Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Masło na bagnecie i w odmie a płyn chłodzący OK  (Przeczytany 2763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Wołodkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1,8 16v lpg
Masło na bagnecie i w odmie a płyn chłodzący OK
« dnia: Styczeń 04, 2011, 00:32:27 »
Panowie pomocy.
Kupiłem w lipcu XP 1.8 16V LPG przejechałem nią około 7 tyś.km i pomijając walkę z cieknącą maglownicą, rozerwanym czujnikiem wspomagania i cieknącymi jak sito wszystkimi uszczelniaczami silnika i skrzyni, pojawił się kolejny problem. Jak tylko trochę chłodniej zrobiło się około pażdziernika pojawił nię mega nalot "masło" na bagnecie i pod korkiem oraz w odmie na chłodnym silniku. Przy mrozach z bagnetu zeskrobywałem z bagnetu  to coś jak sterynę ze świeczki i co najlepsze od pżdziernika jak to zauważyłem brak ubytków mocy i płynu chłodzącego tylko jesli nie wyczyszczę odmy to wyrzuca olej bagnetem. Pomocy i z góry dzięki.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Masło na bagnecie i w odmie a płyn chłodzący OK
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2011, 02:16:28 »
Nie wiem jak temu zaradzić wiem że takie zjawisko powstaje w benzyniakach zasilanych gazem, ale aż tak żeby olej wyrzucało bagnetem to przesada może ma na to też wpływ uszczelnień i gdzieś woda się dostaje
Darek

Offline Łukasz Witczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V 2002
  • Miejscowość: Kraków
Re: Masło na bagnecie i w odmie a płyn chłodzący OK
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2011, 09:46:23 »
w peugeocie 206 tez mi sie robil taki zolty nalot jak maslo. bralo sie to podobno z tego ze samochod jezdzil na krotkich odcinkach... mozliwe ze ma na to tez wplyw oleju... czym masz zalany silnik? a swoja droga to ladny egzemplarz trafiles :)

Offline Paweł Wołodkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1,8 16v lpg
Re: Masło na bagnecie i w odmie a płyn chłodzący OK
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2011, 22:46:51 »
Olej to Lotos semisyntetic wymieniany zaraz po kupnie wraz z rozrządem i filtrami. A swoją drogą to można jakoś wyczyścić bagnet i zapobiec powstawaniu tego świństwa w odmie i w ogóle? Co do odcinków to może być w tym trochę racji bo są one głównie po mieście, a kiedy pojechałem dalej "masło" jakby trochę zniknęło.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Masło na bagnecie i w odmie a płyn chłodzący OK
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:49:30 »
W takim razie musisz od czasu do czasu pokonać dłuższy odcinek lub torszkę poszaleć to znaczy obciążyć nogę aby silnik dobrze się rozgrzał
Darek