piwo.Popytaj w okolicy na pewno któryś z mechaniorów ma prasę i ci wciśnie.Sam demontaż i montaż tak jak pisałem to żaden problem ,kanału też nie trzeba i co najważniejsze oszczedzisz kase za robote.Pamiętaj aby łożysko wcisnąć pierścieniem ASB w stronę czujnika(znam magika który dał odwrotnie i miał pretensje do sprzedawcy że mu bubel wcisną bo abs nie działa)
Ps.Jeszcze jedno bardzo ważne ,pamiętaj o własciwym ułożeniu pierścienia segera ,w jego przerwę musi potem wejść dokładnie czujnik ABS, zobacz dokładnie przy demontażu,wystarczy że bedzie przesunięty milimetr i czujnik oprze się na jego kancie przez co będzie brał nieprawidłowe dane a co za tym idzie dostaniesz dwa komunikaty o bledzie abs a potem o nie dzialajacym asr/esp.


Łożysko kupiłem dokładnie takie:



Pozdro Łukasz

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] łożysko przód co polecacie.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2010, 20:20:04 »
dzieki bede działał w tym temacie.
pozdro.
Sex i wydobycie!!!

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkI] łożysko przód co polecacie.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2010, 06:40:46 »
żadnych optimali i innego badziewia. tylko SNR-idą na pierwszy montaż
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!