Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Niskie Cisnienie Oleju  (Przeczytany 2306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek Łydziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 + LPG
Niskie Cisnienie Oleju
« dnia: Styczeń 09, 2011, 23:12:26 »
Witam
Dzisiaj rano odpalilem samochod i jakos dziwnie zaczal chodzic. Silnik wydawal troche dzwieki jak deasel... podczas dluzszej jazdy zaczal pojawiac sie komunikat o niskim cisnieniu oleju... Co sie moglo stac ?? wczoraj jeszcze autkiem jezdzilem i wszystko bylo dobrze... stal pod blokiem cala noc.... wiec nie mam pojecia... co sie moglo stac.. moze ktos z was koledzy juz tak mial...
XP 1.8 l benzyna + LPG

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Niskie Cisnienie Oleju POmocy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2011, 23:17:16 »
Cytuj

Maciek Łydziński napisał:
Witam
Dzisiaj rano odpalilem samochod i jakos dziwnie zaczal chodzic. Silnik wydawal troche dzwieki jak deasel... podczas dluzszej jazdy zaczal pojawiac sie komunikat o niskim cisnieniu oleju... Co sie moglo stac ?? wczoraj jeszcze autkiem jezdzilem i wszystko bylo dobrze... stal pod blokiem cala noc.... wiec nie mam pojecia... co sie moglo stac.. moze ktos z was koledzy juz tak mial...


A poziom oleju sprawdzałeś?
Może ci odma zamarzła i cały olej z bagnetem wyrzuciło? Mrozu ostatnio nie było ale nie koniecznie to się musiało stać w ostatnich dniach.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Maciek Łydziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 + LPG
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 18:19:42 »
sprawdzilem dzisiaj poziom oleju i jest go prawie brak... :( mechanicy ktorzy wymieniali po swietach olej musieli cos zbabrac... z tego co wiem to dosc dlugo szukali filtr oleju i z tego co widzialem dopasowywali go metoda prob i bledow... Pod samochodem jest mala plamka oleju sproboje jutro wejsc pod auto i zobaczyc co tam sie dzieje. Czy mozliwe jest ze olej uciekl przez zly filtr oleju ? Przy wymianie wlali go ponad 4 litry.
XP 1.8 l benzyna + LPG

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 18:22:11 »
Czyli na poczatek do wymiany filtr oleju na prawidlowy i uzupelnienie oleju pozniej proba albo bedzie pompa zyla albo padla,a dobieranie filtra metoda prob i bledow nie wrozy nic dobrego.

Offline Maciek Łydziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 + LPG
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 18:37:48 »
hmm musze jakos dotrzeć do domu wiec bede musial cos wykombinować. Wleje troche oleju i sprawdze czy to faktycznie filtr oleju go wywala.. jak tak to wracam do tych "mechanikow" co wymieniali mi olej i niech dalej juz oni sie martwia :)
XP 1.8 l benzyna + LPG

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:05:49 »
Jesli musisz tak gdziekolwiek dojechac to wlej stan oleju max + 0,5l. oleju ponad stan.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:24:05 »
Cytuj

Maciek Łydziński napisał:
sprawdzilem dzisiaj poziom oleju i jest go prawie brak... :( mechanicy ktorzy wymieniali po swietach olej musieli cos zbabrac... z tego co wiem to dosc dlugo szukali filtr oleju i z tego co widzialem dopasowywali go metoda prob i bledow... Pod samochodem jest mala plamka oleju sproboje jutro wejsc pod auto i zobaczyc co tam sie dzieje. Czy mozliwe jest ze olej uciekl przez zly filtr oleju ? Przy wymianie wlali go ponad 4 litry.


To w sprzedaży nie ma prawidłowych filtrow do danego silnika ( oryginałów lub zamienników) tylko trzeba kombinowac czy dobierac ?  kurcze do jakich wy jezdzicie mechaników ???????

Offline Edward Głowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V '00 - bye, bye; Toyota Prius '04
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:22:01 »
Ja przy wymianie oleju też miałem niespodziankę. Przy wymianie filtra obruszała się jego podstawa (jak się potem okazało była prawie w ogóle nie dokręcona i trzymała się tylko na uszczelce). Po odpaleniu miałem momentalnie kałużę oleju pod autem.
Na szczęście robiłem to sam u siebie w garażu i od razu zauważyłem zonka. Nie chcę myśleć co by było gdybym wymieniał olej u jakiegoś mechaniora i potem wyruszył w drogę do domu.
Może u Ciebie też sika z podstawy.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:32:40 »
Cytuj

Maciek Łydziński napisał:
sprawdzilem dzisiaj poziom oleju i jest go prawie brak... :( mechanicy ktorzy wymieniali po swietach olej musieli cos zbabrac... z tego co wiem to dosc dlugo szukali filtr oleju i z tego co widzialem dopasowywali go metoda prob i bledow... Pod samochodem jest mala plamka oleju sproboje jutro wejsc pod auto i zobaczyc co tam sie dzieje. Czy mozliwe jest ze olej uciekl przez zly filtr oleju ? Przy wymianie wlali go ponad 4 litry.


OMG jak czytam takie teksty to po prostu przecieram oczy z niedowierzania. To odpisuję , kombinuję że może odma. Trzeba było od razu napisać że była wymiana.
Ale do rzeczy. Nie wolno dobierać sobie dowolnie filtra oleju. Musi być taki jaki zalecił producent lub jego zamiennik. W filtrze znajdują się kanaliki i zaworki i one są najważniejsze . Sama obudowa, uszczelka  i gwint to drugorzędna sprawa. Jeśli nie było by różnicy to zakładałbym taki co kosztuje 9 zł i pasuje do wielu silników łącznie z kompresorami.
A co do twoich mechaników to nie bądź dla nich grzeczny , zażądaj aby po twoje auto przyjechali z lawetą bo przecież nie masz oleju, wymienili filtr na prawidłowy i dolali brakujący olej. Oczywiście wszystko na ich koszt, bo to oni są winni a ty nie będziesz ponosił dodatkowych kosztów, za to co spartolili   Powiedz im że jeśli tego nie zrobią to zrobisz im antyreklamę na mieście , zgłosisz do Rzecznika Praw Konsumenckich, naślesz Straż Miejską i Urząd skarbowy , opiszesz w internecie i zgłosisz  bóg wie gdzie. Wierz mi to działa , zyskasz duży szacunek i będą Ci się pierwsi kłaniać na ulicy. To mechanicy są dla klientów a nie odwrotnie. Nie mają klienteli to nie zarabiają. Cześć
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Maciek Łydziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 + LPG
Re: Niskie Cisnienie Oleju
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2011, 19:47:36 »
Wczołgalem sie dzisiaj pod samochod i filtr mokry i lekko misa... lecz misa tylko od tego ze od filtra chlapało.. takze stawiam na to ze to jednak filtr oleju
XP 1.8 l benzyna + LPG