Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....  (Przeczytany 2141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Depta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Posiadany samochód: XP 1.8 16V
ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« dnia: Grudzień 22, 2010, 14:18:53 »
wita,
po powrocie z trasy zatankowałem gaz do pełna (nowa instalacja gazowa, dopiero drugie tankowanie), zalałem paliwo i po uruchomieniu silnika zauważyłem, że na liczniku świeci się czerwona ikonka od silnika oraz brak  następujących ikonek: od temperatury płynu w chłodnicy, od świateł, od kierunkowskazów. Licznik nie pokazuje z jaką prędkością się poruszam, nie pokazuje pokonanego dystansu, nie mogę wyzerować ilości kilometrów na liczniku. Klimatyzacja również jest wyłączona.
Po przejechaniu około kilometra wszystko wróciło do normy, wyłączyła się ikonka akumulatora, licznik powrócił do dawnego wyglądu. Po wyłączeniu samochodu, ponownym uruchomieniu i przejechaniu dłuższego dystansu nadal ma miejsce opisana powyżej sytuacja, ale ikonka akumulatora świeci się nieustannie i brak mam świateł i klimy.
jakikolwiek elektryk i warsztat przyjmie mnie dopiero po świętach.
Proszę o radę i sugestie, może ktoś z Was miał taką sytuację?
U mojego mechanika zasugerowano mi, że może to być alternator, ale diagnozę mogą postawić po świętach a to gdybanie i przypuszczenia.
proszę o pomoc

Krzysztof

Offline Łukasz Witczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V 2002
  • Miejscowość: Kraków
Re: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:38:09 »
jedz do gaziarza ktory ci zakladal instalacje, skoro dzieja sie takie jaja "zaraz" po wyjezdzie z gazowni...
2 tankowania to podejrzewam ze jakies 900km od odebrania fury

Offline Krzysztof Depta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Posiadany samochód: XP 1.8 16V
Re: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:49:56 »
400 km od odebrania(wyjeździłem jeden bak) i nie wiem czy to przypadek i zbieżność  zdarzeń czy faktycznie problemy są kompatybilne z instalacją.
proszę o kolejne pomysły

Gachu

  • Gość
Re: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2010, 17:11:15 »
masz wybór albo pojedziesz do gazownika który ci to założył aby poprawił to co spaprał podłączając elektronikę albo będziesz dalej sobie pisał na forum i oczekiwał nie wiem czego bo na odległość nikt ci nie pomoże tym bardziej że masz grzebane przez gaziarza w instalacji

Offline daniel dudka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0hdi
Re: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:09:43 »
sprawdz moze jeszcze mocowanie klemy + na akumulatorze.u mnie czasem tak się dzieje jak na wybojach sie poluzuje to mocowanie.mie ma świateł klimy itp.

Offline Łukasz Witczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V 2002
  • Miejscowość: Kraków
Re: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:25:19 »
ja jednak stawiam na gaziarza druciarza... jaka instalacje ci zalozyli?

Offline Krzysztof Depta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Posiadany samochód: XP 1.8 16V
Re: ikonka od akumulatora, brak świateł, klimatyzacji....
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:06:32 »
w związku, że to nie pierwszy samochód, w którym zakładałem instalację u tego gazownika, jak i wielu moich znajomych, miałem zaufanie i liczyłem, że i tym razem jest to poprawnie zrobione.
samochód został przyjęty przez warsztat samochodowy i okazało się, że mam brak ładowania akumulatora. Ze względu na to, że akumulator był dobry przejechałem ponad 20 km i nie doszło do całkowitego rozładowania.
Jak tłumaczył mechanik: stąd pojawiła się ikonka akumulatora, a komputer odłączał zbędne elementy by oszczędzić energię, tj. szyby elektryczne, klime, kierunki.
Winny jest alternator.

pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt