Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Światła automatycznie załaczane.  (Przeczytany 982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Światła automatycznie załaczane.
« dnia: Marzec 14, 2011, 14:15:41 »
Mam u siebie czujnik zmierzchowy, który od jakiegoś czasu funkcjonuje jak chce. A więc załącza się i wyłącza kiedy chce. O ile wiem przełączanie następuje raczej przy rozruchu samochodu, ale nie zawsze. Czasem sygnał przełączenia odzywał się tylko przy otwarciu drzwi. I ostatnio mam taki stan,. że nie panuję nad nim bowiem moje działanie przyciskiem nie zawsze daje efekty. Problem niby niewielki ponieważ i tak nalezy włączać światłą ręcznie, ale nie wiem czym się tio skończy. ostatnio to chyba nawet nie słychać sygnalizacji przełaczania. Czy ktoś już wyciągnął wnioski z podobnego stanu?

[color=0033FF]Piszę o sygnale załączania tzw "świateł automatycznych". A sygnał w postaci gongu odzywa się według założeń przy długotrwałym przyciskaniu przycisku na lewej dźwigni przełacznika świateł[/color].

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Światła automatycznie załaczane.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2011, 17:32:50 »
Nie bardzo wiem o jakim sygnale przełączania piszesz przecież moment załączania się świateł zmierzchowych nie jest sygnalizowany  żadnym dźwiękiem . Ja osobiście światła mijania nie załączam , w dzień jeżdżę na mgielnych a na mijania wieczorem i w nocy ( oszczędzam przełącznik zespolony ) które zapalają się same.
:devil: ;-)

Offline Stanislaw Nowicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Bełk
  • Posiadany samochód: Citroen Xara 2 1,6 16v
  • Miejscowość: Bełk
Re: Światła automatycznie załaczane.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 11:56:35 »
Może nie na temat ale też jeżdżę w dzień na przeciw mgielnych.
Uzasadnienie !żarówki H-1 (3 lata bez wymiany) są tańsze
niż H-7(przez 3 lata wymieniłem 7 szt).Częściej prawa strona,
chyba więcej dziur od strony pobocza.

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Światła automatycznie załaczane.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 00:28:42 »
Kolego masz rozwaloną gałkę od przełączania świateł, komputera. W środku rozpadły się styki i zwierają się same, stąd takie efekty. Jak ślizgi nie wytarły się za mocno to można to naprawić, tylko musisz mieć lutownicę i trochę wprawy. Na forum było opisywane jak to zrobić. Jest dokładna opiska ze zdjęciami. UWAGA Wcale nie musisz odkręcać kierownicy. Zdejmuje się końce manetek, tylko uważaj na sprężynki. Niestety włączanie świateł ręcznie też rozwala styki z lewej strony kierownicy. Generalnie francuzi wypuścili fabryczny bubel, aby łykać kaskę. Nie kupuj używki bo może mieć to samo uszkodzenie. W grę wchodzi tylko nowa sztuka.

Zobacz pliki w Pobieralni i  http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=64030&forum=20&post_id=635259#forumpost635259