Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Różnice silnik  (Przeczytany 989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Kuśmierz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Bilgoraj
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Bilgoraj
Różnice silnik
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:41:53 »
Witam wszystkich proszę o zrozumienie ale jestem lalik jeśli chodzi o samochody a w szczególności o silniki na allegro widzę dwa silniki 1.6 bo taki mam ale jeden z nich innaczej wyglada może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak jest i jaka jest różnica z góry dziękuję.

http://helppc.fm.interii.pl/slilnik%201.6.jpg

a taki posiadam

http://helppc.fm.interii.pl/Taki%20mam.jpg

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:19:38 »
Ten z pierwszego zdjęcia jest na wtrysku jednopunktowym, a Ty masz na wielopunktowym.

crprog

  • Gość
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:25:26 »
oba silniki to XU5 więc... z tego co wiem to na pewno pokrywy zaworów są plug&play, nie wiem jak kolektor dolotowy ale myślę że na 90% pasuje, więc jak byś chciał przekładkę zrobić samego bloku i głowicy to powinno wszystko na 99% podejść. Możesz nawet nie przerabiać pokrywy zaworów tylko zrobić dolot do tej puszki w tym silniku na jednopunkcie ( nie bedzie problemu z plastikowa pokrywą, pewnie ci cieknie... )

Offline Dawid Kuśmierz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Bilgoraj
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Bilgoraj
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:45:51 »
Nie to że cieknie ale dziwnie pracuję po dłużej jezdzie po mieście robi się taki flak i są załamania w obrotach i mruga kontrolka oleju patrzyłem niby jest ok wiadomo bierze tylko gdzie. Pracuje tak głośno czego to może być przyczyna takie PAPAPAPAPA jak by zawory z tego co wiem to samoczynie się reguluja tak mnie poinformował mechanik.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2010, 20:35:57 »
Regulację hydrauliczną zaworów mają tylko 1.8 16v i 2.0 16v. W Twoim przypadku jest regulacja płytkami, ale żeby to zrobić trzeba wyjąć wałek rozrządu.

Offline Dawid Kuśmierz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Bilgoraj
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Bilgoraj
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2010, 20:53:28 »
a mam jeszcze jedno pytanko czy ktoś to umie zrobić woj. Lubelskie i jaki koszt tego jest a jeszcze jedno czego to może być przyczyna jak ruszam z jedynki to dodaje gazu a on tak jakoś się dławi[ tak jakby nie chciało iść paliwo pedał wcisam a on tak stoi w miejscu cos takiego] i później jest ok czasami tak się robi.

crprog

  • Gość
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2010, 20:58:15 »
Kolego w weekendy bywam w Zamościu, jak będziesz miał czas to podjedź do Zamościa popatrzę i powiem ci co mu dolega :-) znam ten silnik... ;)

Offline Dawid Kuśmierz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Bilgoraj
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Bilgoraj
Re: Różnice silnik
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2010, 21:07:03 »
ok podaj jakies namiary na prv to będziemy w kontakcie ok