Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik 2.0hdi gaśnie w czasie jazdy  (Przeczytany 1217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Wydacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Wydacki
  • Posiadany samochód: xsara
  • Miejscowość: Wydacki
Silnik 2.0hdi gaśnie w czasie jazdy
« dnia: Sierpień 17, 2010, 19:46:16 »
Witam
A oto mój problem.
Trzy dni temu zgasł mi silnik w czasie jazdy.Nie było żadnych oznak jakichkolwiek problemów.Po około 30 minutach zapalił od pierwszego obrotu,pracował normalnie,żadnego falowania,dławienia.Pracował równo,normalnie przyspieszał.Po przejechaniu 4-5 kilometrów zgasł ponownie.Sytuacja powtórzyła sie jeszcze dwa razy aż dojechałem do domu.Następnego dnia przed uruchomieniem wymieniłem filtr paliwa.Na starym żadnych opiłków matalu.Odpaliłem i chodził prawie godzine.Dojechałem do serwisu i podłączyli go do kompa.Wyszedł błąd czujnika położenia wału(prawdopodobnie dlatego że kręciłem i nie odpalal) oraz błąd immo.Nic więcej.Serwisant stwierdził,że to brudny filtr był przyczyną i żebym jeżdził.Wyjechałem z serwisu i po 10km znowu zgasł.W czasie oczekiwania na ponowne uruchomienie zgasły samoczynnie światła awaryjne i radio.Wyjąlem kluczyk ze stacyjki,włożyłem ponownie i zasilanie wróciło na kilkanaście minut.Po kilkudziesięciu minutach odpalił bez problemu i wróciłem do serwisu.Zauważyłem żę im dłuższa przerwa w pracy silnika tym dłuższy odcinek przejeżdża.
Pytałem w ASO Citroena czy uszkodzony immo może wyłączyć pracujący silnik.Twierdzą żę na pewno nie.
Czy ktoś z was zetknął się z takim problemem?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię.
Pzdr

Offline Andrzej Borucki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
Re: Silnik 2.0hdi gaśnie w czasie jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2010, 14:17:46 »
moj znajomy mial podobny problem z ww passatem itam winny byl immobilajzer

Offline Robert Wydacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Wydacki
  • Posiadany samochód: xsara
  • Miejscowość: Wydacki
Re: Silnik 2.0hdi gaśnie w czasie jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:36:56 »
Witam
Xsara naprawiona!
Informacja dla tych,którym coś takiego się przytrafi.
Niesprawny CZUJNIK OBROTÓW I POŁOZENIA WAŁU
                         Pzdr

Offline Piotr Strycharczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Re: Silnik 2.0hdi gaśnie w czasie jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 07:32:33 »
A u mnie byl ten sam problem na 4 i 5 biegu jak wcisnalem mocniej pedal gazu. Winny byl zawor cisnieniowy pompy. Podobno przyczyna usterki bylo paliwo BIO choc nigdy tego syfu nie lalem do cytrynki. Tylko moj odpalal po 1-2min od zgasniecia.

Offline Lesław Lorek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2HDI
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Silnik 2.0hdi gaśnie w czasie jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2010, 15:03:29 »
Witaj Miałem podobny problem ze swoją cytrynką, winę ponosi nasz brudne paliwo, oto co należy zrobić wymontować w pobliżu pompy wtryskowej czujnik mocy jest to małe urządzenie tak jakby mały siłownik, który odpowiada za podawanie poprawne paliwa, on się zaciera od nadmiaru masy smolistej jaka jest zawarta w naszym paliwie, co utrudnia poprawne podawanie paliwa. Jeżeli tego nie wymienisz czeka cię wizyta u bardzo dobrego specjalisty od silników diesla oraz przyzwoita cena około 2500zł. Pozdrawiam Dingo