Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.  (Przeczytany 4140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Smialkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Nowogard
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nowogard
Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« dnia: Październik 16, 2010, 13:05:32 »
Witam wszystkich!

Postaram sie opisac najdokladniej jak tylko bede umiał swój problem z pikusiem.

Otóż gdy włożę kluczyk do stacyjki i jak przekręcę kluczyk o jeden stopien zawsze mi sie zapalala kontrolka ladowania, teraz sie nie pali nic na wyswietlaczu. Nastepnie gdy przekrece kluczyk w drugie polozenie zawsze sie zapalaly kontrolki od abs, poduszki, od diagnostyki silnika i wiadomo po zapaleniu silnika powinny zgasnac.

Moj problem polega na tym ze jak juz uruchomie silnik i silnik pracuje to na wyswietlaczu np pali mi sie kontolka od ladowania, do tego tez nie działaja szyby elektryczne, kierunkowskazy a wyswietlacz sie swieci ale nie nabija kilometrow. dopiero po pewnym czasie komputer lub cos zaskoczy to dziala wszystko tak jak powinnno byc.

Wicie co moze byc? u mechanika mowili ze to kostka od stacyjki, kostke wymienilem ale nadal problem jest.

Moja Xsara Picasso to 2002 rok. 2.0 HDi, podam tez nr VIN : VF7CHRHYb39374332

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Offline Mariusz Rymarkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Kołczewo
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Kołczewo
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2010, 17:36:54 »
Witam.
Przyłącze się do tematu jeśli można ,dzisiaj dopadło to samo mojego pikusia .Kostkę w stacyjce wymieniałem miesiąc temu i wszystko było ok do dziś .Nie wyświetla mi się nic na wyświetlaczu ,po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu przestało działać nawet radio brak kontrolek np. od kierunkowskazów mimo ,że kierunki działają jutro sprawdzę kostkę z tego względu ,że nowa miała troszeczkę krótkie kable i po podłączeniu były trochę naprężone może coś się odłączyło ale jeśli ktoś miał już podobną sytuację przyłączam się do prośby kolegi o pomoc .
Pozdrawiam rymek.

Offline Tomasz Smialkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Nowogard
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nowogard
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2010, 10:18:33 »
Witam!

Widzę ze nie jestem sam z tym problemem:) i dobrze moze coś wspólnymi silami zdziałamy :)

Chciałbym powiedzieć ze autko oddałem dziś do mechanika i kolo 12 powiedział żebym przyszedł bo jak twierdzi możne być coś namieszane ze skrzynka bezpieczników pod kierownica i podłączy inna skrzyneczkę. A co jeszcze dziś zauważyłem jak jechałem do mechanika to to ze od momenty odpalenia silnika chodzi mi cały czas klimatyzacja. Zauważyłem ze jak dałem nawiew na zimne powietrze to leciało bardzo zimne, zawsze był taki lekki chłód jak silnik pracował bez klimy. Mam nadzieje ze mechanik to wszystko zrobi i znajdzie problem bo w czwartek szykuje mi się praca i muszę przejechać 700 km....

Pozdrawiam i czekamy na jakakolwiek poradę:)

Offline Tomasz Smialkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Nowogard
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nowogard
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2010, 13:17:05 »
witam ponownie :)

A więc mam nowe aktualności:) Mechanik do ktorego dałem auto stwierdził żę powodem jest regulator napięcia.

Wieczorkiem autko powinno byc juz gotowe. Wiec dalszych informacje udziele jak autko wyjedzie sprawne z warsztatu.

pozdrawiam

Offline Tomasz Smialkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Nowogard
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nowogard
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2010, 19:13:59 »
Hejka

A wiec autko odebrane i zadnych zmian na lepsze... autko jutro trafia do mechanika

pozdrawiam

Offline Mariusz Rymarkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Kołczewo
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Kołczewo
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2010, 19:24:46 »
Witam .
W mojej cytrynce chyba padł mi jednak wyświetlacz ,wszystko mi działa ,światła ,kierunki ,nadmuch ,brak mi tylko wskazań wyświetlacza ,kontrolek i nie działa radio a radio jest powiązane z licznikiem. Dzisiaj wymontowałem licznik i widać jakby przerwane dwie ścieżki ale nie mam pewności czy to jest przyczyna .Znalazłem nowy licznik na allegro koszt 100 PLN plus przesyłka tylko wyczytałem na forum ,że komuś po wymianie licznika nie działa radio i teraz pytanie ,czy radio nie jest powiązane jakimiś kodami z licznikiem? Jeśli możesz podaj mi nr tel do pogadamy dokładniej o naszych defektach czy mamy te same objawy zawsze to można dokładniej omówić nawet inne problemy co dwie głowy to nie jedna.Moj nr wysyłam Ci na PW.
Pozdrawiam rymek.

Offline Tomasz Smialkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Nowogard
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nowogard
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2010, 15:36:51 »
Witam

Pewnie ze mozna pogadac. Odnosnie wyswietlacza to ja powiem tak ze mi od lipca na wyswietlaczu po lewej stronie spalily sie chyba jakies diody bo lewa strona do miejsca gdzie wskazuje ile jest paliwa w samochodzie slabo swiecie tzn ciemniej. A od miejsca wskaznika paliwa do konca w prawo pali sie jasniej tak jak by wszystkie diody byly jeszcze nie spalone.

Tak przypuszczam ze tam sa diody, narazie moj samochod jest nadal u mechanika a kolo 17 ide sie dowiedziec

pozdrawiam

jacekczewa1

  • Gość
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2010, 16:19:56 »
Cytuj

Mariusz Rymarkiewicz napisał:
Witam .
W mojej cytrynce chyba padł mi jednak wyświetlacz ,wszystko mi działa ,światła ,kierunki ,nadmuch ,brak mi tylko wskazań wyświetlacza ,kontrolek i nie działa radio a radio jest powiązane z licznikiem. Dzisiaj wymontowałem licznik i widać jakby przerwane dwie ścieżki ale nie mam pewności czy to jest przyczyna .Znalazłem nowy licznik na allegro koszt 100 PLN plus przesyłka tylko wyczytałem na forum ,że komuś po wymianie licznika nie działa radio i teraz pytanie ,czy radio nie jest powiązane jakimiś kodami z licznikiem? Jeśli możesz podaj mi nr tel do pogadamy dokładniej o naszych defektach czy mamy te same objawy zawsze to można dokładniej omówić nawet inne problemy co dwie głowy to nie jedna.Moj nr wysyłam Ci na PW.
Pozdrawiam rymek.


"nowy" licznik trzeba podpisac do komputera wiec musisz udac sie do jakiegoś serwisu elektroniki samochodowej

Offline Mariusz Rymarkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Kołczewo
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Kołczewo
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2010, 17:22:57 »
Witam.
Dzięki za podpowiedź ,myślę ,że w serwisie coś takiego mi to zrobią tylko muszę dowiedzieć się czy ten licznik mogę sam zamontować (to jest pikuś).
Pozdrawiam rymek.

Offline Marcin Winnicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI / 2002
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2010, 22:50:51 »
Cytuj

Tomasz Smialkowski napisał:
Witam

Pewnie ze mozna pogadac. Odnosnie wyswietlacza to ja powiem tak ze mi od lipca na wyswietlaczu po lewej stronie spalily sie chyba jakies diody bo lewa strona do miejsca gdzie wskazuje ile jest paliwa w samochodzie slabo swiecie tzn ciemniej. A od miejsca wskaznika paliwa do konca w prawo pali sie jasniej tak jak by wszystkie diody byly jeszcze nie spalone.

Tak przypuszczam ze tam sa diody, narazie moj samochod jest nadal u mechanika a kolo 17 ide sie dowiedziec

pozdrawiam


Mój pikaczu również załapał podobne schorzenie, po przekręceniu kluczyka do pierwszego stanu widzę ciemność na wyświetlaczu, dopiero po odpaleniu wychodzą z ciemności kontrolki. Czy znasz już powód takiego zachowania? Czy pomoże wymiana bezpieczników?

Pozdrowienia

Offline Tomasz Smialkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Nowogard
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nowogard
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:56:52 »
Witam wszystkich:)

Wiem ze długo mnie nie było, ale wracam z naprawdę dobrą wiadomością. A więc jak wszyscy sie zapoznali z moim problemem w pikusiu gdy zakladalem ten wątek, dzisiaj z nudów wydrukowałem sobie schemat wraz z opisem bezpieczników. Okazało się, że brakowało kilku bezpieczników. A wracając do problemu rozwiazaniem jest bezpiecznik odpowiadający za przekaźnik dwudrożny. Są dwa bezpieczniki oznaczone w instrukcji jako F27 i F26. Mnie brakowało F27 i teraz dziala tak jak powinno. Az nie mogę uwierzyc ze [color=ff0000]piii[/color]a mac mechanik skasowal mnie ok 300 zl i nic wlasciwie nie zrobil. Trzeba samemu czasem sie zainteresowac:)

Pozdrawiam

ps jeszcze muszę tylko sprawdzic regulacje lusterek...

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Dziwne zachowanie kontrolek i koputera.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:50:48 »
Cytuj

ps jeszcze muszę tylko sprawdzic regulacje lusterek...


Bezpiecznik F26 lub F22. Dokładnie to zależy czy auto przediftowe czy po. W tym miejscu masz temat dotyczący tego problemu.