Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana silnika ?  (Przeczytany 2443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Witek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xara Picasso silnik 2.0 HDi, rok2004
  • Miejscowość: Bytom
wymiana silnika ?
« dnia: Listopad 26, 2013, 18:54:17 »
witam

Kupiłem Xsarę Picasso, niestety jej silnik jest trochę "nieteges". Wszyscy mechanicy mnie straszą że pompa  CR do wymiany i wtryski  -  co najmniej! Na szczęście mam jeszcze rozbitą Xsarę zwykłą - z takim samym silnikiem w idealnym stanie. niestety część elektroniczna jest inna - wiadomo Picasso ma licznik LCD, wskaźnik zużycia paliwa itd. Inny jest również zestaw przełączników wokół kierownicy i klimatyzacja.
Jakie są szanse na przekładkę całego silnika? A może tylko głowicy i pompy?
Czy możecie mi polecić jakiś warsztat na śląsku który wogóle pochyli się nad problemem?

Tomasz

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: wymiana silnika ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2013, 21:40:39 »
Częstochowa to też Śląsk. Możesz spróbować Tutaj
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Gachu

  • Gość
Re: wymiana silnika ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2013, 19:52:19 »
przecież możesz wymienić silnik bez elektroniki, jaki problem ? jedynie dużo pracy jest przy tym

Offline Tomasz Witek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xara Picasso silnik 2.0 HDi, rok2004
  • Miejscowość: Bytom
Re: wymiana silnika ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2013, 16:00:04 »
może inaczej. nie mam problemu z wałem korbowym, tylko z układem zasilania paliwa i/lub elektroniką. Znaczy auto ciężko odpala, leje jeden wtrysk i pompa paliwa (podobno ona) sieje opiłkami które zostają w filtrze. Wolałbym nie przekładać podzespołów na chybił trafił, oddawać wtrysków do sprawdzenia, porgramować w "komputerze" - tylko wymienić tyle ile się da - żeby było jak naj mniej wpadek. To i tak będzie kupe kasy kosztowało, więc dzień roboty pomocnika mechanika w tą czy tą strone - żadna różnica
Pozdrawiam

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: wymiana silnika ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2013, 18:23:27 »
Skąd wiesz że leje wtrysk? Robiłeś przelewy? To że korekcja wtrysku na jednym cylindrze jest większa to wcale nie znaczy że ten wtrysk leje. Równie dobrze może być problem z kompresją.

Offline Tomek Rawski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI
Re: wymiana silnika ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2013, 21:34:25 »
Silniki 2.0 HDI 8V w xsarze zwykłej i picasso są takie same, elektronika też pod warunkiem że są to te same systemy paliwowe np tu i tu bosch. Wtrysków w tym silniku nie trzeba programowac, po prostu montujesz i już. Przy wymianie pojedynczych wtrysków należy zwrocic uwagę żeby nowy był takiej samej klasy jak pozostałe, lub ewentualnie przełożyc wszystkie 4 naraz. W systemie BOSCH są 3 klasy wtrysków, oznaczone na obudowie elektromagnesu przy wtyczce, są to 1,2,3 lub X,Y,Z. Nie ma też różnicy miedzy wersjami 90KM i 110KM, pompa WN i wtryski są takie same. Co do systemu simens to nie wiem ale chyba będzie podobnie,na pewno też nie trzeba nic kodowac. Pompe wysokiego ciśnienia też można przekładac bez żadnych przeszkód . Jeżeli są opiłki w filtrze a to jest system bosch z pompka w baku to jest duże prawdopodobieństwo ze te opiłki mogą byc własnie od niej. Przytarta pompa WC też może 'siac' ale zdaża się to dużo rzadziej.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: wymiana silnika ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2013, 22:06:45 »
jeżeli wymieni wtryski na wtryski innej klasy to programować musi. Przerabiałem to. Silnik będzie normalnie pracował niby wszystko będzie OK ale zużycie paliwa dużo wyższe