Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błyśnięcie świateł przy zapalaniu  (Przeczytany 1712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Wdowiarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 B+G 04r
Błyśnięcie świateł przy zapalaniu
« dnia: Styczeń 09, 2011, 19:27:32 »
Zaobserwowałem to przez przypadek . Syn zapalał auto i światła przednie delikatnie błysły . Jeżeli auto stoi z dnia na dzień w garażu tak sie dzieje . Naładowałem aku i tak samo jest . Cóż by to był za objaw ?
tom1969

Offline Mirosław Cygnarowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: C4 Picasso II 1.6THP Exclusive
  • Miejscowość: Olkusz
Re: Błyśnięcie świateł przy zapalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:49:41 »
Witam.

Jeżeli jest to lekko zauważalne zwiększenie jasności światel jest to normalny objaw sprawnego układu ładowania.Dla pewności można zmierzyć napięcie ładowania które nie powinno być wyższe niż 14.4V.

Pozdrawiam

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Błyśnięcie świateł przy zapalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2011, 21:06:05 »
Cytuj

Mirosław Cygnarowski napisał:
Witam.

Jeżeli jest to lekko zauważalne zwiększenie jasności światel jest to normalny objaw sprawnego układu ładowania.Dla pewności można zmierzyć napięcie ładowania które nie powinno być wyższe niż 14.4V.

Pozdrawiam


ale koledze Tomkowi chyba chodziło że mu światła błyskają podczas zapalania  a nie rozjaśniają się już zapalone

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Błyśnięcie świateł przy zapalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2011, 22:49:33 »
Cytuj

Tomasz Wdowiarz napisał:
Zaobserwowałem to przez przypadek . Syn zapalał auto i światła przednie delikatnie błysły . Jeżeli auto stoi z dnia na dzień w garażu tak sie dzieje . Naładowałem aku i tak samo jest . Cóż by to był za objaw ?

Na pewno to jest jakaś usterka. Model ten ma możliwość ustawienia świateł dziennych które zapalają się po uruchomieniu silnika. Steruje tym BSI - może coś w nim. Przy okazji podjedź na diagnostykę może coś pokaże.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Krzysztof Fijałkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDi 92KM '09
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Błyśnięcie świateł przy zapalaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:05:20 »
W przypadku posiadania automatycznych świateł i czujnika zmierzchu czasami występuje błysk (tj. zgaszenie). Np. jedziemy, mamy światła automatyczne, czujnik wykryje lekkie ściemnienie i dołącza pozycyjne i wtedy następuje zgaszenie reflektora i jego ponownie zapalenie. Podobnie w drugą stronę tj. zapalam auto w garażu, czujnik wykrywa brak światła i mam "pełne oświetlenie", wyjeżdzam z garażu - światło dzienne - system przełącza na automatyczne i mrugniecie świateł. W korku podczas burej pogody i deszczu można to ładnie zaobserwować na zderzaku auta, które stoi przed nami, kiedy BSI często przełącza "pełne światła" na automatyczne i na odwrót.
Xsara Picasso 1,6 HDi 92KM '09
Nowy C3 1,1 60KM '10

Offline Tomasz Wdowiarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 B+G 04r
Re: Błyśnięcie świateł przy zapalaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2011, 13:34:32 »
Koledzy - nie mówimy o jakichś automatach typu światła dzienne i tym podobne ,tylko o tym że jak przekręcam kluczyk do zapalenia silnika i rozrusznik dostaje prąd to wtedy jest inicjowany błysk świateł żarówka głównego reflektora .
Może to jakieś zwarcie ?
tom1969