Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kupno Xsary, jaki silnik?  (Przeczytany 1749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petru23

  • Gość
Kupno Xsary, jaki silnik?
« dnia: Luty 14, 2011, 14:51:12 »
Witam,

Jestem na etapie poszukiwania autka. Zastanawiam się nad Xsara I z pierwszych lat, ze względu na budżet - 8000k zł. Chciałbym a raczej muszę zmieścić się w tej kwocie już ze wszystkimi dodatkowymi kosztami.
Autko uzytkować będę głównie w mieście, powiedzmy 90% to miasto. Jako że tata jeździ tirem (własna firma transportowa) kwestia paliwa chyba jest logiczna - diesel.
I teraz powód założenia tematu. Xsara I miała stosowane cztery rodzaje diesli
1.9 D (70KM), 1.9 D (71KM), 1.9 TD (90KM), 2.0 HDI (90KM).
jakoś przemawia do mnie 1,9TD tylko nie wiem jak tu z eksploatacją w mieście. Wiem ze diesel do miasta to raczej dziwny pomysł ale kilku znajomych ma VAGowskie 1,9TDI 90KM i jakoś nic im sie nie psuje, turbinki działają a palą im po 6l. Jak to jest z 1,9TD? Posiada dwumas? Jest to silnik, gdzie jesli będziemy go odpowiednio eksploatować (czyli nie pałowac zimnego, itp) wytrzyma cykl miejski?
Czy lepiej benzynę 1,6 już z LPG? W przypadku diesla bak miesięcznie mam free, benzinen + elpidżi wiadomo...

Reasumując, czy:
1,9TD nadaje się do miasta?
czy jest to trwała jednostka?
czy w kwocie ~6k zł kupię coś przyzwoitego z roczników 97-98?

proszę o poradę.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2011, 15:06:20 »
1.9 td to trwała, wieczna jednostka napędowa, wytrzyma eksploatacje w mieście, to rozsądny wybór. Przy takich układach paliwowych to nie szukałbym LPG.
 
Xsara
 

petru23

  • Gość
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2011, 21:27:53 »
dzięki za info.
A jak z budżetem? Kupię coś sensownego z klimą?
Moglibyście podrzucic konkretne linki z ogłoszeń w promieniu tak ~200km od Kielc? Choćby z Waszych lokalnych ogłoszeń...

I jakbyście porównali francuskie 1,9TD do 2,0SDI rovera i 1,8 TDDi Forda?

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2011, 22:51:22 »
Rovery chyba bezawaryjnością nie grzeszą (tak ogólnie z tego co znajomi opowiadają), a 1,8 diesel forda jest też awaryjny. Dobry silnik to 1.8 benzyna w fordzie. 1.9TD to naprawdę dobry silnik (kiedyś miałem Xsarę I właśnie z nim) był bezawaryjny. Turbina również, świszczała, mechanik mówił, że lada dzień padnie, a jeździła cały czas.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2011, 06:08:34 »
To niech znajomi nie kupują aut po 2k o prawdziwej wartości giełdowej 15k ;) Miałem Rovera 820 lecz benzynę. Oprócz problemów z dostaniem części do przedniego zawieszenia wszystko w porządku. :)
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2011, 09:45:42 »
No tu masz racje, najsmieszniejsze jest to ze kupuja auto od starszego pana handlarza, ktory jezdzil tylko w niedziele, do tego nie bite. A potem narzekaja ze wszystko co moze to pada, ano pada jak auto ma przejechane 300tys, a nie 99. Dziekii temu wyrabiaja sie smieszne opinie na temat calej marki.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

petru23

  • Gość
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2011, 20:43:59 »
Filip Presz
prosiłbym o obiektywność. Miałeś Rovera? u mnie w najbliższym otoczeniu 3 osoby miały Rovera (dwie serię 200, jedna 600) i były bardzo zadowolone. Na pewno bardziej niż posiadacze VAGów czy też Cytryn (wiadomo, jak się dba tak się ma). SDI Rovera jest chyba jednym z najbardziej udanych diesli, awaryjność pozostałych podzespołów na pewno nie wybiega ponad przeciętność ;)
Kontynuując moje zapytanie...

Czy 6k starczy mi na fajny egz z klimą w dieslu? Nie będę pytał na co zwracać uwagę gdyż nie od wczoraj śledzę Wasze forum...

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Kupno Xsary, jaki silnik?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2011, 21:07:55 »
wg mnie 6 k na zadbanego d z klimą to za mało.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler