Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: licznik serwisowy  (Przeczytany 1122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
licznik serwisowy
« dnia: Marzec 01, 2011, 09:12:35 »
Mam przypuszczenie że ostatnie mrozy źle wpłyneły na elektronikę mojej xsary. Pisałem wcześniej wątek o gaśnięciu auta po kilkusekundowej pracy, ale po paru próbach zaczął pracować normalnie i dojechałem do pracy, jak również o przygasaniu silnka w momencie wciśnięcia sprzęgła i zmiany biegu. Jednak wczoraj zauważyłem na liczniku kilometrów pozostałych do odwiedzenia serwisu w ciągu ostatnich  tych dni z wartości 15 800 km skoczyło mi do zera.
W zwiazku z tym moje pytanie czy to tylko niegroźny wpływ mrozu na elektronikę czy też należało by jechać do elektryka i sprawdzić co go może boleć?

Mam tez pytanie dodatkowe czy licznik serwisowy w Xsarze 1,4 2000r. może wskazywać konieczność odwiedzenia serwisu z innych powodów niż usterki mechaniczne i elektryczne, np uzupełnienie czynnika klimatyzacji lub jakeigoś płynu?

pozdrawiam Łukasz

Offline Mateusz Gacek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Walkowice
  • Posiadany samochód: Xsara 2 1.9D
  • Zainteresowania: Motoryzacja...moja Cytrynka...:-)
  • Miejscowość: Walkowice
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2011, 21:54:37 »
Witam...szczerze to sprobowałbym na kolegi miejscu najpierw zresetowac licznik zanim pojedzie do serwisu...podaje link..moze sie przyda http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/articles/article.php?id=247

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2011, 22:40:35 »
W mojej Xsarze II jak wymieniałęm olej i filtry rok temu to zresetowałem licznik przeglądu. Cały czas odliczał poprawnie od 15000km, ale ostatnio pojawił się komunikat "0"  i symbol kluczyka, a przejechałem około 7000km. Czy licznik zlicza też starty silnika i obniża przebieg do następnego przeglądu np. z powodu jazdy na krótkich trasach, czy też elektronika płata figle.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2011, 06:04:41 »
Ja po wymianie oleju wyzerowałem sobie licznik, i odlicza pięknie ;) Jeżdżę na krótkich dystansach i licznik wskazuje wszystko poprawnie. Coś chyba masz nie tak, atakuj elektryka ile sił w kołach, bo może się skończyć jak wczoraj w Białymstoku: piękna Xsara - samozapłon na parkingu :( a moja stała 5 samochodów dalej i się na to przyglądała ;D
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2011, 14:18:03 »
no ale nikt mi nie powiedział czy licznik serwisowy może wskazywać zero pod wpływem braku jakiegoś oleju, płynu, czy choćby pustej klimatyzacji (ja mam półautomatyczną)

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2011, 14:45:05 »
Jeżeli nie miał byś oleju to byś długo nie pojeździł. Tak samo płynu od wspomagania czy hamulcowego. Więc wg. mnie teoria o braku płynów i wskazywaniu 0 obalona. ;)
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Ryszard Kawalec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Citroen xsara II- 1.6 ,2003
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2011, 20:34:24 »
A czy da się przestawić licznik serwisowy co by odliczał od 15 tyś. , przydało by się to np. przy wymianie oleju , u mnie po wyzerowaniu licznika ser. odlicza od 20 tyś., a wiadomo wymiana oleju raczej co 15 tyś.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2011, 21:25:43 »
Nie wiem czy tak można zrobić ale możesz spróbować, nic się chyba nie powinno stać.
Przy zerowaniu licznika nie czekaj aż z 9 zejdzie do 0 tylko przestań trzymać przycisk np. gdy wskazuje 2 lub 3 i wtedy być może wskaże mniejszy przebieg do odliczania ?

Może ktoś z forum ma jakieś doświadczenie w tym zakresie ?
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Ryszard Kawalec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Citroen xsara II- 1.6 ,2003
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2011, 07:39:36 »
Dzisiaj sprawdzę , ale coś mi się wydaje że to w serwisie zaprogramowali przegląd co 20 tyś. , ale zobaczymy .

Offline Ryszard Kawalec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Citroen xsara II- 1.6 ,2003
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2011, 19:30:30 »
Nic z tego próbowałem dzisiaj wyzerować na różne sposoby ale zawsze zostaje na 20 tyś ,

Offline robert kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Góra Kalwaria
  • Posiadany samochód: xsara II 1,6 ; c3 1,1 furio
  • Miejscowość: Góra Kalwaria
Re: licznik serwisowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2011, 21:44:14 »
ja mam to samo z licznikiem ale mam wrażenie że jak zbliża się rok od wymiany to wtedy zaczyna szaleć, wymiana  wypada mi w kwietniu i tak na "oko" na przejechane 30-40 km zdejmuje 100 z licznika do przeglądu , jeżdżę na krótkich trasach 3km w jedną stronę a raz w tygodniu 30 i z powrotem