Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: upgrade soft do liczników - jest czy nie ? eprom padł/ma wade ?  (Przeczytany 875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartlomiej Pasternak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: była - xsara I 1.8i 1998 5 drz., jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 r
  • Miejscowość: Zgorzelec
Witajcie - to jak to jest z tym upgradem softu w liczników ??

Pomijając dalej fiksującego wskaźnika paliwa (ale dzięki Wam uruchomiłem komputer - wiec wiem co i jak i ile mi zostało paliwa) - pomimo klaibracji w lexii, przedzwonieniu instalacji, wszystko jest ok - dzwonie do znajomego i mówie co i jak - pozostała tylko opcja upgrade softu licznika.

No i się zaczęło - ja  mu że istnieje coś takiego, on ze to nie możliwe, ze siedzi tyle lat we francuzach i nie ma takiej opcji, ze można się na krótko podpiąć pod eprom ale nie ma czegoś takiego jak upgrade/update softu - co najwyżej wejście w sam istniejący program i poprawienie bitów/bajtów czy coś takiego, albo że widocznie na linii bsi i wskaźnik coś szwankuje, albo że sam eprom w liczniku nie trzyma pamięci i dlatego głupieje wskaźnik paliwa i zarzucił mnie taką ilością możliwości ze sie poddałem.

Więc sie postanowiłem zapytać to jak to jest z tym upgradem, updatem ? - jest? jak wygląda ? czy może faktycznie jest to tylko wymiana wskaźnika jak to też wskazał ? albo wada w epromach ? zgłupiałem totalnie  :(
Pozdrawiam
Bartek
-----
była - Xsara I 1.8i 1998 - sprzedana :-), niech służy kolejnemu, jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 rok :D

Offline Bartlomiej Pasternak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: była - xsara I 1.8i 1998 5 drz., jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 r
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: upgrade soft do liczników - jest czy nie ? eprom padł/ma wade ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2010, 00:10:35 »
kolejne info z walki ze wskaźnikiem - po uruchomieniu kompa - dzięki Waszej pomocy, zacząłem się zastanawiać - czy wskazywane odległość do tankowania jest w miarę realna (wskaźnik poziomu paliwa zaczął pokazywać znowu prawie pełny bak i wskazówka po wyjęciu kluczyka nie opadała do zera, a koputer pokazywał 120 km do tankowania !!)
Wiec zatankowałem symbolicznie za 50 zł - i coż się pokazało ?! wskźnik paliwa głupiał dalej, za to komputer od razu!! pokazał jakieś 250 km do przejechania !!! tak więc komunikacja - pływak w baku i bsi działa od razu !!! tak więc problemy pojawiają się na lini - bsi --- wskaźnik - i sam wskaźnik (elektronika? więc może i faktycznie eprom?) cóż, dalej będe walczył, może się to przyda innym :-)
Pozdrawiam
Bartek
-----
była - Xsara I 1.8i 1998 - sprzedana :-), niech służy kolejnemu, jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 rok :D