Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny  (Przeczytany 7426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Chapski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2001
Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« dnia: Grudzień 12, 2010, 19:22:45 »
Witam,
Jestem nowym forumowiczem i bardzo prosze o pomoc.
Jestem posiadaczem Citroena Xsary Picasso 2001. W pewnym momencie zaczeły sie problemy z biegami. Gdy chciałem wrzucić 2,4 lub wsteczny czułem że lewarek wchodzi tylko do połowy i bieg wyskakiwał. Pojechałem więc do mechanika i on powiedział że jest uszkodzona sprężynka w mechaniźmie pod lewarkiem. Po wymianie całego mechanizmu polepszyło się o tyle że gdy czuje że lewarek wchodzi do połowy przy dwójce czy czwórce to bieg jest załapany i nie wyskakuje ale mam poważne problemy ze wstecznym tzn. gdy czuje że lewarek wchodzi tylko do połowy to zaraz wsteczny wyskakuje. Co może być przyczyną? Dodam tylko że większość czasu moge wrzucać 2,4 i wsteczny bez problemów i że jak byłem u dwóch mechaników to akurat wszystko działało oki i oni nie wiedzieli jeden powiedział że to może linki a drugi że to może w przyszłości sprzęgło. Także proszę Was o pomoc i dziękuje

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2010, 20:56:24 »
Cytuj

Wojciech Chapski napisał:
Witam,
Jestem nowym forumowiczem i bardzo prosze o pomoc.
Jestem posiadaczem Citroena Xsary Picasso 2001. W pewnym momencie zaczeły sie problemy z biegami. Gdy chciałem wrzucić 2,4 lub wsteczny czułem że lewarek wchodzi tylko do połowy i bieg wyskakiwał. Pojechałem więc do mechanika i on powiedział że jest uszkodzona sprężynka w mechaniźmie pod lewarkiem. Po wymianie całego mechanizmu polepszyło się o tyle że gdy czuje że lewarek wchodzi do połowy przy dwójce czy czwórce to bieg jest załapany i nie wyskakuje ale mam poważne problemy ze wstecznym tzn. gdy czuje że lewarek wchodzi tylko do połowy to zaraz wsteczny wyskakuje. Co może być przyczyną? Dodam tylko że większość czasu moge wrzucać 2,4 i wsteczny bez problemów i że jak byłem u dwóch mechaników to akurat wszystko działało oki i oni nie wiedzieli jeden powiedział że to może linki a drugi że to może w przyszłości sprzęgło. Także proszę Was o pomoc i dziękuje

Raczej któraś z linek szwankuje.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline piotr kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: choszczno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2,0 hdi 2004r
  • Miejscowość: choszczno
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:49:36 »
Nie wiem czy to musi być koniecznie problem linki u mnie jest taki.Cytrynka którą kupiłem jest z 04r, 2,0HDI,przejeździłem nim już kilka tysięcy i wszystko było ok.Problem zaczął się kilka dni temu,rano po odpaleniu nie mogłem wbić żadnego biegu,auto pozostawione na biegu(bieg nie dał się wybić),w tym dniu było tylko -6,wcześniej przy -14 nie miałem takich problemów.Samochód pochodził jakieś 6-8 minut i wbicie biegów było już możliwe,jednak problem pojawił się ponownie gdy wracałem z pracy.Proszę o jakieś rady miał już ktoś podobny problem,jaka będzie cena ewentualnej naprawy.Jeden mechanik powiedział mi że to jest wina oleju w skrzyni biegów,ale kilku innych chłopaków że to raczej nie to,poradźcie. pozdrawiam

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2010, 07:17:11 »
Cytuj

piotr kowalski napisał:
Nie wiem czy to musi być koniecznie problem linki u mnie jest taki.Cytrynka którą kupiłem jest z 04r, 2,0HDI,przejeździłem nim już kilka tysięcy i wszystko było ok.Problem zaczął się kilka dni temu,rano po odpaleniu nie mogłem wbić żadnego biegu,auto pozostawione na biegu(bieg nie dał się wybić),w tym dniu było tylko -6,wcześniej przy -14 nie miałem takich problemów.Samochód pochodził jakieś 6-8 minut i wbicie biegów było już możliwe,jednak problem pojawił się ponownie gdy wracałem z pracy.Proszę o jakieś rady miał już ktoś podobny problem,jaka będzie cena ewentualnej naprawy.Jeden mechanik powiedział mi że to jest wina oleju w skrzyni biegów,ale kilku innych chłopaków że to raczej nie to,poradźcie. pozdrawiam

Z pewnością nie jest to wina oleju w skrzyni. Jak spada temperatura to olej gęstnieje , biegi wchodzą ciężej ale wchodzą. W przypadku braku możliwości załączenia biegu lub jego wyłączenia to ewidentna wina przymarzniętej linki.
A dlaczego wcześniej przy -14 było dobrze - bo nie było wody w lince.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline piotr kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: choszczno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2,0 hdi 2004r
  • Miejscowość: choszczno
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2010, 20:36:22 »
Oby to było tylko to,w sumie jest w tym trochę racjonalizmu,w 1 dzień były roztopy i możliwe jest że wjechałem w głębszą kałużę,możliwe że dostała się tam woda,więc dlaczego jak auto pochodzi jakieś 10 minut biegi zaczynają wchodzić normalnie?

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2010, 20:48:51 »
Cytuj

piotr kowalski napisał:
Oby to było tylko to,w sumie jest w tym trochę racjonalizmu,w 1 dzień były roztopy i możliwe jest że wjechałem w głębszą kałużę,możliwe że dostała się tam woda,więc dlaczego jak auto pochodzi jakieś 10 minut biegi zaczynają wchodzić normalnie?

Ciepło od silnika rozmraża linki .
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline piotr kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: choszczno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2,0 hdi 2004r
  • Miejscowość: choszczno
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2010, 21:08:59 »
czyli rozumiem że jeżeli postoi kilka dni w ciepłym to powinno już być po kłopocie całkowicie,a ja już wymieniłem dzisiaj olej,w sumie było go mało i wyglądał naprawdę jak mocno przepalony silnikowy

Offline Marek Martynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r.
  • Zainteresowania: sport: kolarstwo górskie, pływanie, bieganie, aikido; muzyka: Siddharta, U2, Rammstein, DM i inni; zawodowo: nieruchomości; poza tym: historia, kuchnia no i citroeny
  • Miejscowość: Kraków
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2010, 09:36:36 »
Wymienić olej nie zaszkodzi. Mówią co prawda, że oleju w skrzyni - przynajmniej w moim modelu - nie trzeba wymieniać w ogóle, ale kiedy to zrobiłem, to jakbym do nowego samochodu wsiadł. Lepiej zaczęły pracować i skrzynia biegów, i  sprzęgło.
Martyn
:evil: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r. :evil:
były:
:evil: Xsara Picasso 1.6 HDi z 2006 r., rouge lucifer :evil:
ZX 1.9 TD z 1994 r., Avantage, też czerwony,
Xantia limousine 1.6i z 1996 r., też czerwona,
Fiat 125 p, 1.3 z 1969 r.

Offline Wojciech Chapski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2001
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2010, 13:45:32 »
Witam ponownie
u mnie niestety bez zmian czasami mam problem z wrzuceniem 2,4 i wstecznego a właściwie to najczęściej wstecznego. Czasami jest idealnie a czasami coś się zatnie i lewarek schodzi tylko do połowy i wybija bieg. Ostatnio jechałem do pracy musiałem wypychać samochód bo wsteczny nie działał w czasie jazdy zaczął wybijać 2 i 4 ale jakoś dojechałem. w czasie przerwy już miałem umówionego mechanika więc poprosiłem kolege żeby wypchnąć samochód i w czasie jazdy zaczeło być lepiej i kiedy przyjechałem do mechanika już było wszystko oki. Mechanik rozkłada ręce i mówi że teraz nic nie może zrobić bo wszystko działa dobrze a że to był znajomy to zostawiłem mu samochód na 2 dni on go testował, jeździł do domu i wszystko dobrze. Już tak bywało że działał dobrze a później znów te same problemy. No trudno musze czekać...

Offline Łukasz Słowik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: xsara picasso
Re: Nie wchodzi 2,4 i wsteczny
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:55:48 »
Też mam ten problem na początku ciężko chodziły jak było zimno,potem wchodziły tak jakby do połowy a teraz w ogóle nie wchodzą 2,4,R pomimo tego że teraz już mrozu nie ma.Morze ktoś kuma o co tu chodzi,co się zepsuło dzięki za pomoc.