Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: regulacja temp nawiewu  (Przeczytany 1064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
regulacja temp nawiewu
« dnia: Grudzień 03, 2010, 18:41:50 »
witam jakiś czas temu wymieniałem {mechanik} nagrzewnicę i jak nadeszły mrozy nie mogę wyregulować temp nawiewu mam pół automatyczna klimę więc jak ustawię pokrętło na 20 stopni to leci bardzo gorące powietrze ze nie można w trasie wysiedzieć przekręcam na niebieski pole dalej ciepło zmiana jest dopiero jak ustawię na do oporu na niebieski pole ale w tedy leci zimne powietrze  delikatny ruch pokrętła i znowu sauna, gdzie szukać rozwiązania żeby nie szukać po omacku i marznąć za wszystkie sugestie dzięki

Offline Mariusz Purta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.6i 16V 2002
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Warszawa
Re: regulacja temp nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2010, 22:43:31 »
Nie wiem jak to jest w Xsarze I, ale u mnie przy wymianie  nagrzewnicy mechanik musiał zdemontować konsolę, wszystkie plastiki, pokrętła itp. do gołej blachy. Jeśli u Ciebie było tak samo, to może mechanik nie podłączył poprawnie tego czujnika temperatury wewnętrznej, który jest za kratką obok wyświetlacza?

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
Re: regulacja temp nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:17:49 »
zacząłem sprawdzanie od tego jest zamocowany za tą kratką ale on działa tylko jak pokrętło nawiewu  jest ustawione na automat też przypuszczam ze to może żle ustawione pokrętło od temp

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: regulacja temp nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2010, 21:36:03 »
u mnie natomiast jak ustawię na gorące powietrze tj do końca to ok leci gorące. ale półcentymetrowy ruch obniżający temp i w samochodzie robi sie prawie że zimno....jak ustawię na 25 to jest normalnie zimno.....i to w wraunkach jesiennych było teraz nawet nie próbuje. Wiatrak ustawiony na pół mocy tak jakby.....

Nie wiem czy te temperatury to tyczą sie tylko wtedy jak jest włączony tryb AUTO?
A może ten typ tak ma i po prostu ja jestem ciepłolubny?

Offline Bartosz Zamiara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II break 1.6 16v
Re: regulacja temp nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:52:35 »
tutaj mamy podobny problem, na razie nierozwiązany:

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?viewmode=flat&type=&topic_id=56772&forum=80

chętnie bym z tym powalczył, ale z trudem znajduję czas na naprawy krytycznych usterek (tj. unieruchomiającyh xsarcię). nie mam czasu szukać co to może być i mam nadzieję że ktoś pierwszy na to wpadnie.