Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem!!! Kapiący płyn chłodniczy na nagrzewnice.  (Przeczytany 814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Zientara

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: citroen Xsara II
  • Miejscowość: warszawa
Problem!!! Kapiący płyn chłodniczy na nagrzewnice.
« dnia: Wrzesień 12, 2010, 22:09:54 »
Witam, kupiłem Xsara II 2001r 1.9D

Mam natomiast z nia nie lada problem.
Otóż pewnego razu zauważyłem że po włączeniu ciepłego powietrza z kratek wentylacyjnych zaczął unosić sie dym(para)

Automatycznie wszystkie szyby w samochodzie zaparowały.
Mam gąbkę z irchy wiec pomyślałem że przetre szybe, jednak moje zdziwienie było duże gdy okazało sie ze szyba jest lekko tłusta.

Znajomy powiedział mi że miał podobny problem i płyn z układu chłodzenia wyciekał gdzieś w okolicach nagrzewnicy i po włączeniu ciepłego powietrza wypalał sie i zostawał wdmuchiwany do środka.

Narazie sprawdzam i kontroluje stan płynu w zbiorniczku.

Myślałem tez że może jest powiązane z klimatyzacją która nie była używana i jest nie nabita. może najpierw nabic klimatyzacje?

Jeżeli będe musiał dostać sie do nagrzewnicy to czy trzeba sciagać cały kokpit czy jest możliwośc innego dotarcia?

Offline Paweł Gryka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 16V SX, C4P 2.0 HDI Ex
  • Miejscowość: Lublin
Re: Problem!!! Kapiący płyn chłodniczy na nagrzewnice.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2010, 09:06:07 »
Masz nieszczelność nagrzewnicy w mieszalniku powietrza. Trzeba ją wyymienić ale uwaga bo występuja dwa rodzaje nagrzewnic (Behr i Valeo). Do wymiany potrzebny jest demontarz calej deski bo inaczej niema dostepu. Jeżeli niebawileś się w takie rzeczy to oddaj auto w ręce fachowca.

Pozdrawiam