Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie działa centralny zamek w bagażniku  (Przeczytany 3434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Kaczmarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6i 8V Break SX 2000r. klima manualna, ABS
  • Zainteresowania: motoryzacja, film, muzyka
  • Miejscowość: Mielec
Nie działa centralny zamek w bagażniku
« dnia: Listopad 08, 2010, 22:37:18 »
Witam drogich forumowiczów.
Zauważyłem dziś, że przy zamykaniu auta z pilota nie zamyka mi się centralny zamek w pokrywie bagażnika. Przy wszystkich drzwiach słychać charakterystyczny odgłos zamknięcia zamków a w pokrywie bagażnika nie. Zupełna cisza. Co ciekawe, gdy wcisnę ręcznie zamek bagażnika to wszystkie drzwi mi się nagle otwierają (zadziała w nich centralny), chociaż przed momentem dopiero co je zamknąłem pilotem zdalnego sterowania. Próbowałem wile razy otwierać pilotem i zamykać auto lecz tylko drzwi mi się zamykają i otwierają  a bagażnik nie. Co jest grane?
Tak samo się dzieje, gdy zamknę drzwi kluczykiem wkładając go do zamka drzwi. Zamek w baghażniku wogóle nie reaguje na pilota lub przekręcenie kluczyka w drzwiach.
Proszę o waszą pomoc w tej kwestii.Pozdrawiam
Grzegorz (Mielec)

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 23:07:02 »
Stawiam na przełamane kable w tuelle w klapie. Tuelle - to ten taki słonik łączący klapę z karoserią w którym są przewody.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2010, 00:26:25 »
U mnie nie dzialal centralny w klapie i powodem byl przerwany kabel przy wtyczce ktora wchodzi w silownik w klapie.
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline Grzegorz Kaczmarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6i 8V Break SX 2000r. klima manualna, ABS
  • Zainteresowania: motoryzacja, film, muzyka
  • Miejscowość: Mielec
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2010, 13:05:51 »
Okazuje się, że jednak czasami centralny zamek w tylnej klapie działa.  Stało się to chyba od momentu jak poruszałem tą gumową osłoną łączącą klapę z karoserią o której pisał Bartek wyżej (tuelle). Jednak po tym zabiegu zamek raz działa a raz nie. Zależy to chyba od tego jak ułożą sie w niej obwody przy zamykaniu i otwieraniu klapy (tak mi się wydaje). Jakby w tej gumie coś nie łączyło. Czy można to jakoś łatwo rozebrać i sprawdzić co jest nie tak? Może robiłeś to Bartek lub ktoś inny?
Przerwany kabel we wtyczce, która wchodzi w siłownik w klapie jak pisał Przemek raczej chyba odpada bo zamek czasami jednak działa. Przy przerwaniu chyba by nie zamykał czasami.
Grzegorz (Mielec)

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2010, 14:23:34 »
Kolego a więc powiem Ci tak, o ile u mnie działa to bez zarzutu (tylko kluczyk mi w klapie nie działa) o tyle w drugiej mojej Xsarze w ogóle też nie mam centralnego w klapie i niestety mam tyle obowiązków że zabrać się nie mam kiedy do tego. Z tego co wyczytałem i pamiętam, to rozkręcić warto całą tapicerkę w klapie i tam niby jakieś mocowanie jest przewodów, którego poluźnienie umożliwi łatwiejsze operowanie przewodami umieszczonymi w tülle. A jedynym sposobem jest ich regeneracja przez lutowanie. A i polecam do tych czynności pastę lutowniczą (ułatwia przywieranie cyny) oraz izolację termokurczliwą - bardzo ułatwia sprawę i nie ma problemu z izolowaniem.
Niestety koncern PSA słabego dostawcę przewodów miał w tamtych czasach...o ile się nie mylę to do 206 wiązki były w Maroku czy Tunezji robione, a to nie jest najlepsze miejsce...a Xsara pewno podobnie...
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Tomasz Kubiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Posiadany samochód: Xsara I 2000r. 1.8
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2010, 07:29:03 »
Ja u siebie całą wiązke wymieniłem dałem taką jaką się montuje do samochodowych przyczepeczk plus jeszcze z tego co pamietam 2 dodatkowe kable. Polutowałem wszystko na wtyczkach w bagażniku a potem na klapie i jak reką odjał juz 2 rok działa. Mi oprócz centralnego przy naciskaniu chamulca sie wycieraczka uruchamiala xD
Jest: Xsara I 1.8 8V LPG
Byla:Xantia mk I 1.8 8v LPG

Offline Grzegorz Kaczmarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6i 8V Break SX 2000r. klima manualna, ABS
  • Zainteresowania: motoryzacja, film, muzyka
  • Miejscowość: Mielec
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2010, 20:22:34 »
Dzięki za porady. W wolnej chwili rozbiorę tą tapicerkę w klapie i dobiorę sie do tych przewodów w tuelle.
Grzegorz (Mielec)

Offline Paweł Aksel

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Skąd: lubuskie
  • Posiadany samochód: xsara 1.6i 99r. / Saxo 1.1 98r.
  • Zainteresowania: autka elektronika tuning caraudio
  • Miejscowość: lubuskie
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2010, 21:23:26 »
hehe u mnie to troszke inaczej wyglądało :) w wielu xsarach uszkadza się wiązka w gumowej przelotce , u mnie była cała ;p --------- zgniła kostka przy siłowniku ;p
xsara 1.6i 99r. / Saxo 1.1 98r.

Offline Marek Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen xsara break 1.4i + LPG
  • Miejscowość: Łódź
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:20:46 »
czesc .od jakiegoś czasu nie mogę otworzyć prawych drzwi kluczykiem  ,co prawda jak dłuższy czas kręciłem kluczykiem to gdzieś załapał i otworzyły się drzwi ale po wyjęciu kluczyka znów problem z otwarciem a teraz jeszcze doszedł mi bagażnik ni [color=ff0000]piii[/color]y nie można go otworzyć ,czy jest możliwe żeby zasyfił się zamek i kluczyk nie wchodzi cały i stąd ten problem .I jak to pieruństwo rozebrać i wyczyścić  aż sie boje że może to samo stać się z lewymi drzwiami

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Nie działa centralny zamek w bagażniku
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2010, 12:24:54 »
Kolego a kluczyk się przekręcał? Jeśli tak to wkładka (element w który wkładasz kluczyk) jest ok. Ewentualnie taka blaszka co jest na jego końcu mogła się poluzować. Wkładkę polecam od razu przesmarować jak już będziesz tam grzebać. Pomoże to ich żywotności i Tobie oszczędzi problemu. A ja radzę dobrać się do zamków, bo to one pewno strajkują - no cóż ja nie chciałbym spędzać całości czasu w temperaturze -10. Im to też nie służy. Parafina/nafna/benzyna. Tym je przemyjesz, a następnie nasmaruj smarem, półpłynnym lub całkiem takim gęstym. No i musisz także popatrzeć bo może być jeszcze jakaś usterka - no bez powodu nic się nie dzieje.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM: