Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem  (Przeczytany 4270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« dnia: Grudzień 03, 2010, 22:27:49 »
Witam jak zdemontowac dmuchawe, ktos wie gdzie to sie trzyma?? Trzeba bedzie spucic gaz z klimy i odlaczyc przewody klimy ktore do niej ida?? Niestety nagrzewnicy nie da sie wyjac do gory na moje oko to trzeba cala dmuchawe odkrecic. Prosze o szybka odpowiedz moze juz ktos to robil

Witam ponizej przedstawiam fotki

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2010, 22:45:17 »
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Witam jak zdemontowac dmuchawe, ktos wie gdzie to sie trzyma?? Trzeba bedzie spucic gaz z klimy i odlaczyc przewody klimy ktore do niej ida?? Niestety nagrzewnicy nie da sie wyjac do gory na moje oko to trzeba cala dmuchawe odkrecic. Prosze o szybka odpowiedz moze juz ktos to robil

Witam ponizej przedstawiam fotki


Widzę że ignorujesz moje rady na gg. Więcej nie będę Ci podpowiadał. Szkoda mojego czasu......
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2010, 23:15:26 »
Cytuj

Paweł Malinowski napisał:
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Witam jak zdemontowac dmuchawe, ktos wie gdzie to sie trzyma?? Trzeba bedzie spucic gaz z klimy i odlaczyc przewody klimy ktore do niej ida?? Niestety nagrzewnicy nie da sie wyjac do gory na moje oko to trzeba cala dmuchawe odkrecic. Prosze o szybka odpowiedz moze juz ktos to robil

Witam ponizej przedstawiam fotki


Widzę że ignorujesz moje rady na gg. Więcej nie będę Ci podpowiadał. Szkoda mojego czasu......


Pewne rzeczy chce uzuplenic o rady ktorych niestety nie otrzymalem od ciebie- sam mowiles ze nie pamietasz... Jesli chodzi o to czy twoje rady ignoruje czy tez nie nie tedy droga... Czasem kilka rzeczy da sie po prostu zdjac na kilka sposbow....

P.S, Pozatym pamietam Twoja rade na samym koncu naszej rozmowy na gg.... Zeby nie brac sie za cos o czym nie ma sie pojecia. Nie zgodze sie z tym juz wiele rzeczy zrobilem w zwiazku z ta nagrzewnica i jakbym nie mial pojecia to bym sie za to nie bral, oczywiscie moglem do tego dojsc sam ale chcialem szybciej z pomoca kogos z forum.
Idea tego forum jest pomoc uzytkownikom przy naprawie auta... Tym bardziej jesli ktos sie podejmuje pewnej rzeczy sam aby sie czegos nauczyc badz uzepelnic wiedze. Pozniej natomiast ta wiedza sluzy innym uzytkownikom( bo moze ktos w przyszlosci bedzie wymienial nagrzewnice w aucie z klima i spojrzy w ten temat) Bo chyba taka jest idea forow motoryzacyjnych albo ja czegos nie rozumiem.....

  • Gość
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2010, 16:23:44 »
witam
trzeba całość wyciągnąć na zewnątrz tak jak sam zauważyłeś , sam to robiłem na wakacjach śruby okręcasz od strony silnika juz nie pamiętam ile ich tam jest ale 3 albo 4
i jest jeszcze jedna pod wlotem powietrza do dmuchawy tzn. po prawej stronie pod szybą jest  ten wlot i tam pod spodem jest ta śruba na środku gołym okiem ciężko ją zobaczyć, trzeba włożyć rękę to poczujesz  
pozdrawiam

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2010, 15:25:57 »
Witam podczas demontazu nagrzewnicy poszly mi kolanko ktore lacza przewody z nagrzewnica.. W zwiazku z tym ma pytanie czy kolanka sie roznia w zaleznosci jaki rodzaj nagrzewnicy sie ma?? CZy jest mozliwosc wymiany samych kolanek czy lepiej kupic razem w przewodami:)?

P.S. Tu podobno jest jakas sruba do dmuchawy tylko ja jej widze:) Moze ktos to potwierdzic??

Offline Łukasz Iński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C5 3,0 HDI
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2010, 22:53:35 »
Nie ma tam żadnej śruby. Kolanka pasują jeszcze od 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, od zxów, xsar, 306tek itd. - czasem zatrzask jest inny ale to nie stanowi problemu.

Masz garaż czy na takim zimnie wymieniasz tą nagrzewnicę? Pewnie nie pierwsze i ostatnie plastiki które połamałeś/połamiesz w takich warunkach.

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2010, 00:25:13 »
Wymieniamy na mrozie. Ale te kolanka tro pruchno normalnie pękło przy dotknięciu fakt zimno jest i jest problem z tym =/ To coś nam trzyma dmuchawę jeszcze =/ węże od klimy są zdjęte zeszły już z tego zaworu rozpreznego ale on nie chce nam puscic dmuchawy =/ nie wiem jutro zobacze czy krzysiek wszystkie śruby wykręcił bo trochę robił sam bez mojego nadzoru ;P

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2010, 06:57:38 »
Cytuj

Łukasz Dewiński napisał:
Nie ma tam żadnej śruby. Kolanka pasują jeszcze od 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, od zxów, xsar, 306tek itd. - czasem zatrzask jest inny ale to nie stanowi problemu.

Masz garaż czy na takim zimnie wymieniasz tą nagrzewnicę? Pewnie nie pierwsze i ostatnie plastiki które połamałeś/połamiesz w takich warunkach.


To nie wiem skoro tam nie ma sruby to jednak ewidetnie cos trzyma jeszcze ta dmuchawe po stronie pasazera. Poniezej przedstawiam fotke miejsce w ktorym rozczelnilem klime...Pytanie czy w tym miejscu trzeba jeszcze cos rozkrecic?? Dwie sruby rozkrecilem jednak mam wrazenie ze ten element do ktrorego ida przewody klimy jeszcze trzyma.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:29:05 »
Spoko wyjechalem w koncu z ta dmuchawa....A to jak schowali francuzi ta srube pod kartka to zeby ich h** strzelił

  • Gość
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2010, 14:32:16 »
"ch*j" - tak się pisze... ;)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2010, 16:01:56 »
Cytuj

Marek Jarosz napisał:
"ch*j" - tak się pisze... ;)


Wiem o tym :)

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:23:33 »
Nagrzewnica wymieniona :) kolanka na dniach dopasuje i poskładam to z Krzyśkiem :)

  • Gość
Re: Wymiana nagrzewnicy problem z demontazem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2010, 08:59:17 »
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Spoko wyjechalem w koncu z ta dmuchawa....A to jak schowali francuzi ta srube pod kartka to zeby ich h** strzelił


a ja mówiłem to mi nie wierzyłeś , sam się z ta śrubą męczyłem w lipcu wiec teraz bym głupot nie pisał
pozdrawiam