Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?  (Przeczytany 1101 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Darek Stecyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Galant EA5W
Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:00:24 »
Witam,
Dziewczyna kupiła sobie zx z nieznanym przebiegiem, więc trzeba wymienić rozrząd. Jako wieloletni użytkownik japończyków nauczyłem się, że gates czy inny contitech się nie opłaca - lepiej trochę dołożyć i kupić części oe. Czy w zx jest podobnie? Co kupić, żeby spokojnie wytrzymało te 60kkm?
Sprawa druga: jest może gdzieś w necie online epc? Taki gdzie wrzuca się vin i jest dostęp do numerów części oe?

Z góry dzięki za każdą próbę pomocy

Darek

  • Gość
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:46:22 »
na service.citroen.com masz wszystkie części po vin (po dodaniu do koszyka również i ceny), jednak wymagana jest rejestracja z eu nip (bezpłatnie)

na sklep.intercars.com.pl masz również dosyć dobrze skatalogowane części (zakładka ekatalog)


co do rozrządu, pasek gates tylko jeśli jesteś pewien oryginału (dużo podróbek) a jak nie to contitech bądź zestaw z aso
 - wszystkie made in england i made in eu odpadają, lubią pękać nawet po 10kkm.


rolki ina, skf, ruvinelle (czy jakoś tak)

Offline Darek Stecyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Galant EA5W
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2010, 01:32:02 »
Podziękować.
Znalazłem na alledrogo coś takiego: pasek dayco i rolka procodis. W tytule aukcji magiczne słowo "oryginał" ale sam sprzedający mówi, że wszystko co ładowano do silnika 1.4 to oryginał, czy to gates czy contitech... choć uczciwie przyznał, że w częściach oe nie siedzi. Jest sens montować taki zestaw w aucie?
Teraz pod pokrywą znalazłem contitecha właśnie. Made in Germany, co nie budzi mojego zaufania. Choć może niesłusznie.

  • Gość
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 08:40:19 »
Odpuść sobie ten zestaw z allegro :) Paski contitecha są naprawdę dobre

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2010, 08:54:39 »
Jeździłem na pasku dayco około 40kkm. Bezproblemowo. Co do japońców to odradzam mitsuboschi czy jakoś tak :P

Offline Darek Stecyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Galant EA5W
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:33:02 »
Dzięki za odzew. Odpuściłem, biorę części z IC (gates + skf), przez zaprzyjaźniony warsztat, więc z maksymalną zniżką, coś ok. 120pln. Zaważyła rozmowa ze sprzedającym na allegro, który stwierdził, że na zestaw, który on oferuje nie ma gwarancji.

Niezwykle ciekawie zachowało się ASO Wojciechowski z Zielonej Góry: otóż oferują zestawy WYŁĄCZNIE oryginalne ale nie wiedzą jakiej firmy, bo na opakowaniu nie napisane a otwierać nie będą. Cena? 300pln (bez pompy oczywiście)

Mitsuboshi robi paski do hondy na 1 montaż, wcześniej przejeździłem 50kkm civic-iem 3D 1.4 6gen  :-|
IMO bardzo przyzwoity producent

  • Gość
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:20:33 »
mitsuboshi bardzo dobra firma

w aso citroen nigdy Ci nie powiedza jakiego producenta części pakują.. tak byś poszedł i kupił to gdzie indziej 3x taniej.

a na pasku gates z IC co jest napisane, made in.... ?

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2010, 22:58:48 »
Jak szukałem na temat kolizyjności mojego obecnego silnika 1.5 16v widziałem wiele tematów na temat zerwanego paska i często podawano nazwę właśnie mitsuboshi. A nie ma pasków Bosch? Znajomy chyba taki ma w pugu 406 hdi.

Offline Darek Stecyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Galant EA5W
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:08:31 »
... a jednak contitech, made in germany.

Pękające mitsuboshi? Po jakich przebiegach?

Nawet jeśli Bosch robi paski to stanowczo odradzam JAKIEKOLWIEK części z tej firmy. Kable WN w civicu pochodziły rok, potem zmieniłem na najtańsze JC, pojeździłem 1,5 roku, pogoniłem auto i podejrzewam, że obecny właściciel nadal nie ma z nimi problemu. Na świecach Bosch mój obecny silniczek V6 prychał i kichał niemiłosiernie, od wkręcenia Denso chodzi jak marzenie. Nowy aparat zapłonowy w ibizie 1.2 system porsche ciekł po 3 miesiącach od założenia. Co najwyżej elektronarzędzia można sobie z Bosch kupić.

  • Gość
Re: Jaki pasek/rolka/pompa do zx 1.4?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:15:27 »
ogólnie japończyki nie znoszą zamienników, przykład.. bosch robi jedne z najlepszych sond lambda, włożysz do japończyka check engine będzie się palił aż wypali